Ženská na vrcholu

(pracovní název)

Ženská na vrchole

Romantický / Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 109 min

Pro mě mnohem lepší než zpackaná Poslední aristokratka, která mě vytočila. Tady to cítím jinak. Mám ráda Aničku Polívkovou. Baví mě, je mi sympatická, na film s ní se vždycky těším, protože i kdyby se jednalo o vyložený nepodarek, Anna je tradičně fajn. Tahle vánoční romantika má své slabiny, ne že ne, ale po filmu mám dobrou náladu i dobrý pocit. V sále bylo asi jen dvacet diváků, kteří ale po projekci rovněž opouštěli sál se spokojený úsměvem, čili ode mě se to zatracení nedočká. Líbilo se mi obsazení, i děti byly šikovné, prostředí nádherné, no a volnější tempo bude sice někoho nudit (přiznávám, že i mě se to chvílemi vleklo), ale zase potěší divačky dříve narozené. Je to záležitost, na kterou můžete vzít v čase předvánočním starší maminku, nebo babičku. Děj je předvídatelný, ne všechno se v dialozích povedlo, jak by asi mohlo, ale celkově je to příjemná oddechovka, ze které na mě dýchla poetická, laskavá atmosféra. Vsuvka s Milerem byla příjemným osvěžením a nápadná podobnost některých scén s dětmi se starými filmy Marie Poledňákové (S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny) mě nijak nepohoršila. Přijde letos Ježíšek je mým oblíbeným vánočním filmem, rádi si ho doma pouštíme o každém adventu. No a Ženská na vrcholu má ode mě velmi pěkné tři hvězdičky, s tím, že se i na ni ráda podívám opakovaně.(7.11.2019)

• mchnk

Já budu hodnej a ocením krásné prostředí Tater a absenci sexistického humoru, který se nevyhýbá snad žádné české komedii z posledních měsíců a let, dvojice Polívková - Dejdar také nebyla tak hrozná. Jinak se opravdu jedná o ne zcela zábavný, zdlouhavý, prvoplánový a nestoudně amatérský flák na jedno použití s hromadou všemožných sponzorů, chvílemi poskládaný z nesmyslně navazujících scén a zmateného střihu. Janu Perissovou jsem skoro až litoval, ta do podobných pokusů o zábavu nepatřila a nepatří. [Kino Citadela - Litvínov](8.11.2019)

• Chrustyn

Český "zimně vánoční" film, který překvapivě není trapný, jen neuvěřitelně nudný a bez jakéhokoliv vtipu. Filmu samozřejmě chybí scénář a ve své podstatě celý sestává z na sebe nenavazujících scén, které mají vytvářet různé situace a pocity (smích, romantiku, smutek, dojetí) a přestože by se měly postavy někam posouvat, nekoná se to a postavy se chovají tak, jak mají v tu danou chvíli, protože si tak žádá ta daná scéna. Ale ty Tatry jsou fajn.(20.11.2019)

• Filmmaniak

Vážně jsem filmu chtěl dát šanci v domnění, že z něj třeba alespoň rodinné duo Polívka-Polívková v roli otce a dcery něco vymáčkne (nakonec jsou spolu bohužel jen v jedné scéně). Ženská na vrcholu nicméně působí jako nevtipný a nezábavný podvod na diváky, který vznikl jen kvůli producentskému honoráři a kupě sponzorů, a jehož tvůrcům buď na jeho kvalitě vůbec nezáleželo, nebo třeba i záleželo, leč jejich tvůrčí, filmařské a vypravěčské schopnosti na víc nestačily (obojí je smutné). Jde o strašlivě línou, nenápaditou a zkrátka nepovedenou romantickou zimní komedii, která ale není skoro vůbec vtipná ani romantická. Místo gagů jen samé genderové stereotypy a navážení se do veganů a k láskyplnému pnutí mezi hlavní hrdinkou, pražskou veganskou bio-matkou, která všem cpe celer a neumí si sama zatopit v kamnech, a nerudným drsným horalem, jemuž ke štěstí bohatě stačí pivo a bůček, dojde jen proto, že se to hodilo do scénáře, ne že by to ve filmu působilo jako přirozený, věrohodný a nenucený důsledek vývoje postav. Po všech stránkách mizerně realizovaný slepenec scén, jenž je bolestivé sledovat.(7.11.2019)

KINO BENEŠOV (2x) - Během pár dni jsem si film dal 2x a musím říct, že na podruhé to bylo více fajn. Ano, Dejdar dělá ksichty. Ano, některé scény jsou hodně divné (Dejdar hraje na saxofon a s Polivkovou to málem blahem sekne). Ano, má to někdy hrozně divoké střihy (jak obrazové, tak zvukově). Ale jako celek to příjemně pohladí a 100 minut vám celkem v pohodě uteče. Po 1. projekci jsem byl na 60, ale po 2. shlédnutí jednu * přidávám. 70% (with J+A)(8.11.2019)

"Ženská Na Vrcholu" odo mňa nakoniec dostala šancu. Bol som zvedavý na to, ako toto vypáli. Česká vianočná romantická komédia začiatkom novembra, ktorá nás môže príjemne navnadiť na Vianoce. Správne? Popravde, pre mňa áno. Nemôžem povedať, že je to super, film rozhodne zápasí s určitými problémami, ale o tom si povieme. V prvom rade pozitíva. Prostredie Tatier je krásne. Vyzerá to skvele a dáva to tomu skvelý feeling. Je tu (skoro) absencia prvoplánového humoru plného klišé, a reálne som mal pocit, že na niektoré fóry si tvorcovia sadli, aby ich vypilovali. A priznávam, že som sa na filme celkom dobre zasmial. Anna Polívková je skvelá. Kedykoľvek ju vidím, tak chytí rolu do rúk a pojme to maximálne seriózne. A ja jej to potom vždy zožeriem. A tento film nie je výnimkou. Martin Dejdar ako vlastník chaty Samota je podľa mňa tiež skvelý. Sám o sebe je vtipný a spolu s Annou Polívkovou pôsobia ako funkčná dvojica. Bavili ma aj ich decká. Sú vtipné, dávajú do toho maximum a hlavne všetku svoju energiu. Takže majú odo mňa pochvalu tiež. A rovnako vtipné scénky sa dejú aj v Prahe, kde máme Bolka Polívku s Janou Preissovou. A mama sa rozhodne, že urobí dcére prepadovku. Takže ju otec zdržuje a zamestnáva niečím iným, aby vyraziť nemuseli. Film však zakopáva v dvoch elementoch. V prvom rade je to story. Napriek tomu, že postavy sú dobré, tak príbeh je veľké klišé. Vieme ako to bude postupovať, ako pokračovať a ten finiš je maximálne teatrálny. Ale na druhú stranu medzi nimi nepadne ani jedna pusa. Kedy ste niečo také videli naposledy? Ja si to už ani nepamätám. Treba ale počítať s veľkou kopou klišé. Tie tu majú veľkú rolu. Ale nie sú tam také, ktoré by ma vrcholovo iritovali a nakoľko to nemá prízemný humor a sprosté narážky, tak to celkom funguje. No ešte je tu tempo. Film trvá skoro dve hodiny a ten čas si tu uvedomujete. Nemá to poriadny spád a film ide dosť pomaly. A hoci nemôžem povedať, žeby som sa vyslovene nudil, tak som cítil, že to ten čas skutočne aj trvá. Vidím, že sa na film zdvihla vlna kritiky, ja na neho tvrdý byť nemôžem. Už len preto, že som sa na ňom úprimne zabavil. A myslím si, že stojí za pozornosť. Ale ak nesúhlasíte, nebudem vám to vyhovárať. Hodnotenie: B(8.11.2019)

Trochu jiní herci, trochu jiné prostředí. Ale vše už bylo v tolika filmech. Tolik peněz, co stojí vstupné bych za tento film nedal, ale když někomu chcete udělat radost...(10.11.2019)

• jasse

Naprosto předvídatelný, nudný "vánoční" film, navíc uvedený do kin moc brzy - venku je 14 stupňů.(7.11.2019)

Prijemny rodinny film, ktory si urcite minimalne 3 hviezdy zasluzi a tie zhadzovacne hodnotenia/komentare akoby tu uz bol klasicky folklor na "ceskoslovenske" filmy tohto typu. Ja za krasne prostredie Tatier a detske postavy (hlavne Kulisek) davam v pohode aj stvrtu. Klisovitost mi nevadi, naopak obcas je fajn si pozriet aj lahky, pozitivny hoci aj trochu naivny film.(20.11.2019)

• Hovado

Snad jen za ty Polivkovi...(9.11.2019)

• akvidzerp

Ani sympaťáci Dejdar s Němcem a šikovná děcka nepřebijí Annu Polívkovou v roli megapindy.(13.11.2019)

• ForGump

Po Románu pro pokročilé další neskutečně bídný film z horského prostředí. Stačilo mi asi pouhých 5 minuty abych věděl, že těch zbývajících 105! bude nečím nesnesitelným. Brilantní ukázka filmového terorismu. Dávám 10% za to, že to nevypadá amatérsky a hudba docela ujde, ale zbytek to je tragédie na třetí odmocněná cotangens nudy.(11.11.2019)

• prochyn

Lenička Kny by se měla věnovat jiné profesi, třeba utrácet zatoulané pejsky jako antoušek. Celkem dobrá sestava herců (tím nemyslím retardovaného osmiletého Mikuláše) si střihla šmírácké rádobykomediální drama. Natočit takovou píčovinu je fakt umění. Jedna hvězda za zimní přírodu. Trpěl jsem v kině.(14.11.2019)

• rytir1

Další z těch nových českých filmů, kde se prostě nesmí pouštět ženský ke scénáři nebo režii, natož obojímu dohromady. Přitom dějový příběh , kde hrdinka omylem uvízne místo v hotelu na horském radaru by ještě nebyl špatný námět a třeba Pomajbo v roli faráře super a některé hlášky horala taky, zejména výživná strava v podobě bůčku nebo vepřové konzervy s cibulí. Lol. Ovšem to by česká produkce nesměla protěžovat do rolí Dejdara a spol. , kde jediné vtipné snad mohlo být jeho hra na saxík coby připomínka slavné scénky z Obecné školy.(20.11.2019)

• Redyx1

Popravdě nedělám to,ale tohle byl takový paskvil, že větší hovadinu jsem fakt dlouho neviděl a kompletně celý kino 17 diváků se nezasmálo ani jednou...Obsazení super,Polívka tam přehrával,Dejdar klasika,Preissová ok,jen tam měla menší roli a mladá Polívková se snažila,ale...celý příběh je slátanina o ničem a je to jen rádoby vlezlý rodinný příběh...odpad(7.11.2019)

Pecka film 😍.(10.11.2019)

• Slepejsek

Samotářský chlápek s dcerou vs. osamělá ženská se synem, horský samorost vs. městská panička, slanina vs. lišejník. A hory. A sníh. A vánoce. A to všechno ještě pořádně přitažené za vlasy. Chcete klišovitější rozdání karet? Nastavovaná kaše (prarodiče a pan Miler) a trochu předčasná vánoční tolerance. Krásné Tatry vs. přehrávající herci (dominují Polívková a Dejdar). Pohádka pro chytlavé. Chce to hóóódně vitamínu Béééééé. Brrrrrrrrrrekeke!(10.11.2019)

Odpad podle mého vkusu vypadá o dost hůř, ale proti gustu_... Moje slečna byla spokojená, já se u toho taky neotravoval, jasně, je to předvídatelné, ale nepřipadalo mi to trapné. Protože trapné nemusím. Žádná třeskutá řachanda, spíše poklidný rodinný film.(8.11.2019)

• Filooos

dát Polívkové šanci hrát hlavní roli - respektive jakoukoli roli, je jistota, že z filmu se stane sračka.....ona fakt nemá talent.(8.11.2019)

• Hanka_M

České kinematografii odzvonilo. Zaplať Bůh alespoň za ty krásné lokace. Režijně, scenáristicky, hudebně a herecky velmi slaboučké - šok především pro ty, kteří ví, že tito herci umí hrát i dobře. Bohužel dává národ právo tvůrcům točit svobodně i co se týče kvality / řemeslné i umělecké.(9.11.2019)

• Lykos

Vezmu to trošku ze široka. Měla jsem to pochybné štěstí vidět tento skvost v předpremiéře v rámci jakési akce pro ženy, či co. Před promítáním se podávaly zdarma alkoholické nápoje od nejmenovaného sponzora. Proto byla většina sálu nachcaná a zřejmě se dobře bavila. Já už méně. Moje nálada se dostala na bod mrazu ještě asi tak 15 minut před začátkem filmu, neboť součástí akce bylo losování tomboly. Toho se chopil jakýsi nezadržitelně vtipný muž, který předváděl, kolik zná lascivních narážek na téma žena na vrcholu. Po tomto utrpení začal film a již po deseti minutách bylo jasné, že se věci k lepšímu nezmění. Mám pocit, že všichni přítomní mohou být považováni za dobré herce, nevím, jak se režisérce podařilo, že všichni hráli tak špatně, dokonce i Jana Preissová a to jsem si nemyslela, že je možné. Jediný, kdo snad zachoval jakýsi herecký standard byl Martin Dejdar. Všichni ostatní měli zřejmě velké problémy pronášet scénářem dané repliky. To, že se film snaží vykrádat Velrybu, bylo evidentní. Po zhruba 40 minutách, kdy jsem se opravdu ani jednou nezasmála, ba ani koutek mi necukl, jsem opravdu strašně moc chtěla jít domů, ale byla jsem na film pozvána a tak mi to bylo hloupé. Takže abych se v tom zbytečně nevrtala: herecké výkony strašné, děj byl poskládán z na sebe nenavazujících skečů, které ještě ke všemu nebyly ani minimálně vtipné. Z krásné okolní přírody jsme vlastně vůbec nic neviděli. Kameraman si liboval v detailních záběrech jednotlivých obličejů, což bylo chvílemi až děsivé, mohla jsem zúčastněným počítat póry. Scénárista by zasloužil exemplárně potrestat (nejlépe sledováním nekonečné smyčky tohoto kusu). Rozhodně nejhorší film, který jsem letos viděla. Uznávám, že nejsem úplně typ na romcom, ale sakra i tento žánry se snad dá udělat aspoň na tři hvězdy. Já dávám jednu a to jsem to ještě nadhodnotila.(11.11.2019)

<< předchozí 1 2