Karppiová a Nurmi složí poslední díly skládačky a možná trochu pozdě zjistí, že cíl jejich pátrání rozhodně nezůstane potichu. (Netflix)

warrenur

Zaver trosku prekvapil, co sa tyka vinnika, i ked si obrazkami hodne pomahali ako "nevyhnutnou barlickou", aby pribeh do seba zapadol. Pozitivne ma vsak prekvapil Nurmi-ho postoj k dianiu na lodi, napriek svojej "angazovanosti" k blondavej kolegynke. ()

Anderton

Záverečná epizóda ponúkla dve prekvapenia. To prvé síce asi málokto čakal, avšak bolo už využité niekoľkokrát, tak šok nespôsobí. To druhé v záverečných minútach prepojí obe dejové línie, myslím si, veľmi slušným a elegantným spôsobom a všetko do seba pekne zapadne. Nie všetko sa uzavrie, možno to bude súčasťou tretej série, možno nie, osobne by som ďalšiu vraždu nechal nedoriešenú, my diváci sme ju predsa videli a zanecháva ešte väčšiu pachuť z bezcharakterného chovania politikov. Ale v celej sérii išlo o viac a totiž o to, čo je rodič schopný urobiť pre ochranu svojho dieťaťa. ()

dunbar

Kruh sa uzavrel. Ale na to, aby sa tak stalo, museli producenti stráviť nejednú bezsennú noc alebo hodiny v kaviarni. Tento seriál mal dobre našlápnuté v začiatkoch, koniec druhej série však svojou úbohosťou viac pripomína slovenské “detektívky”… a ozaj, čo so skorumpovaným politikom ktorý chcel zničiť starostku? Starostkina vražda Henriho? Ostali voľné dejové šnúrky plápolajúce vo vetre dejín fínskej kinematografie… Tretia séria je pre mňa no go. ()