V roce 700 po Kristu je severní Evropa rozdělena na dva různé světy: nad řekami žijí Frísové, Sasové a Dáni. Dole pod řekami zase Frankové, kteří v této oblasti vládnou. Ale chtějí udělat  to, co ani Římané nikdy nedokázali: podmanit si celou Evropu nasazením nové zbraně, kterou si podrobí vše nevěřící, a tou je křesťanství. Zaměří se na hlavní obchodní centrum Evropy, kde vládne frízský král Aldigisl. Tento film je historickou epopejí  o vzestupu křesťanství, ságách a starověké legendě jménem Redbad. (JOJ Cinema)

Anderton

Oobidvaja boli príliš inteligentní na to, aby verili svojim pohanským a kresťanským rozprávkam, ako ich otcovia a ich ľud. Ale ten charakternejší z nich si začal uvedomovať, že dodržiavanie tradícií nie je iba o viere vo Woodena, ale oveľa viac o identite národa. I keď s ohľadom na úvodnú sekvenciu jeho vzdor plne chápeme. Byť Redbad hollywoodsky film slávneho režiséra, asi by som bol kritickejší, ale vidieť na plátne európsky historický film, ktorý si ho skutočne zaslúži, je pomerne rarita. Redbad vyzerá krásne (nie postava, ale film) a aj dramaturg sa posnažil tri väčšie bitky rozložiť rovnomerne, aby sme sa nezačali nudiť. Mnoho vecí nefunguje, pátos je občas neznesiteľný, kvázi cool paralelný strih skôr lezie na nervy a kľudne by som si to vedel predstaviť bez neustále burácajúcej hudby. Redbad mohol byť skutočnou trefou do čierneho, art v spojení s veľkou akciou a ušľachtilými myšlienkami, ale skončil na pol ceste, pretože chcel zostať prístupný všetkým. 70% ()

Ironfood

Příběh neoslní, bitevní pasáže jsou místy až k smíchu, ztvárnění biskupa Wilibrorda mi přišlo naprosto hrozné a celý ten koncept "křesťané plní zla vs pohané žijící v jakési téměř demokratické idylce" se mi zdál poněkud podezřelý... Někdo zřejmě vyslyšel nářky zdejších uživatelů kvůli přemrštěné stopáži, takže já jsem viděl nějakou zkrácenou dvouhodinovou verzi a zejména ve druhé půlce jsem měl občas pocit, jakoby v ději něco chybělo. ()

Johnny.ARN

Reine nie je režisér, čo točí dobré filmy. A teda nepodarilo sa mu spracovať možno skvelý námet do niečoho zaujímavého. Potvrdil len to svoje, že nevie točiť dobré filmy. Dlhé, nudné, katastrofalne dialogy, prvú polku strihal nejaký diletant a tá druhá bola tiež napiču. No a teraz pár viet k filmu. Banda jedna cirkevná skurviacka. Reálie nevysvetlené, ale hlavná vec že tie hovadá krstili jedna radosť. Lebo Boh prichádza s mečom a hromadou mŕtvol. Jediná sympatická postava, Karol Martel, vykreslený jak psychopat túžiaci po všetkej moci. Viac mohli ukázať jeho "pozitívny" vzťah k cirkvi. Redbad nie je dobrý film, ani po remeselnej, ani po dejovej stránke. Jednu dám za tie hromadné súboje, čo boli dobre natočené, inak som veľmi rád že som na tom nebol v kine. Umrel by som. 1 z 5 ()

misterz

V prvom rade musím povedať, že titulky k tomuto filmu nestoja ani za fajku močky. Keď som si hneď na začiatku prečítal, že sa dej odohráva v deviatom storočí, tak sa mi pretočili panenky a pomyslel som si, že no ty ale musíš mať v tom neskutočný bordel pán titulkár. Čo sa týka samotného prekladu, tiež žiadna sláva, je tu veľa príkladov, kde vety boli preložené zle a čo horšie, prekladom nadobudli úplne iný význam ako sa v originále myslelo. Pritom angličtina bola jasná a krásne sa jej rozumelo. Čo sa týka obsahu, tu sa je škoda k niečomu vyjadrovať. Možno tak k neskutočne sprznenej historickej postave dedka Karola Veľkého, ktorý tu bol stvárnený ako neskutočný, odpudivý ľudský odpad. Duel barbarstva a kresťanstva mi prišiel až moc čiernobiely a vyhranený, čo veľmi skoro začalo nudiť. Jediné čo ma ako-tak potešilo bola slušná výprava, pekná kamera a miestami aj muzika. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

EvilPhoEniX

Mě to téměř vůbec nebavilo.Měl jsem hrozný anglický dabing a herecké výkony kvůli tomu vyzněly strašně ochotnicky. Film má téměř 160 minut a to je na můj vkus strašně moc kor na takový film. Hlavní hrdina byl v pohodě a akce nepatřila k nejhorší, ale nebylo jí až tak moc vzhledem ke stopáži. Na jedno podívání se to dalo, ale raději bych si dal díl z Vikingů. 60% ()