Chrirug dr. Sovac se rozhodne zachránit život svému umírajícímu příteli profesoru Kingsleymu a transplantuje mu část mozku gangstera. Výsledkem zákroku je rozdvojení mysli. Sovac si brzy tohoto výsledku povšimne a zjistí, že gangster kdesi ukryl peníze, k nimž se teď Sovac snaží manipulací s Kingsleyho myslí dostat. Kingsley pod nátlakem stále více propadá šílenství. (Elinor)

pornogrind

Lákadlem filmu byl Boris Karloff a Bela Lugosi ikdyž jak se později ukázalo ten nedostal tolik prostoru(škoda). I přestože nejde o horor ale mix Sci-Fi, krimi a gangsterky tak jsem se náramně bavil. Nuda tady absolutně nehrozila a neměla šanci. Transplantace mozku, rozdvojení mysli, postupný propad šílenství. 4hvězdy. ()

Oktavianus

Příjemná a zábavná jekyllohydeovská gangsterka o výměně těl a mozků. Obrovská škoda, že Bela Lugosi měl tak málo prostoru, ale zase to vyrovnával skvělý Karloff. Příběhy o lékařských experimentech ve "vyšším zájmu" vědy (a zde okořeněné i touhou po půlmilionu dolarů) se v té době točily jeden za druhým jak na běžícím pásu, takže měla-li podobná story zaujmout (a to už i v roce 1940), musí být něčím jiná, zvláštní - a tak tu máme nejen gangsterku, ale i dva brilantní hororové herce své éry. Že je to pro někoho málo? Pak ať si hvězdičku odečte. Pro mě je přidanou hodnotou Karloffova exhibice. ()

Campbell

Poměrně slušné sci-fi krimi. Za horor bych to moc nevydával. Příběh je lehce úsměvný ale vynahrazuje to jako vždy KArloff a Lugosi. Právě o Lugosim si myslím že mu tahle role gengstera děsně sekla. Jak jsem říkal příběh je úsměvný a ne moc dobrý, prakticky se tam nijak extra neděje. Naneštěstí je film i poměrně krátký tak nenudí, ale znova si ho taky nepustím. ()

Martin741

Na temu rozdvojenej mysle som videl uz kultove Hitchcockovo Psycho 1960 a Identitu z roku 2003 tusim. Tiuna ide o dalsi film na temu rozdvojejnej mysle - konkretne lekarske experimenty so schizou. Vynikajuci Boris Karloff /Vykradac Hrobu 1945, Scarface 1932, Frankenstein 1931/ sa snad narodil pre taketo roly, fakt hororova legenda par execalnce. Tuna vsak nejde ani tak o horor, ako skor o krimi dramu - okrem schizy s atu riesi aj najdenie vycsieho mnozstva penazi. Vyraznou podporou Karloffovi bola dalsia hororova legenda - Bela Lugosi /Frankenstein a Vlkodlak, Vykradac Hrobu, Vlkodlak 1941/, ktoreho , podobne ako isteho Vincenta Price- a maximalne uznavam. Ale bol v tieni Karloffa - ako mnohi tu spravne pisu, Lugosi dostal podstatne mensi priestor nez Karloff. kazdopadne tempoo nadpriemerne, dialogy vyborne, kulisy sa na rok 1940 vydarili : 77 % ()

hladass

Tak v tomto případě se o horor ani tak moc nejedná, spíše o slušnou kriminálku s lehkým nádech sci-fi... Příběh je lehce naivní, což k lze vzhledem k době vzniku očekávat, herci klasicky nadprůměrní, proto zamrzí dost malý prostor pro Lugosiho a atmosféra a hudba je vzhledem k příběhu zcela průměrná... Prostě nic co by si měl člověk nějak moc dlouho pamatovat... ()

• Film měl rozpočet pouhých 130 750 amerických dolarů. (hladass)
  • Natáčení probíhalo jen 22 dní. (hladass)
  • Dr. Sovaca měla hrát původně Bela Lugosi. Boris Karloff byl obsazen do role profesora Kingsleyho/Rudého Kanóna. Karloffovo pojetí gangstera však bylo nepřesvědčivé, a tak byl do jeho role obsazen Stanley Ridges a Karloff dostal roli Dr. Sovaca. Na Lugosi zbyla menší role Erica Marnaye, prestože za ní dostal stejný honorář jako měl dostat původně za roli dr. Sovaca. (liquido26)