Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým afrem (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodl rozšířit řady coloradské policie. Ron Stallworth byl první Afroameričan v tomhle sboru. Jeho přijetí mělo zacpat pusu čím dál naštvanější černošské komunitě. Aby těch změn nebylo zase příliš, šoupli nadřízení Rona do archivu (= oddělení evidence důkazů), kde měl co nejméně překážet. Jenže Ronovy ambice byly o poznání větší. Soustavným tlakem na nadřízené se mu nejdřív podařilo svléknout uniformu a v civilu infiltrovat politické mítinky „černých bratrů“. Protože se mu nechtělo donášet na bližního svého, zvednul sluchátko, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), místního předáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho kolem prstu. Naprosto přesvědčivým způsobem se prezentoval jako fanatický vyznavač bílé rasy a David Duke mu to spolknul i s navijákem, jelikož ho po pár telefonátech vtáhnul do struktur klanu. Když pak bylo potřeba nasadit do akce zapáleného rasistu Rona Stallwortha i fyzicky, ujal se té role Ronův kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), který s nadšením docházel na tajná i veřejná setkání členů klanu s cílem získat co nejvíc informací a překazit plánované násilné operace. Zní to neuvěřitelně, zní to komicky, skutečně se to však stalo. (CinemArt)

MirkaP

Nevěda do čeho jdu, myslela jsem si zprvu, že se dívám na komedii. Ale ne, bylo to jinak. Zajímavý komentář: @Matty ()

kubas369

6/10. Kurva zajímavá premisa, která by jako epizoda nějakého seriálu fungovala na jedničku, zde je bohužel 40 minutová epizoda roztáhnuta do zbytečných dvou hodin. Nebýt perfektních Drivera s Washingtonem a jednoho super nácka s manželkou je to nuda k uzoufání. ()

Zed70

Nebudu opakovat co tu už psali jiní, od začátku skvělá zábava a na konci návrat do reality. Best of KVIFF 2018. ()

mArtinko5MB

Ocakavania boli vyssie vzlhadom na to, ze som cakal viac komediu ako dramu :-/ To je vsak jedine minus, ktore velmi ovplyvnuje moje hodnotenie z 4 na 3, kedze som bol naladeny na trosku iny zaner. ()

Vica

Prečo 134 minút keď napätie závratne nestúpa a ani nevidím tendencie s tým závažne pracovať? Prvú hodinu som si veľmi užívala humor, herecké výkony, rozbiehajúcu sa zápletku a potom to začalo byt utahané až sa to rozbilo na nezaujimavé mikro drobečky, ktoré bezvýznamne oživili len konečné real zábery. ()

solisoli

Dosť trápny politický príbeh mal zaujať akousi konfrontáciou rasizmu, nacionalizmu v podobe mľandravého nezáživného deja, tak naivne a nepravdepodobne podaného, že to až bolelo. K tomu navyše chatrné herecké obsadenia len znásobovali túto skutočnosť. Skôr to pripadalo, ako cielený dokument v podobe akejsi kampane, kedy už tieto prepierané paradoxy sú dávnou minulosťou. Navyše záver tomu vôbec neprináležal, čo len potvrdilo jalovosť tohto 130 minútového lajna. Čo bolo jediné pozitívum, výber hudby. ()

wanry02

Další snímek zabývající se rasizmem na který se v Americe samozřejmě slyší, dopadl asi tak jak jsem čekal. Zajímavý námět doplněný kvalitními hereckými výkony u kterých mě zaujal hlavně Adam Drive, který si svou Oscarovou nominaci rozhodně zaslouží a svým uvěřitelným a nepřehrávajícím výkonem, ukradl z herecké části film pro sebe. Dalším pozitivním aspektem byl výborný hudební doprovod a i samotný námět a styl, kterým byl příběh vyprávěn. To k pozitivním částem a teď šupky dupky k částem negativním. Tam mi přišel docela zásadní a do očí bijící nelogičnost v některých situacích příběhu, kdy někdo udělal něco co absolutně nedávalo smysl a normální člověk by to nikdy takhle neudělal. K tomu se pojí i naprostá hloupost a s prominutím debilnost některých z postav, kdy jak už jsem psal, dělají naprosto stupidní rozhodnutí, díky kterým se film odvíjí pro scenáristy dobrým směrem, ale já jen nechápavě kroutil hlavou. Co ještě u mě trochu shodilo celkový dojem, byl závěr, který se po dobrém konečném rozuzlení, rozhodl nechat otevřené otázky nezodpovězené, což zrovna tady rozhodně nezafungovalo. Ale celkově i přes pár hluchých míst jsem si film užil, ale i tak budu při oscarovém klání držet palečky rozhodně jiným filmům. 70% ()

diccon

Celej film dobrej, urcite skoro na 4 hvezdy. A pak, misto normalniho konce, se z toho v posledni minute stane tupa propagandisticka SJW anti-trumpovska agitka. Skoda. ()

j.sorensen

letošní oskaři se nesli v jasnym duchu,kterej žel bude pokračovat a barevný a bezpohlavní kreatury nám budou určovat co jo a co ne...posledních pět minut bylo nejlepší!!! ()

Kethryn

Odporúčam film sledovať v originálnom dabingu, pretože Adam Driver by mohol čítať aj telefónny zoznam a stálo by to za to. Každopádne film mi až príliš pripomínal niektoré diely amerických seriálových odpadových vôd typu CSI Miami, Las Vegas alebo FBI: prípady Sue Thomasovej. To je však pravdepodobne spôsobené len otrepanou témou, ktorú tvorcovia tentokrát stvárnili skrz zaujímavý príbeh. Nevravím, že film bol zlý, ale mal väčší potenciál. PS1 Posledný telefonát medzi hlavnými postavami mi prišiel pritiahnutý za vlasy. Nielenže sa v skutočnosti neudial ale myslím, že v tej dobe a napätej situácii by si ho ani Ron Stallworth nedovolil. PS2 Čo sa týka témy rasizmu v 60-tych rokoch, volím radšej film Hořící Mississippi (Mississippi Burning). ()

eMeMko

Ideálně vyvážený film, co se týče humoru a drama. Děj má hlavu a patu, utíká naprosto bezproblémů a co je nejdůležitější, ani chvíli nenudí. Humorné scény (první telefonát s KKK), střídají kontrovezní scény ("White power!" vs "Black Power!") a následně velmi silné scény (vyprávění starého černocha). Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni, stejně tak technické aspekty. Co mě šokovalo byl konec, kdy se bez jakéhokoliv varování Spike Lee rozhodl divákům naservírovat reálné surové dokumentární záběry. ()

blondboss

Tento snímok je trošku rozporuplný na hodnotenie, nakoľko na jednej strane je postavený na zaujímavom scenári, ktorý napísal sám život, a na strane druhej mi miestami prišiel až moc tak typicky americky patetický a politicky korektný. Možno si to vzhľadom na tému aj žiadalo, ale mňa to proste vyrušovalo. Navzdory tomu pridám jednu hviezdičku už len kvôli bizarnosti skutočného deja, ktorý ak sa stal, tak je to ozaj úlet, a taktiež na odkaz, ktorý tvorcovia prinesú v závere filmu. 70 % ()

Vito_LePour

Skvěle natočený, napínavý film, jehož poselství bohužel trošku pokazil naprosto jednostranný rádoby poučný soubor skutečných záběrů v závěru. Bez něj by film předal své poselství naprosto dostatečně. ()

caMen

Jde z toho na cloveka smutek. Za 60 let ve spolecnosti nenastala zadna zmena, snad krome silne prosazovaneho potlacovani negativni retoriky vuci afroamericanum. ()

hrumsrt

"Se jeden mladý černý kluk s gigantickým afrem rozhodl rozšířit řady coloradské police."  Neúplně politicky korektní film s zatraceně cool podáním! Rodina Washingtonů se může pyšnit dalším výborným přírůstkem na filmová plátna.. Je to jeden z těch filmů, který je situován do doby v USA, která je vlastně boží (afra, rockn'roll..). Když teda pomineme ten otřesný rasismus, ale tady je i tohle ztvárněnou s takovou grácií, že se vám na tom vlastně něco líbí. Celé obsazení je tak výborné, že se ten film v podstatě dělá sám.. Jen z toho cítím jakoby film neměl moc ambice, je předvídatelný a staví si na lacině nemístném humoru. P.S. Chtěl bych se naučit mluvit jako černoch! 70% ()

Bilky

Ani 6.film od tohto režiséra ma nepresvedčil, že to nie je len ukecaný sebestredný egocentrik. Jeho politizovanie pokazí každý sľubne rozbehnutý film. Nuda a naivita scénara má ospravedlňovať myšlienku, že neznáša Trumpa a že sa čiernym ubližuje? Asi nie som dosť Američan, ale fakt nechápem úspech tohto tvorcu. 45% ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (více)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz