poster

London Spy (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2015, 5x60 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Fascinující, jak rozdílné nálady a emoce umí jednotlivé epizody vyvolat. Romantika, paranoia, detektivní mráz v zátylku. A Ben Whishaw je ve všech těchto polohách dokonalý a v jeho kůži je proklatě horko. Jeho zranitelnost a rozklepaná odvaha v jednom mi dávaly pocit, že s přimhouřenýma očima by se do takovéhle situace mohl nešťastně přimotat každý, kdo v sobě má alespoň špetku víry a naivity. S každým dalším zvratem jsem si říkal, že tak stupňované intenzitě napětí snad ani není v lidských silách dostát konečným rozuzlením. Bohužel jsem měl pravdu, protože už vysvětlovačka před nástupem do poslední části rozproudí více otázek než uklidňujících odpovědí a samotné finále se pokouší zahrát příliš mnoho not v jedinou chvíli. Pachuť z nevydařeného konce se ale díky brilantnímu předchozímu ději koná jen částečně.(25.12.2015)

 • bllm
  ****

  Ani už nevím proč, ale na tenhle seriál jsem se těšila v domnění, že se bude jednat o gayromantické drama ze špionského prostředí a ještě v průběhu parádní první epizody jsem tomu pořád věřila. Pak nastalo zklamání, protože složité konspirace výzvědných služeb nejsou až tak to moje oblíbené. Ale když už jsem to začala sledovat, tak bych to nenechala. I když seriál nesplnil moje nesmyslné očekávání, jeho sledování nelituju. Ben Whishow je v tomhle typu rolí jako doma (možná až moc), takže výkon rozhodně na jedničku, Edward Holcroft svou nehybnou tváří za tu jednu epizodu taky docela zabodoval (i když v momentě kdy mi začalo docházet, že to nebude romantika, jsem pojala podezření, jestli to nebude scifi a z něj se nevyklube kyborg). Takže kdo má tenhle žánr rád a zároveň mu nevadí pomalejší tempo, ten může být s touhle dobře vypointovanou sérií spokojen.(12.12.2015)

 • Košoun
  ****

  Skvělý neotřelý seriál, jehož hlavním kladem je naprosto geniální Ben Whishaw, který se ihned katapultoval mezi mé nejoblíbenější herce. Líbí se mi celkový styl, který je takovým kontrastem k americké mainstreamové seriálové tvorbě - především tempem střihu, kdy dlouhé (a většinou dobré) dialogy střídají rychlé prostřihy. BBC věří, že britský divák je chytřejší a pozornější, než ten americký (i ta stopáž je delší). Nadprůměrná je i kamera a pro mě jako milovníka Londýna potěšilo i prostředí a výběr lokací. Co ale seriál sráží je scénář. Námět je skvělý, ale pracovat s ním scénárista Tom Rob Smith vydržel do třetího dílu. První díl působí jako taková lehká gay romance se špatným koncem, druhý je depresivním vhledem do zmateného kluka a třetí je skvělým dramatem s nádechem konspirace. Zbylé dva byly už překombinované nelogické (téměř až sci-fi) paskvily, které to napětí a tajemnost předchozích dílů pohřbilo. Vrcholem je pak polopatické vysvětlení "jak to celé bylo", které je tak nezajímavé a snaží se být natolik zlomové, že to vlastně nedává smysl. Člověk si pak vlastně řekne "Proč?" Proč se celý ten děj v tom seriálu stal? Spousta vedlejších linek zůstává otevřená a nezodpovězených otázek je víc než těch zodpovězený (což není nutně výtka, vlastně některé linky příběhu byly tak zbytečné, že jejich uzavření není třeba). Rozhodně seriál doporučuji, nenechte se odradit ani tou "gay" nálepkou, protože o sexuální orientaci tam jde až v poslední řadě (dobře, to zase přeháním, ale nejvíc gay je první díl, pak se o tom jen mluví), ale věřte, že závěr vás spíš zklame.(14.12.2015)

 • maddy
  *****

  Briti opäť excelujú a BBC dokazuje, že je v seriálovej tvorbe oveľa ďalej než väčšina pásovej americkej tvorby. Nenápadný hit London Spy síce nemusí byť pár zakomplexovaným, homofóbnym jedincom po chuti, ale kto sa vie oprostiť od predsudkov (alebo najlepšie nemá žiadne hlúpe predsudky), toho tu čaká inteligentne napísaná, precízne zahraná špionážna dráma s poriadne dusnou atmosférou. So zaujímavými ako hlavnými, tak vedľajšími postavami, do detailu premyslenou zápletkou, pútavými dialógmi, v ktorých niet hluchého miesta a napätá v každej sekunde. Miernu kontroverziu môže v našich končinách vyvolávať fakt, že hlavná postava je gay, ale práve týmto prístupom London Spy získava na originalite. Veď kto povedal, že hlavné postavy v seriáloch a filmoch musia byť iba heterosexuáli? London Spy však odlišnú sexuálnu orientáciu postáv nijako nepopularizuje, jednoducho hlavná postava má/mala vzťah so špiónom a tým to celé začína. Rovnako akoby keby hlavná postava mala heterosexuálny vzťah so špiónkou a nič by sa v seriály nemuselo meniť, vývoj príbehu by mohol ostať úplne totožný, ako aj všetky udalosti v ňom. Prvá epizóda je možno mierne mätúca v tom, že po nej nie je jasné akým smerom sa bude seriál uberať a jej prvá polovica pôsobí skoro ako romanca, no následne sa rozohráva špionážna hra s prepracovanou psychológiou postáv, kde si to odnesie každá z ich. Nie, skutočne tu absolútne nejde o to, že tajný britský špión bol vo vzťahu s iným mužom, takže pokiaľ niekto čaká, že London Spy bude v zápletke riešiť to je na veľkom omylom. Toto je čistokrvná špionážna dráma/thriller. Jakob Verbruggen tu po vynikajúcom The Fall opäť raz dokazuje, že prácu s postavami, postupné budovanie príbehu a vytváranie dusnej atmosféry má v malíčku. Síce na to ide aj tentoraz veľmi pozvoľne, ale o to intenzívnejšie. Škoda, že jeho seriály ostávajú mimo Britániu, tak trochu skryté pred ostatnými divákmi. CELKOVO: 4,5* (9/10)(9.12.2015)

 • mr.twizta
  ****

  Pozor, London Spy mate telem, respektive nazvem. Misto spionskeho veletoce se totiz dockate spise pomalu horici mysteriozni podivane, ve ktere jde v prvni rade o postavy. Tempo se obcas opravdu vlece a logika dostane tu a tam na frak, coz ale clovek dokaze prejit diky dvema stezejnim prvkum. Jednak tu veli jako vzdy perfektni Ben Whishaw, jehoz Danny je rozhodne neotrela a komplexni postava, a pak je tu finale. Bez jakychkoli spoileru mohu konstatovat, ze vyzneni celeho pribehu je patricne intenzivni a tvurci v tom cloveka doslova machaji. Dobra prace.(2.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace