Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, co dětem může způsobit obyčejné brouzdání po internetu. A rodičům změnit život… (Televize Seznam)

Recenze (30)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Och, tak to bolo drsné. Ale bohužiaľ, aj také veci sa dejú. Hoci, pre mňa je tak trochu nepochopiteľné, ako sa niekto dostane do takejto špirály vydierania. Vlastne chápem, veď niektorí puberťáci sú až príliš dôverčiví a naivní, a potom to môže dopadnúť aj takto. Aj keď si myslím, že pod paľbou kyberšikany sa skôr ocitajú dievčatá, keďže majú jemnejšiu a aj labilnejšiu psychiku. Každopádne,, toto by malo byť mementom pre každého dospievajúceho tínedžera. Čo sa týka tohto filmu, tak pointa je výborná, ale tie postavy boli také ... dosť divné. 3* ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mno salahadin a petrsv tu píšou, že na konci chybí řešení, ale ono tam je. Kdo vydrží u titulků, dozví se kolik dětí je dnes takhle vydíráno a jen 2% procenta se svěří rodičům. Ono nabízené řešení je ve větě ,,nenechávejte si své problémy pro sebe, mluvte s námi''. Jaké další řešení by to mělo být nevím. Dnešní generace teenagerů i dětí školního věku běžně vlastní smartfouny. Jsou díky nim v neustálém kontaktu s otatními a i když se rodič snaží, tu kontrolu prostě nemá a mít nemůže. A pak tu jsou sociální sítě a další šílenosti, kde už dokonce pod nějakou identitou mohou chatovat s kýmkoliv... Hrají si na velké, ale přitom si neuvědomují, že jsou stále mláďata, kterou jsou zranitelná. Zakázat mobil? To asi nejde. Takže je to jen a jen o té komunikaci a důvěře. Film byl dost drsný a ač jsem od začátku tušil, že je chlapec vydírán a nejde o srandu, ten konec mně dostal. Takhle by měly vypadat krátké varovné filmečky apelující na nějaký problém. Já tedy dávám za 4 sms. * * * * ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Chyběl mi tam lepší závěr, nemyslím vyústění děje, spíš mi jde o odmávnutí jednou obrazovkou s několika statistikami a následný přechod do titulků uvozených pár odkazy a telefonním číslem na linku bezpečí. Klidně to mohlo pokračovat pár ukázkami skutečných případů, jakou měly dohru, aby bylo jasně vidět, že prezentované není jen čirá nebo přibarvená fikce a že kontaktování autorit pomohlo (a jak). Klidně i přihodit něco pro lidi odmlouvající stylem "tak TOHLE se mně stát nemůže" (vyvozený závěr např. proto, že prezentované byl místy extrém) nějakým příkladem "a co když už se to děje, jenže zatím v menší míře?"). Druhou vadou na kráse pro mě byly postavy rodičů, ostatně z tohoto důvodu beru Na Hory jako výstrahu nejen dětem, ale i rodičům. Závěrečné poselství "Nenechávejte si své problémy pro sebe. Mluvte s námi." je pro mě dost komické. Nečekal jsem idylické vztahy, ale například člověku jako je tento filmový otec bych se s moc věcmi nesvěřoval. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Je až ironické, že po zveřejnění filmu se mladému Lukáši Veřtátovi, představiteli Patrika, začali přes sociální sítě ozývat nejrůznější individua a požadovali po něm nahé fotografie. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)
  • Vozidla na natáčení zapůjčila společnost AAA auto. (Duoscop)
  • Vedoucí projektu „Seznam se bezpečně“ Martin Kožíšek se nechal slyšet, že ho k projektu motivovala mladá nezletilá slečna, která mu zavolala a prosila ho o smazání jejich nahých fotografií z emailového účtu jejího bývalého přítele. Slečna však nenechala žádné informace, tudíž ji nebylo pomoci. Bohužel spáchala sebevraždu. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)

Reklama

Reklama