Footsteps in the Fog

Drama / Thriller

Velká Británie, 1955, 90 min

Výborný psychologický thriller, který nám nabízí všechno, co mám na takových starých filmech ráda - málo postav, málo lokací, nádherné výrazové herectví (zvláště Jean Simmons a její oči - dokáže jimi vyjádřit snad všechny existující emoce) - divák má skoro pocit, že sleduje divadelní představení. Zaujala mě taky krásná Belinda Lee - škoda, že zemřela tak brzy, její talent by se určitě ještě projevil i v dalších filmech.(11.7.2013)

Jediný správný komentář se vejde do slova "vostrý"! Absolutní hodnocení, protože kdy se vám ve filmu stane, že po deseti minutách máte dvě záporné postavy, které ale nepečou spolu a jejich svár utváří charakter celého vyprávění? Není tu kladného hrdiny, což divákovi pěkně zamotá hlavu, a ten si jistě v průběhu sledování položí otázku, jak tohle dopadne. Inu, scénář pamatuje i na konec, a vy si tenhle thriller, jehož skvělé herecké výkony jsou ničím v porovnání s promyšleností a atmosférou filmu.(10.11.2013)

Príjemné prekvapenie zo Spojeného kráľovstva. Neogotická dráma plná napätia s výborne napísaným scenárom. Naviac dobre obsadená - Granger sa nehodí príliš do postáv kľadasov, ale práve do takýchto noblesných a vychytralých džentlmenov, ktorí majú za uchom všeličo, i vraždu, napriek tomu stojí divák za ním. Dopomáha tomu aj vždy sympatická Simmonsová v roli slúžky až za hrob. Verím, že nie jeden chlap by chcel mať takú slúžku, akurát nie hrdina tohoto filmu a tak je o atmosferickú drámu postarané a film uletí ako voda. Záver to len korunuje.(8.11.2018)

Kdo vám bude bližší - šarmantně chladný vrah, zamilovaná psychopatická vyděračka nebo zoufale nudný, ale aspoň trochu (i když ne úplně) kladný advokát? Jestli si myslíte, že se nebudete přiklánět na žádnou stranu a Kroky v mlze budete sledovat nezaujatě, pletete se. Je to jeden z těch rafinovaně napsaných příběhů, které si s divákem hrají a královsky ho tím baví. Nečekané zvraty, hitchcockovské napětí a perfektní výkony Stewarta Grangera a Jean Simmons... Je to vlastně romantický film, ovšem docela se v něm vraždí.(22.9.2018)

Viktoriánská Anglie. Granger na oko truchlí nad smrtí manželky. Jeho plány narušuje jen služebná, která má důkaz, že nešlo o přirozenou smrt, a hodlá ho využít ve svůj prospěch. --- Granger a Simmonsová (v té době manželé) tenhle film natočili sobě i nám pro radost. Co společně předvádí na plátně, toť vrcholem psychologického thrilleru. Přestože je to barevné a širokoúhlé, je to film nejvíce podobný PLYNOVÝM LAMPÁM ze všech thrillerů, které jsem kdy viděl.(3.8.2012)