Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Biografický snímek, v hlavních rolích s Aliciou Vikander a Julianne Moore, sleduje životní cestu ikony feminismu – Glorie Steinem. Film založený na knize „My Life on the Road“ (2015), memoárech, které sepsala sama Glorie Steinem, se věnuje důležitým životním etapám této ženy, od jejího pobytu v Indii, přes založení časopisu Ms. v New Yorku, její roli na vzestupu amerického hnutí za práva žen v 60. letech 20. století až po celonárodní konferenci žen z roku 1977. Společně se spisovatelkou a aktivistkou Glorií Steinem se však na její životní cestě setkáváme i s dalšími významnými ženami feministického hnutí – Bellou Abzug, Flo Kennedy nebo Dorothy Pitman Hughes. (oli009)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (6)

kobejn 

všechny recenze uživatele

Juliet Taymor točí filmy pro mentálně způsobilé. Výše udělených hvězdiček pak budiž hodnocením mentální úrovně každého uživatele. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jednotlivosti ve filmu nefungují, protože jsou takové neohrabané až nepravděpodobné, ale myšlenka skrytá za nimi rezonuje. Je to inspirační důležitý příběh pro hromadu dalších amerických žen. Režisérka a scénáristka Julie Taymor se pokouší ukázat tvář celého feministického hnutí. Ale je to natočeno standartní, až encyklopedickou cestou. Humor je zde lstivý a lišácký. ()

Reklama

Disease 

všechny recenze uživatele

Spíš než životopisný film jde o historii feministického hnutí, take se naneštěstí nevyhneme davovým hurá scénám. Občas poněkud chaotické skoky v čase, které ale na druhou stranu dokáží udržet pozornost po celou stopáž. Celkově mezi 3-4. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dve a pol hodiny v podstate strateného času, lebo ide o životopisný film, v ktorom sa za tak dlhý čas vlastne o živote danej „osobnosti“ skoro nič nedozviete. Nemyslím tým názory, lebo tie sú zjavné, ale osobný život nula. Prestrihy do troch či štyroch časových rovín boli zvyčajne rušivé, no a po hodine zistíte, že stále sa to stále neuberá nejakým uceleným štýlom k jednoliatemu príbehu. Nakoniec to však vyústi do typickej libtardskej lobby v štýle „neznášam mužov, no milujem všetko čierne a hlavne potraty“, ktorá sa v závere doplní o politickú agitku, kde sú v dave vášniví antitrumpovci. Výrok tejto ženy: „Nie som liberálna feministka, ja som radikálna feministka“, hovorí za všetko. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

z těch "ženských" filmů o ženách,pro ženy a jejich boji za práva jsou Glorias rozhodně v té lepší polovině.Nic to ovšem nemění na tom,že na tomhle zpracování není nic výjimečného a jde tak o standardní životopis,který se vykouří z hlavy prakticky okamžitě.Samozřejmě pokud zrovna někde není velký fanoušek Glorie Steinem...50% ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama