poster

Footsteps in the Fog

Drama / Thriller

Velká Británie, 1955, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sofia
  ****

  Výborný psychologický thriller, který nám nabízí všechno, co mám na takových starých filmech ráda - málo postav, málo lokací, nádherné výrazové herectví (zvláště Jean Simmons a její oči - dokáže jimi vyjádřit snad všechny existující emoce) - divák má skoro pocit, že sleduje divadelní představení. Zaujala mě taky krásná Belinda Lee - škoda, že zemřela tak brzy, její talent by se určitě ještě projevil i v dalších filmech.(11.7.2013)

 • dopitak
  *****

  Jediný správný komentář se vejde do slova "vostrý"! Absolutní hodnocení, protože kdy se vám ve filmu stane, že po deseti minutách máte dvě záporné postavy, které ale nepečou spolu a jejich svár utváří charakter celého vyprávění? Není tu kladného hrdiny, což divákovi pěkně zamotá hlavu, a ten si jistě v průběhu sledování položí otázku, jak tohle dopadne. Inu, scénář pamatuje i na konec, a vy si tenhle thriller, jehož skvělé herecké výkony jsou ničím v porovnání s promyšleností a atmosférou filmu.(10.11.2013)

 • majo25
  ****

  Príjemné prekvapenie zo Spojeného kráľovstva. Neogotická dráma plná napätia s výborne napísaným scenárom. Naviac dobre obsadená - Granger sa nehodí príliš do postáv kľadasov, ale práve do takýchto noblesných a vychytralých džentlmenov, ktorí majú za uchom všeličo, i vraždu, napriek tomu stojí divák za ním. Dopomáha tomu aj vždy sympatická Simmonsová v roli slúžky až za hrob. Verím, že nie jeden chlap by chcel mať takú slúžku, akurát nie hrdina tohoto filmu a tak je o atmosferickú drámu postarané a film uletí ako voda. Záver to len korunuje.(8.11.2018)

 • D.Moore
  *****

  Kdo vám bude bližší - šarmantně chladný vrah, zamilovaná psychopatická vyděračka nebo zoufale nudný, ale aspoň trochu (i když ne úplně) kladný advokát? Jestli si myslíte, že se nebudete přiklánět na žádnou stranu a Kroky v mlze budete sledovat nezaujatě, pletete se. Je to jeden z těch rafinovaně napsaných příběhů, které si s divákem hrají a královsky ho tím baví. Nečekané zvraty, hitchcockovské napětí a perfektní výkony Stewarta Grangera a Jean Simmons... Je to vlastně romantický film, ovšem docela se v něm vraždí.(22.9.2018)

 • mikulem
  *****

  Viktoriánská Anglie. Granger na oko truchlí nad smrtí manželky. Jeho plány narušuje jen služebná, která má důkaz, že nešlo o přirozenou smrt, a hodlá ho využít ve svůj prospěch. --- Granger a Simmonsová (v té době manželé) tenhle film natočili sobě i nám pro radost. Co společně předvádí na plátně, toť vrcholem psychologického thrilleru. Přestože je to barevné a širokoúhlé, je to film nejvíce podobný PLYNOVÝM LAMPÁM ze všech thrillerů, které jsem kdy viděl.(3.8.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace