Reklama

Reklama

Footsteps in the Fog

Trailer

Obsahy(1)

V husté londýnské mlze mlčky ruka ruku myje, i kdyby se navzájem zašpinily. Když zdrcený Stephen Lowry (Stewart Granger) předčasně pohřbíval svou manželku, celé okolí zúčastněně přihlíželo jeho hlubokému zármutku. Jen oddaná služka Lily (Jean Simmons) věděla, že hektolitry prolitých slz mohou být stejně falešné jako smutek pána domu. Myši ve sklepě tu pravdu okusily první, a stálo je to život, od nich pak věděla, jak tohohle strašného tajemství náležitě využít pro sebe. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kdo vám bude bližší - šarmantně chladný vrah, zamilovaná psychopatická vyděračka nebo zoufale nudný, ale aspoň trochu (i když ne úplně) kladný advokát? Jestli si myslíte, že se nebudete přiklánět na žádnou stranu a Kroky v mlze budete sledovat nezaujatě, pletete se. Je to jeden z těch rafinovaně napsaných příběhů, které si s divákem hrají a královsky ho tím baví. Nečekané zvraty, hitchcockovské napětí a perfektní výkony Stewarta Grangera a Jean Simmons... Je to vlastně romantický film, ovšem docela se v něm vraždí. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Vynikajuci scenar. Nepredvidatelny, temny, bez vylozene kladnej postavy a so skvelym zaverom. K dokonalosti tomu vlastne chyba iba reziser, ktory tuto zabudnutu chutovku mohol doviest k uplnej dokonalosti (mrk, mrk Hitchcock, Clouzot alebo Wyler). Je to totiz cele mozno az prilis rychle a obcas by sa zaziadalo v niektorych scenach spomalit, pripadne sa popitvat v postavach. Ale inak vazne paradna zalezitost. 9/10 ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jediný správný komentář se vejde do slova "vostrý"! Absolutní hodnocení, protože kdy se vám ve filmu stane, že po deseti minutách máte dvě záporné postavy, které ale nepečou spolu a jejich svár utváří charakter celého vyprávění? Není tu kladného hrdiny, což divákovi pěkně zamotá hlavu, a ten si jistě v průběhu sledování položí otázku, jak tohle dopadne. Inu, scénář pamatuje i na konec, a vy si tenhle thriller, jehož skvělé herecké výkony jsou ničím v porovnání s promyšleností a atmosférou filmu. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý starosvětský psychologický film. Dnes by se dalo říci i thriller. Mladá služka Lily pracuje v honosném sídle, kde právě zemřela paní domu. Pan zůstal sám a Lily po něm mlsně pokukuje. Alespoň dosáhla toho, že ji udělal hospodyní, na víc, kvůli svému nízkému stavu nemá. Náhle ve sklepě uhynuly všechny krysy a pro pána domu začíná být jeho služka nežádoucí. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Výborný psychologický thriller, který nám nabízí všechno, co mám na takových starých filmech ráda - málo postav, málo lokací, nádherné výrazové herectví (zvláště Jean Simmons a její oči - dokáže jimi vyjádřit snad všechny existující emoce) - divák má skoro pocit, že sleduje divadelní představení. Zaujala mě taky krásná Belinda Lee - škoda, že zemřela tak brzy, její talent by se určitě ještě projevil i v dalších filmech. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama