Na hory

Česko, 2018, 18 min

Braňo Holiček

Jan Vejnar

Dominik Renč

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku.(31.5.2018)

• petrsv

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme.(31.5.2018)

Mno salahadin a petrsv tu píšou, že na konci chybí řešení, ale ono tam je. Kdo vydrží u titulků, dozví se kolik dětí je dnes takhle vydíráno a jen 2% procenta se svěří rodičům. Ono nabízené řešení je ve větě ,,nenechávejte si své problémy pro sebe, mluvte s námi''. Jaké další řešení by to mělo být nevím. Dnešní generace teenagerů i dětí školního věku běžně vlastní smartfouny. Jsou díky nim v neustálém kontaktu s otatními a i když se rodič snaží, tu kontrolu prostě nemá a mít nemůže. A pak tu jsou sociální sítě a další šílenosti, kde už dokonce pod nějakou identitou mohou chatovat s kýmkoliv... Hrají si na velké, ale přitom si neuvědomují, že jsou stále mláďata, kterou jsou zranitelná. Zakázat mobil? To asi nejde. Takže je to jen a jen o té komunikaci a důvěře. Film byl dost drsný a ač jsem od začátku tušil, že je chlapec vydírán a nejde o srandu, ten konec mně dostal. Takhle by měly vypadat krátké varovné filmečky apelující na nějaký problém. Já tedy dávám za 4 sms. * * * *(8.7.2018)

• Vikki

TOHLE MÁ NĚKOHO VAROVAT NEBO SPÍŠ NALÁKAT? Varujeme před devianty na netu tím, že jim natočíte dětskou pornografii???? Autoerotické scény, které jsou ve filmu takto vyhnané do extrému A TO NAPROSTO ZBYTEČNĚ!!!, JSOU S NEZLETILÝMI DĚTMI-chlpaci ZÁKONEM ZAKÁZANÉ A AUTOMATICKY POVAŽOVANÉ ZA DĚTSKÉ PORNO, ALE ZJEVNĚ SE TO MÍSTNÍM DEVIANTŮM LÍBÍ. PODÍVEJME SE KOLIK PEDOFILŮ A PEDOFILEK SI TO TUPOD RŮZNÝMI ZÁMINKAMI VYCHVALUJE!! Svlékáni chlapců a nezletilých k tomu! ,před kamerou a jejich autoerotické scény a záběry s nimi se stávají v posledních dvou desetiletích úchylnou módou různých rádoby psychologický a jiných filmů, ALE K TAKOVÉMU nedůstojnému ZNEUŽÍVÁNÍ CHLAPCŮ JE neospravedlňuje ani téma daného filmu ani cokoli jiného nemluvě o zákonech! . S dívkami si nikdo takovéto filmy nedovolí strachy natočit, ale chlapci jsou asi pro někoho jen spotřební zboží bez LIDSKÉ důstojnosti ačkoli mají stejná zákonná práva jako dívky , . NADÁVÁTE NA DEVIANTY, ALE VY SAMI SE ROZPLÝVÁTE NAD AUTOEROTICKÝMI ZÁBĚRY NEZLETILÉH CHLAPCE!! a ještě to chválíte!! hned je vidět jaká hnusná pedofilní společnost tu je.. Vše šlo vyjádřit rozhodně lépe, důstojně a bez ponižujících a důstojnost degradujících scén. Jenže to by mistr Holiček neměl sledovanost že? A jak je to ukázáno ve filmi Falešné přátelství, čím větší úchylárna a zvěrstvo se natočí tím větší sledovanost a pochvaly od této zvrácené společnosti, která ty prasárny vyžaduje a o to autorům jde. Autor je filmový a herecký nýmand tak musí škoovat prasárnami.(18.3.2019)

Jako jo, dobrý to je. Ale vadí mi, že je to spíš upozornění pro mládež, jak by se měla zachovat. Ale Teda o chování rodičů ve videu už není řeč. Přitom si myslím, že v tomhle videu to spíš ukazuje na problém v rodině. Komunikace je na bodu mrazu. Tohoto otce bych snad ani za otce nechtěla a kdybych se mu měla s něčím takovým svěřit, tak si asi raději hodím lano. Video postrádá radu, jak na to, když nastane takováhle situace. Ale ono to asi ani nejde ukázat, právě díky přístupu těchto rodičů...(18.6.2018)

• - Termín natáčení filmu byl záměrně naplánován na únor, kdy meteorologové slibovali na horách sníh. V termínu natáčení bylo ale slunné počasí a sníh byl pouze v Praze. (pan.sponka)

• - Vozidla na natáčení zapůjčila společnost AAA auto. (Bioscop)

• - Je až ironické, že po zveřejnění filmu se mladému Lukáši Veřtátovi, představiteli Patrika, začali přes sociální sítě ozývat nejrůznější individua a požadovali po něm nahé fotografie. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)