London Spy (TV seriál)

Velká Británie, 2015, 5 h (Minutáž: 5x60 min)

Taková překombinovaná opatření, aby se osoby tahající za nitky zbavily hlavní postavy jakýmkoli jiným způsobem, než aby se ho nenápadně a v tichosti zbavily na dobro? Asi ne... Sice je to dobře zpracované, v posledním díle se zodpoví dosti otázek a všechno do sebe tak nějak zapadne. Nicméně čekání na to rozuzlení je poněkud delší, než by se mi líbilo. A děj taky mohl být o něco jinačí, aby z toho byl opravdu dobrý seriál.(13.4.2016)

Podľa názvu London Spy správne predpokladáte, že sa bude jednať (aj) o špiónov, a to že tam hrá Ben Whishaw - no to sú dohromady dve veci, ktoré som o tejto mini-sérii vedel a na základe ktorých som sa do nej pustil. Vedieť aj to ostatné, tak to možno vynechám, ale to by zase bola chyba. Homosexualite sa v dnešných filmoch a seriáloch dáva až neprimerane veľa priestoru, čo mne osobne už začína vadiť, ale tuná to tvorcovia nedávajú divákom po žiadnych „kvapkách“ a cez prvý diel som sa musel doslova pregr... s prstami na tvári s tým, že chýbalo ozaj málo a celé to vyhodím aj s notebookom do koša. Postupne sa ale dostáva do popredia druhá linka, tá pôsobivejšia a seriál zrazu naberá na obrátkach a ani som si neuvedomil ako som to celé „zmákol“ na jeden šup, vždy zvedavý na ďalší diel. Navyše režisér Jakob Verbruggen (ktorého vôbec nepoznám) evidentne vie ako nato a dokázal divákom namiešať pôsobivý kokteil napätia, atmosféry, netypických vzťahov a celé to podkreslili patrične dobrou muzikou. Špiónska „linka“ je podaná veľmi netradične, bez akcie, skôr s dôrazom na ich takmer neviditeľnú prácu a aj tá je hodne zameraná na vzťahy (Danny a Scottie). Všetci herci výborní, aj keď si myslím, že Whishaw do toho nedal všetko, a možno bol z celého excelentného hereckého ansámblu on ten najslabší, nechcem uraziť ani jeho ani jeho fanúšikov, proste som mal iba ten dojem. Rozhodne a dôrazne však neodporúčam divákom, ktorí hľadajú niečo v štýle Jamesa Bonda alebo Ethana Hawka, tento seriál má celkom inú koncepciu.(11.12.2015)

Ben Whishaw má u mě pozici vcelku oblíbeného herce. Zápletka vypadá zajímavě, teď jen udržet atmosféru jako v první části. Ben se mi hodně líbil už ve Chvění (2014), kde hral taky gaye. Stejně jako tady. Jelikož je sám homosexuál, tak si nemyslím, že pro něj byly nahé scény obtíží. Jinak se mi líbí scénář a hlavně super kamera. Jsem zvědav na další vývoj.(16.11.2015)

Ani už nevím proč, ale na tenhle seriál jsem se těšila v domnění, že se bude jednat o gayromantické drama ze špionského prostředí a ještě v průběhu parádní první epizody jsem tomu pořád věřila. Pak nastalo zklamání, protože složité konspirace výzvědných služeb nejsou až tak to moje oblíbené. Ale když už jsem to začala sledovat, tak bych to nenechala. I když seriál nesplnil moje nesmyslné očekávání, jeho sledování nelituju. Ben Whishow je v tomhle typu rolí jako doma (možná až moc), takže výkon rozhodně na jedničku, Edward Holcroft svou nehybnou tváří za tu jednu epizodu taky docela zabodoval (i když v momentě kdy mi začalo docházet, že to nebude romantika, jsem pojala podezření, jestli to nebude scifi a z něj se nevyklube kyborg). Takže kdo má tenhle žánr rád a zároveň mu nevadí pomalejší tempo, ten může být s touhle dobře vypointovanou sérií spokojen.(12.12.2015)

Špionážní příběh? Dost možná, ale čím méně se v něm mluvilo o spiknutí, tím lépe. Spíše tajemný milostný román, který pokud se začal pohybovat v příliš velkých konspiracích, na zem ho vrátily konkrétní citové obavy o partnera. Ovšem to, co dělá seriál nejsilnějším, je Dannyho důvěryhodnost a houževnatost, která převyšovala všechno, s čím si seriál začal.(9.9.2016)