poster

Black Friday

Drama / Horor / Sci-Fi / Krimi

USA, 1940, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  ***

  Tak v tomto případě se o horor ani tak moc nejedná, spíše o slušnou kriminálku s lehkým nádech sci-fi... Příběh je lehce naivní, což k lze vzhledem k době vzniku očekávat, herci klasicky nadprůměrní, proto zamrzí dost malý prostor pro Lugosiho a atmosféra a hudba je vzhledem k příběhu zcela průměrná... Prostě nic co by si měl člověk nějak moc dlouho pamatovat...(24.3.2013)

 • Oktavianus
  ****

  Příjemná a zábavná jekyllohydeovská gangsterka o výměně těl a mozků. Obrovská škoda, že Bela Lugosi měl tak málo prostoru, ale zase to vyrovnával skvělý Karloff. Příběhy o lékařských experimentech ve "vyšším zájmu" vědy (a zde okořeněné i touhou po půlmilionu dolarů) se v té době točily jeden za druhým jak na běžícím pásu, takže měla-li podobná story zaujmout (a to už i v roce 1940), musí být něčím jiná, zvláštní - a tak tu máme nejen gangsterku, ale i dva brilantní hororové herce své éry. Že je to pro někoho málo? Pak ať si hvězdičku odečte. Pro mě je přidanou hodnotou Karloffova exhibice.(12.10.2013)

 • Han22
  ****

  Výborný kriminální film se sci-fi námětem. Díky transplacaci mozku mrtvého gangstera Cannona zachrání dr. Sovac přítele Kingsleyho. Jenže Cannon někde ukryl půl milionu a Sovac je chce. Proto odveze Kingsleyho na působiště Cannona a probudí jeho osobnost, čímž rozpoutá nefalšovanou gangsterskou pomstu. Příběh byl jednoduchý, ale svižný a vše do sebe perfektně zapadlo, potěšilo množství exteriérů. Jediné co se dá vytknout, že to nebyl i přes účast Karloffa a Lugosiho horor ani omylem.(22.10.2013)

 • Paldiny
  ***

  Predstavte si, že transplantujete mozog z ochrnutého mafiána do zomierajúceho tela vysokoškolského profesora, ktorý to vďaka zákroku prežije. Čo sa dá čakať, že si pamäť spomenie na starých nepriateľov, ukrytú buksu dolárov a hlavne mu nebude príjemné byť na vodítku lekára a mimochodom kamaráta profesora, čo sa k tejto bukse rovnako snaží dostať. Zdá sa to komplikované ? Možno hej, no v celku ide o klasickú hororovú story, ktorá sa zaoberá prapodivnými operáciami a dnes už pôsobí viac ako kriminálka. Karloff tu hrá prvé husle, lekára, na ktorého dôjde mráz a druhý do partie Lugosi, len ďalšieho mafiána, ktorého treba odpratať. Popravde viac by som si ho vedel predstaviť práve v roli Jekylla/Hyda a myslím, že Bélu tiež mrzelo, že mu prischlo len pár scénok a nedostal šancu ukázať svoj um pre dvojrolu, akú si vyslovene prial raz stvárniť. Od všednosti sa snímok vymyká iba na začiatku, kde dôjde na inovatívny krok, prerozprávanie scény aká dá zmysel až na konci, tiež predstaví rozprávača príbehu, ktorý bude čítať zo stránok denníka a potom záver, kde sa v školskej aule zobrazí pochod mŕtvych duší, možno jediná hororová pasáž filmu. Ale dalo sa, s Lugosim v spomínanej roli by to bolo určite za 4*.(12.1.2018)

 • Campbell
  ***

  Poměrně slušné sci-fi krimi. Za horor bych to moc nevydával. Příběh je lehce úsměvný ale vynahrazuje to jako vždy KArloff a Lugosi. Právě o Lugosim si myslím že mu tahle role gengstera děsně sekla. Jak jsem říkal příběh je úsměvný a ne moc dobrý, prakticky se tam nijak extra neděje. Naneštěstí je film i poměrně krátký tak nenudí, ale znova si ho taky nepustím.(29.7.2010)

 • - Film měl rozpočet pouhých 130 750 amerických dolarů. (hladass)

 • - Dr. Sovaca měla hrát původně Bela Lugosi. Boris Karloff byl obsazen do role profesora Kingsleyho/Rudého Kanóna. Karloffovo pojetí gangstera však bylo nepřesvědčivé, a tak byl do jeho role obsazen Stanley Ridges a Karloff dostal roli Dr. Sovaca. Na Lugosi zbyla menší role Erica Marnaye, prestože za ní dostal stejný honorář jako měl dostat původně za roli dr. Sovaca. (liquido26)

 • - Podle dobových zpráv byl Lugosi zhypnotizován, aby scéna, kde zemře, vypadala realističtěji. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace