Cesta válečníka

Redbad

Redbad

Dobrodružný

Nizozemsko, 2018, 160 min

Rozpočet EUR7,000,000 ($8miliónov)Tržby USA Tržby Celosvetovo $426,000▐ Každý chce mať svojich vikingov, je to až príliš úrovňou podobné Vikingom (2016) z Ruska, dejovo rozvláčne, nesedia mi moc tie kamerové filtre. Súboje sa dajú. /videl v kine: 55%/(31.7.2018)

• Arsenal83

Tá história je zvláštna. V popise film filmu sa hovorí o Karlovi Martelovi ako o proradnom veliteľovi, pritom bez jeho pričinenia by dnes Európa bola islamská a ženy by na vonkajší svet pozerali len cez malé okienko v handre. Ale všeobecne je to všetko uhol pohľadu. Karol Veľký je uznávaný otec titulu kráľ a veľký panovník, ale jeho krutosť nemala medze, hlavne u Sasov. Mongoli majú dnes obrovskú sochu Džingischána, ktorý by v dnešnom meradle určite predbehol aj Hitlera. Rusi uznávajú Stalina, hoci to bol akurát krivý psychopatický Gruzinec. Kto vie, čo prinesie budúcnosť, ale snáď sa nebude čoraz viac relativizovať nemecký fúzatý jednovaječník. Čo sa týka filmu 160 úmorných minút obsahuje tak 120 minút zbytočného materiálu a jediné, čo stojí za to, je akože vikingská ranostredoveká atmosféra.(25.10.2018)

Mě to téměř vůbec nebavilo.Měl jsem hrozný anglický dabing a herecké výkony kvůli tomu vyzněly strašně ochotnicky. Film má téměř 160 minut a to je na můj vkus strašně moc kor na takový film. Hlavní hrdina byl v pohodě a akce nepatřila k nejhorší, ale nebylo jí až tak moc vzhledem ke stopáži. Na jedno podívání se to dalo, ale raději bych si dal díl z Vikingů. 60%(28.9.2018)

V první řadě bych vás chtěla informovat, že jsem viděla jen jakousi dosti razantně zkrácenou verzi v délce 118 minut čistého času. Nemám zdání, co všechno s kvalitou vlastního příběhu provedla tak výrazná úprava stopáže. Můžu jen konstatovat, že zápletka vyhlížela poněkud ... řekněme neupraveně, třebaže se upřímně snažila o propojení a sladění jednotlivých epizod. Přitom bylo znát, že se k tématu postavila čelem: Zodpovědně a zároveň kreativně. Vybrala neobyčejně vhodné typy hrdinů i antihrdinů, přioděla je nanejvýš malebnými kostýmy - a vynašla jim ty nejsprávnější kulisy. Kamera se pak evidentně dobře bavila prací s barvami - i hrátkami se světlem a stínem. Bohužel výsledek působil - možná právě díky vystřižení některých scének - dosti roztěkaně. Orientační, umírněné 3* ... a berte je s rezervou. P.S.: 1) Na závěr musím říct, že se ve své podstatě jedná o převelice poučné pojednání ... o obvyklých - a nikterak překvapivých - způsobech při dozajista bohulibém šíření té jediné a pravé víry. Kdepak ... jakmile jakékoli náboženství zapustí kořeny v nejvyšších vrstvách společnosti, je jenom otázkou času, kdy se z něj stane pouhý nástroj k prosazování mocenských zájmů elit; 2) Patrně tady mělo figurovat vícero jazyků ... přinejmenším dva (?!?). Nevím, zdali se vyskytovaly v originále a dabing je ignoroval - nebo zdali si s realistickým zachycením jazykových bariér nikdo nelámal hlavinku. Skoro bych sázela na druhou variantu.(25.9.2019)

• Johnny.ARN

Reine nie je režisér, čo točí dobré filmy. A teda nepodarilo sa mu spracovať možno skvelý námet do niečoho zaujímavého. Potvrdil len to svoje, že nevie točiť dobré filmy. Dlhé, nudné, katastrofalne dialogy, prvú polku strihal nejaký diletant a tá druhá bola tiež napiču. No a teraz pár viet k filmu. Banda jedna cirkevná skurviacka. Reálie nevysvetlené, ale hlavná vec že tie hovadá krstili jedna radosť. Lebo Boh prichádza s mečom a hromadou mŕtvol. Jediná sympatická postava, Karol Martel, vykreslený jak psychopat túžiaci po všetkej moci. Viac mohli ukázať jeho "pozitívny" vzťah k cirkvi. Redbad nie je dobrý film, ani po remeselnej, ani po dejovej stránke. Jednu dám za tie hromadné súboje, čo boli dobre natočené, inak som veľmi rád že som na tom nebol v kine. Umrel by som. 1 z 5(28.9.2019)