Reklama

Reklama

Footsteps in the Fog

Trailer

Obsahy(1)

V husté londýnské mlze mlčky ruka ruku myje, i kdyby se navzájem zašpinily. Když zdrcený Stephen Lowry (Stewart Granger) předčasně pohřbíval svou manželku, celé okolí zúčastněně přihlíželo jeho hlubokému zármutku. Jen oddaná služka Lily (Jean Simmons) věděla, že hektolitry prolitých slz mohou být stejně falešné jako smutek pána domu. Myši ve sklepě tu pravdu okusily první, a stálo je to život, od nich pak věděla, jak tohohle strašného tajemství náležitě využít pro sebe. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

pepo 

všechny recenze uživatele

Vynikajuci scenar. Nepredvidatelny, temny, bez vylozene kladnej postavy a so skvelym zaverom. K dokonalosti tomu vlastne chyba iba reziser, ktory tuto zabudnutu chutovku mohol doviest k uplnej dokonalosti (mrk, mrk Hitchcock, Clouzot alebo Wyler). Je to totiz cele mozno az prilis rychle a obcas by sa zaziadalo v niektorych scenach spomalit, pripadne sa popitvat v postavach. Ale inak vazne paradna zalezitost. 9/10 ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý starosvětský psychologický film. Dnes by se dalo říci i thriller. Mladá služka Lily pracuje v honosném sídle, kde právě zemřela paní domu. Pan zůstal sám a Lily po něm mlsně pokukuje. Alespoň dosáhla toho, že ji udělal hospodyní, na víc, kvůli svému nízkému stavu nemá. Náhle ve sklepě uhynuly všechny krysy a pro pána domu začíná být jeho služka nežádoucí. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kdo vám bude bližší - šarmantně chladný vrah, zamilovaná psychopatická vyděračka nebo zoufale nudný, ale aspoň trochu (i když ne úplně) kladný advokát? Jestli si myslíte, že se nebudete přiklánět na žádnou stranu a Kroky v mlze budete sledovat nezaujatě, pletete se. Je to jeden z těch rafinovaně napsaných příběhů, které si s divákem hrají a královsky ho tím baví. Nečekané zvraty, hitchcockovské napětí a perfektní výkony Stewarta Grangera a Jean Simmons... Je to vlastně romantický film, ovšem docela se v něm vraždí. ()

mikulem 

všechny recenze uživatele

Viktoriánská Anglie. Granger na oko truchlí nad smrtí manželky. Jeho plány narušuje jen služebná, která má důkaz, že nešlo o přirozenou smrt, a hodlá ho využít ve svůj prospěch. --- Granger a Simmonsová (v té době manželé) tenhle film natočili sobě i nám pro radost. Co společně předvádí na plátně, toť vrcholem psychologického thrilleru. Přestože je to barevné a širokoúhlé, je to film nejvíce podobný PLYNOVÝM LAMPÁM ze všech thrillerů, které jsem kdy viděl. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie zo Spojeného kráľovstva. Neogotická dráma plná napätia s výborne napísaným scenárom. Naviac dobre obsadená - Granger sa nehodí príliš do postáv kľadasov, ale práve do takýchto noblesných a vychytralých džentlmenov, ktorí majú za uchom všeličo, i vraždu, napriek tomu stojí divák za ním. Dopomáha tomu aj vždy sympatická Simmonsová v roli slúžky až za hrob. Verím, že nie jeden chlap by chcel mať takú slúžku, akurát nie hrdina tohoto filmu a tak je o atmosferickú drámu postarané a film uletí ako voda. Záver to len korunuje. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama