Dokážete mi kdy odpustit? (festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Životopisný

USA, 2018, 106 min

Vynikající film z inteligentního a bystrého pera Nicole Holofcener, kde Melissa McCarthy přes kontejnerový look i kočičince pod postelí září jako kometa. Je dobře, že si Can you ever forgive me? našlo cestičku alespoň k úpatí Olympu a někdo si ho tak všimne. Z papíru u soudu Lee čte, o čem to je. A o tom to je!(24.2.2019)

Melissa se nám ukázala ve vážné role, doposud jsem jí viděla pouze v komických snímcích, proto jsem byla hodně zvědavá, jak se s tím popere a splnila mé očekávání. Zvládla to na výbornou, i když si myslím, že s postavou Lee Israel tolik práce neměla. Její jedinou nevýhodou byl Richard E. Grant, který jí svým hereckým umem a rolí Jacka úplně zastínil a líbil se mi daleko více než Melissa, přišel mi i zajímavější a záživnější. Film jako celek utíká šíleně pomalu a tím je často dost nudný, škoda, že se režisérka více nepřiblížila emoční stránce hlavní postavy, aby nás to dostalo do kolen. Jedná se o průměrný snímek, který vás spíše bude nudit než, aby jste se bavili.(18.2.2019)

Snad poprvé v životě jsem viděl Melissu McCarthy hrát vážně. A vlastně ji to docela i šlo. Jen ten film je tak jako děsně černobílej, že vlastně nevím, jestli koukám na životopisný film zajímavé postavy našeho světa a nebo jen příběh někoho, který mě vlastně vůbec nezajímá. Nakonec jsem stejně ale zůstal u hereckého výkonu Melissy a to je tak asi všechno.(22.2.2019)

Na filmu je jediná dobrá věc, a to je Melissa, která zcela výjimečně nehraje prostoduchou ženu ve středních letech s úchylkou na štěňata. Z tohoto důvodu nemá vůbec cenu se zaobírat scénářem, který je vlastně jen taková vata, po které Melissa dupe. 61% Celosvětový příjem k 5. 3. 2019: $10,700,000, což je 1,07 násobek rozpočtu(5.3.2019)

Kdybych začala hlavní hrdinku litovat dřív než v okamžiku, kdy jí uhynula kočka, možná bych hodnotila lépe. Námět je totiž opravdu zajímavý a zkušenější tvůrci by ho jistě zvládli přetavit v brilantní černohumornou komedii. Většinu stopáže ale jenom sledujete dva životní ztroskotance, kteří si vaše sympatie získávají jen těžko. Ani Melissina první vážná role (na nominaci to v mých očích přesto nebylo) na tom nic nezmění. P. S. Místní obsah není tak docela pravdivý, Lee totiž "kradla" korespondenci slavných autorů...(25.2.2019)

• - Film se natočil za 28 dní na Manhattanu v New Yorku. (..Lucas..)

• - Richard E. Grant ve filmu ztvárňuje alkoholika, ve skutečnosti je ale na alkohol alergický. (..Lucas..)