Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Pětidílná minisérie BBC se soustředí na příběh náhodného románku mezi dvěma odlišnými světy. Osoba z prvního světa pracuje v ústředí zpravodajské služby. Ta druhá osoba zatím žije ve světě klubů, nočních barů a užívá si mládí. (SimpanzJi)

Videa (17)

Trailer 4

Recenze (28)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

"How do we live without the people that we love?" London Spy nabízí vskutku na první pohled neotřelou žánrovou směsici: mrazivý špionážní thriller, který se mísí s romanticko-tragickým příběhem dvou naprosto rozdílných mužů, přičemž se v průběhu děje ten či onen kompoment účelně posouvá do popředí či do pozadí. Celou minisérií, která měla optimální rozsah pěti dílů, prostupuje hledání pravdy, všudypřítomný pocit strachu, nebezpečí a bezmoci vůči systému, ale rovněž si zde své najde i vztahová tematika, ať už jde o vztahy rodinné či partnerské. Z hereckého obsazení bych rád nejvíce vychválil neuvěřitelně autentické a dechberoucí výkony Jima Broadbenta a Charlotte Rampling, avšak ani generačně mladší Ben Whishaw a Edward Holcroft se skrze své výkony neměli zač stydět. Co se příběhu týká, tak jsem byl napnutý od začátku až do konce, byť jsem možná čekal trochu jiné rozuzlení - ale nechci na tomto místě říkat propracovanější, jelikož nápad to byl opravdu dobrý. Opravdu netradiční a solidně natočená britská minisérie, která dokáže člověku jak vyvolat nepříjemné mrazení na zádech, tak ho i dojmout k slzám. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Fascinující, jak rozdílné nálady a emoce umí jednotlivé epizody vyvolat. Romantika, paranoia, detektivní mráz v zátylku. A Ben Whishaw je ve všech těchto polohách dokonalý a v jeho kůži je proklatě horko. Jeho zranitelnost a rozklepaná odvaha v jednom mi dávaly pocit, že s přimhouřenýma očima by se do takovéhle situace mohl nešťastně přimotat každý, kdo v sobě má alespoň špetku víry a naivity. S každým dalším zvratem jsem si říkal, že tak stupňované intenzitě napětí snad ani není v lidských silách dostát konečným rozuzlením. Bohužel jsem měl pravdu, protože už vysvětlovačka před nástupem do poslední části rozproudí více otázek než uklidňujících odpovědí a samotné finále se pokouší zahrát příliš mnoho not v jedinou chvíli. Pachuť z nevydařeného konce se ale díky brilantnímu předchozímu ději koná jen částečně. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrčímu kolektivu se sice nepodařilo udržet kvalitu prvních tří epizod až do konce, ale i tak to na pět kousků s přehledem stačilo. Tohle byl opravdu zajímavě pojatý seriál, až mě zarazilo, jak často se tvůrci obešli beze slov, k vyjádření všeho důležitého jim často stačily scény bez dialogů, a přesto (nebo spíš právě proto) se jim podařilo vybudovat parádní znepokojivou atmosféru i solidní napětí. Zatímco Bond girls slouží povětšinou jen jako dekorace, chudák Turner boy musel po celou dobu makat naplno, aniž by se mohl dočkat úspěchu. I přes rozpačitý závěr se mi seriál líbil, takže můžu poděkovat yvoně, bez níž bych o něm vůbec nevěděl. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Briti opäť excelujú a BBC dokazuje, že je v seriálovej tvorbe oveľa ďalej než väčšina pásovej americkej tvorby. Nenápadný hit London Spy síce nemusí byť pár zakomplexovaným, homofóbnym jedincom po chuti, ale kto sa vie oprostiť od predsudkov (alebo najlepšie nemá žiadne hlúpe predsudky), toho tu čaká inteligentne napísaná, precízne zahraná špionážna dráma s poriadne dusnou atmosférou. So zaujímavými ako hlavnými, tak vedľajšími postavami, do detailu premyslenou zápletkou, pútavými dialógmi, v ktorých niet hluchého miesta a napätá v každej sekunde. Miernu kontroverziu môže v našich končinách vyvolávať fakt, že hlavná postava je gay, ale práve týmto prístupom London Spy získava na originalite. Veď kto povedal, že hlavné postavy v seriáloch a filmoch musia byť iba heterosexuáli? London Spy však odlišnú sexuálnu orientáciu postáv nijako nepopularizuje, jednoducho hlavná postava má/mala vzťah so špiónom a tým to celé začína. Rovnako akoby keby hlavná postava mala heterosexuálny vzťah so špiónkou a nič by sa v seriály nemuselo meniť, vývoj príbehu by mohol ostať úplne totožný, ako aj všetky udalosti v ňom. Prvá epizóda je možno mierne mätúca v tom, že po nej nie je jasné akým smerom sa bude seriál uberať a jej prvá polovica pôsobí skoro ako romanca, no následne sa rozohráva špionážna hra s prepracovanou psychológiou postáv, kde si to odnesie každá z ich. Nie, skutočne tu absolútne nejde o to, že tajný britský špión bol vo vzťahu s iným mužom, takže pokiaľ niekto čaká, že London Spy bude v zápletke riešiť to je na veľkom omylom. Toto je čistokrvná špionážna dráma/thriller. Jakob Verbruggen tu po vynikajúcom The Fall opäť raz dokazuje, že prácu s postavami, postupné budovanie príbehu a vytváranie dusnej atmosféry má v malíčku. Síce na to ide aj tentoraz veľmi pozvoľne, ale o to intenzívnejšie. Škoda, že jeho seriály ostávajú mimo Britániu, tak trochu skryté pred ostatnými divákmi. CELKOVO: 4,5* (9/10) ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Pridavam na watchlist. V BBC proste umi. Prvni dil je jeste trochu matouci v tom, ze neni jeste zcela jasne, kterym smerem se bude pribeh zanrove/tematicky ubirat. Ale uz ten druhy rozhodne. Dramaturgicky velmi dobre rozehrane ale i herecky famozni psychologicke spy drama, originalne pojate. Spise pro trpelive fanousky pozvolnych najezdu. Mohlo by bavit fanousky zanru, pokud tedy netrpi nejakymi homofobnimi predsudky... ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama