Papež František: Muž, který drží slovo

Pope Francis: A Man of His Word

Pope Francis: A Man of His Word

Dokumentární

Francie / Německo / Itálie / Švýcarsko, 2018, 96 min

Věřící nejsem, ale papež František je strašně inteligentní a má přehled a spousta vysoce postavených politiků nebo obecně lidí by si z něj mělo vzít příklad.(13.2.2019)

Velmi zajímavý dokument o pohledu člověka. Nejedná se v žádném případě o propagandu, jak zde uvádějí lidé, kteří zároveň hodnotí snímek jako "odpad" ...(10.2.2019)

• Caminzind

Propagandistické snímky je důležité hodnotit radikálně, protestně, bez shovívavosti. Jejich cíle jsou vždycky politické, nikoliv dokumentární, a proto postrádají prostor pro jakýkoliv dialog. Nejinak je tomu v tomto případě. Papež František letá po světě ve svém nažehleném rouchu, kterým by mohl dělat reklamu nejednomu pracímu prášku, a káže. Otevřenost společnosti a chudoba církve. To jsou jeho hlavní požadavky (a samozřejmě taky láska, světový mír apod.) zabalené (jak je u politiků zvykem) do frází naleštěných a nažehlených jako je on sám. S okázalou skromností a v ojetém Fiatu ukazuje světu, jak drží své slovo, přičemž nezapomene odsoudit pedofilní kněží a teologicky ospravedlnit utrpení ve světě (když se zlo nedá porazit, je třeba ho obhájit). Zastavte války a zbrojení! káže františkán v americkém Kongresu. A víte, co se stane? Oni se rozpláčou. Věřili byste tomu? Ty emoce jsou tak skutečné. Jakoby právě vstoupilo do kin pokračování Titanicu. Stavějte mosty, ne zdi! My všichni jsme bratři! A nevolte Babiše! No nic, snad příště. Každopádně není třeba osvětlovat pokrytectví katolické církve a porovnávat, co dobrého či zlého ten který hodnostář pro lidstvo udělal. Podstatné je, že tento snímek nepřináší nic, než jen naprosto očekávánou oslavu jednoho konkrétního muže, který možná něco málo vykonal, avšak daleko více toho napovídal. Ano, to celé je trapné, je to plytké, je to konzumní, ovšem ze všeho nejvíc je to smutné.(13.1.2019)

Hodnotny dokumentarny film, ktory ma co povedat a ukazat. Papez Frantisek, wow! Tolka pokora, tolka laska, tolko mudrych slov. Neverila by som, ze po Janovi Pavlovi II. este pride svaty papez, ale toto je svatec :-). A pacil sa mi jeho citat, ze usmev je kvetom srdca. Vrelo odporucam kazdemu.(16.1.2019)

Tak prosté, přesvědčivé, pravdivé i dojemné.(19.9.2019)

• - Česká premiéra tohoto filmu se konala dne 24. 5. 2019 v rámci akce Noc kostelů v Praze 4 - Chodov u kostela sv. Františka z Asisi. Film byl promítán z Kinobusu dopravního podniku hlavního města Prahy. (tommahol)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

• - Natáčelo se ve Vatikánu a v Římě (Itálie). (BMW12)