Reklama

Reklama

Gloria Bell

  • USA Gloria Bell (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Gloria (Julianne Mooreová), svobodomyslná rozvedená žena ve středním věku tráví dny v nudné, stereotypní práci a po večerech se chodí odreagovat na taneční parkety po celém Los Angeles. Když jedné noci potká Arnolda (John Turturro), začne se mezi nimi nečekaně rodit silné pouto. Gloria s překvapením znovu prožívá všechny radosti i strasti, které láska přináší. Sofistikovaná romantická komedie oscarového režiséra Sebastiána Lelia (Fantastická žena, Neposlušnost) ukazuje, že láska kvete v každém věku, vztahy nikdy nejsou jednoduché a dokud můžete tančit, nic vás nezlomí. (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (28)

Marze 

všechny recenze uživatele

Výsledek není lepší než original z roku 2013. Gloria je zranitelná, legrační, drsná, emocionální . Zabývá se konflikty v práci, podniká terapii smíchem nebo kouří trávu na chodbě svého bytu. Kalifornské světlo svítí skrze okno. Jsou zde chvíle přízemní , nezáživné a nepřesvědčivé. Není žádná krasavice , ale přesto vyráží sama tancovat do klubů v L.A., takže jsem se těšil na jejich turistickou prohlídku. Ale asi kvůli úspoře filmařů za nájem chodí jen do jednoho. V tom potká Arnolda v podání Johna Turturra. Už jsem viděl lepší taneční scény a atmosféru v tanečních klubech. Hudba 80.léta je fajn, ale koukám že v L.A. je stejná krize jako u nás. Taneční kluby zachraňují důchodci. Nejmladší generace zlikvidovala přes 90 procent klubů, protože radši doma blije nesmysly na sociálních sítích nebo sjíždí nesmyslné vlogy youtuberů. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Gloria Bell" ma sklamalo. Úprimne sklamalo. Julianne Moore je veľmi šikovná a je super vidieť na veľkom plátne Johna Turturra, no celkovo je film veľké sklamanie. Vnútorne asi neviem pochopiť postavu Arnolda. Chcel by som mu veriť, že sa zamiloval, no nedáva to ani v najmenšom najavo. Od momentky v Las Vegas mi bolo jasné kam to všetko pôjde a hoci mi to je trošku ľúto, tak na druhú stranu to niekedy tak asi musí byť. Ono život je komplikovaný a láska je takisto komplikovaná. Najmä ak sa začínajú spájať ľudia, ktorí už majú so sebou aj svoju vlastnú minulosť. Svoje deti, svoje problémy a podobne. A je to ťažké potom na fungovanie. A s tým všetkým súhlasím. No môj problém s filmom je v prvom rade jeho tempo. Miestami to skutočne nudí. A potom sú tu scénky, ktoré reálne vôbec vo filme byť nemuseli a (podľa mňa) tomu nič nepridali. Ako napríklad scénka, kde sa kopec ľudí rehoce keď mykajú rukami ako kuratá. A podobne nemám pocit, že by bolo nutné, aby sme mali vo filme suseda, ktorý býva nad Gloriu a neustále sa rozčuľuje na niečo, keď to dokopy nebude nikam smerovať. Popravde väčšina scénok nejde podľa mňa nikam. Sú tu momentky, ktoré sa mi páčia, no je tu rovnako aj dosť momentiek, kde som čakal, kedy sa zase bude niečo diať. Možno je to proste len ukážka bežného života. Jednotlivé dni, stereo a všetko čo máme. Naše rituály bežného života. No nenecháva to vo mne žiadny poriadny dojem. Takže je to celkovo v pohode, no neponúka mi to moc. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Remake 6 let starého filmu od stejného režiséra. Původní verzi jsem neviděl, ale dost dobře nechápu, proč měl pan režisér potřebu remakovat svůj vlastní film. O to víc, že není o moc stát. Celou dobu jsem čekal, že se stane něco převratného a mé očekávání se nenaplnilo. Bohužel ani herecké výkony nejsou hodné zapamatování. Obávám se, že to není až tak vina herců jako scénáře či režiséra. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Romantika pre pokročilých (vekom) nie je to, čo romantika pre mladšie ročníky. Päťdesiatnici riešia iné problémy a to predovšetkým svoj predchádzajúci život a problémy s tým súvisiace. Samotná láska dvoch ľudí, tam sa toho až tak nemení, menia sa skrátka len okolnosti. Gloria spoznáva muža, ktorý by jej mohol zmeniť doterajší život a zdá sa, že všetko by mohlo klapať. Leliov film je introspektívou do života zrelej, ale stále atraktívnej ženy a jej vnútorné prežívanie možno najlepšie chápeme vtedy, keď pred našimi očami tancuje. 70% ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Uf. Jsem rozladěná. Film je depka otravná, doufám, že ho už nezahlédnu. Jedna za Julianne, ta ale zahraje všechno a jedna za to, že jsem viděla Johna po delší době na velkém plátně. Viděno v kině, nelíbilo, nebavilo, nedojalo, dokonce ani nezaujalo. Trochu spoiler: A ještě jedna věc: 3x za sebou přijme telefon v mé přítomnosti od svých otravných dcer nebo exmanželky, aniž by jim řekl, že je se mnou, nebo aniž by ten krám vypnul a mám přece jasno. Nebo ne? To přece dávno známe z Love Actually. Autor snímku udělal z chlapa neschopného blba a z okouzlující ženy zoufalou nánu, která má raději tančit sama a když se jí už nebude chtít, může se těšit akorát tak z olezlého kocoura bez srsti, který mě osobně bude strašit ještě v noci. Jasně, ono by na tom nic nebylo, takové konce jsou často realita, jenomže v tomhle filmu nefunguje chemie, nemá spád, nemá překvapení a jak to dopadne, víme už při jejich první společném rozhovoru na baru. Pro koho je snímek určen, netuším. Pány bezpochyby zaujmou ňadra Julianne, ale děj určitě ne, mladé ženy nepobaví nic a zralé dámy příběh akorát demotivuje nebo dorazí. Pak si vyber. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v USA ve městech Los Angeles (Kalifornie) a Las Vegas (Nevada). (BMW12)
  • Báseň, kterou recituje Arnold (John Turturro) Glorii (Julianne Moore), se jmenuje „For a Young Friend Who Tried to Take His Own Life“ (volně přeloženo „Pro kamaráda, který se pokusil vzít si život“) od čilského básníka Claudia Bertoniho. (HellFire)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama