Black Klansman

• Kanada

• Nový Zéland

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2018, 135 min

Tři a půl hvězdičky. Komedie to určitě není. Oproti tomu je to dost zdlouhavý. Příběh zajimavý, jenže... zase až tak zajímavý není. Teda pokud nejste černoch, který chce bojovat za svý práva a Trump je pro vás bílý prase. Nebo pokud nejste černoška, tedy afroameričanka, která chce bojovat za svý práva a Trump je pro vás bílý šovinistický prase. __ Celou dobu mi bylo úplně jedno, jestli ty černoušky někdo pokrosí nebo upálí. Vlastně jsem si trouchu přál, aby toho černýho policajta někdo sejmul, protože mě sral. __ Je to tak zábavné, jako když se rozhodnete cestovat z Ostravy do Prahy autobusem, takže přestupujete v Brně, celých 7 hodin sedíte a modlíte se, ať už jste tam. Jste kreténi, protože vlakem se to dá zvládnout za tři hodinky a dát si v RegioJetu cheesecake za 19 Kč.(3.1.2019)

Agitátor Spike Lee je tentokrát (tradičně) na překážku filmaři Spiku Lee. A tak si dobrý film vyloženě hnojí tím, že se nespokojí s náznaky, nevyřčeným mezi řádky a divákovou inteligencí, ale má (tradičně) potřebu na plnou hubu sdělit, co má na srdci a jaké nadčasové paralely chce načrtnout. A tak tu a tam postavy deklamují, tu a tam jsou tu na sílu zakomponovány dokumentární záběry ze současnosti apod. Což však (tentokrát) je vyloženě na přes držku, protože v jádru toho filmu to vše je i tak. Navíc se sympatickým nadhledem a filmařsky i herecky na výši.(19.8.2018)

Snaha o originálne podanie vážnej témy sa tvorcom rozhodne uprieť nedá. Z tohto pohľadu snímok skutočne zaujme. No, že nedokáže vyvolať takmer žiadne emócie, to je už vec úplne druhoradá. Humorná stránka, na pár okamihov, bez výrazného vtipu, tá vážna zas, akoby ani nemala zanechať nejakú “stopu”. Živších, záverečných 15 minút, náladu zlepšilo, posledné okamihy snímku, totálne uzemnili (!!!), no takto mal “BlacKkKlansman” pôsobiť po väčšinu svojho diania. No a to sa bohužiaľ, nestalo ..(3.11.2018)

Škoda, že to chvílemi totálně spí. Skvělý námět šlo využít akčněji, úplně tu chybí komediální přesah (proto pozor, fakt to není komedie a ani moc sranda). Nejsem rasista, ale některé účesy jsou fakt hrozné. Topher Grace vypadá jak Budař. I když ke KKK mám poměrně přehnaný respekt, tady se ho spíš nedostávalo. Chtělo to pár nočních akcí, nějakou brokovnici, trochu lynče. Natočil bych to akčněji, hrozivěji.(28.10.2018)

Černošský policista, jediný ve sboru, se s kolegou infiltrují do místní kukluxklan buňky a začne tak šílený příběh, plný černého humoru a WTF momentů. Příběh podle skutečné události skvěle vykresluje 70. leta svým audiovizuálem a nebojí se tlačit na hranu, rýpnout si do problematiky Ameriky. Svým způsobem jsem měl pocit, jako bych sledoval další Tři billboardy kousek za Ebbingem? Částečně. Některé pasáže jsou přece jen zbytečně natažené a mrzelo mě, že samotný případ vlastně nevyústí v nic silnějšího. V závěru upozorní na nedávné události v Charlottsville a člověk se nestačí divit, čeho je člověk dnes schopen. Nebýt letos výborného Ebbingu, tak mám BlacKkKlansman ve svých TOP 10........8/10(30.8.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. května 2018 na Cannes FF. (Varan)

• - Topher Grace si chtěl odpočinout od natáčení filmu BlacKkKlansman a zkrácení Hobití trilogie (Neočekávaná cesta – 2012, Šmakova dračí poušť – 2013, Bitva pěti armád – 2014) na pouhé dvě hodiny mu přišlo jako dobrý nápad. Hobita se již rozhodlo zkrátit hodně fanoušků, nicméně upravená verze od Grace, která má opravdu jen pouhé dvě hodiny, je pro mnoho lidí, kteří měli to štěstí ji vidět, ta nejpovedenější. Sám herec říká, že to ani nepovažoval za žádnou dřinu, naopak mu to přišlo velice uklidňující. Bohužel, online verze jeho práce se ale asi nikdy nedočkáme. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - „Ron má pořád členskou kartičku Ku-klux-klanu. Při natáčení ji dal kolovat a najednou bylo všechno opravdovější,“ řekl herec John David Washington o skutečném, dodnes žijícím policistovi Ronu Stallworthovi, který byl předlohou jeho postavy. (Zdroj: Aktuálně.cz)