Reklama

Reklama

High Flying Bird

Trailer

Obsahy(1)

Když jeho nadějného klienta vyřadí ze hry výluka NBA, agent vymyslí odvážný plán, který by mohl zachránit kariéru obou – a narušit mocenskou strukturu ligy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Soderbergh od diváka vyžaduje alespoň základní znalost, co to obnáší a komu jde o co, když je v zámoří v lize výluka a vyjednává se nová kolektivní smlouva. Pokud vám je toto cizí, tak se v tom ztratíte již v úvodní scéně. Jinak je to v podstatě chladný zákulisní ochcávací "heist bez heistu/o zákulisí profesionálního sportu bez sportu" ve stylu sofistikovanější celovečerní verze epizody Suits, kde se běhá z jedné korporátní zasedačky do druhé a tu tam také do baru pro kravaťáky či (jak jinak) korporátního výtahu. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Spekulativní příběh o budoucnosti basketbalové NBA v USA. Přitom nevidíme hrát jediného hráče. Je to film o naruščení, který naruší. Uprostřed výluky basketbalové soutěže sportovní agent Ray Burke (André Holland) se pohybuje v začarovaném kruhu mezi ligou a hráči. Je kariéra je v plném proudu, ale on hraje o větší sázky. Během pouhých 72 hodin dokáže zvládnout smělý plán. Přechytračí všechny silné hráče když odhalí skulinu které hru změní navždy. Výsledek vznese otázky kdo hru vlastní a kdo by ji měl vlastnit. Režisér je vítěz ceny Academy Award Steven Soderbergh (Traffic), scénárista je vítěz ceny Academy Award Tarell Alvin McCraney (Moonlight). Soderbergh má opravdu svérázný styl. High Flying Bird nezapomíná, že hráči jsou především lidé a ne pouhé X a Y. Ukazuje neřesti basketbalu: rasismus, bažení po penězích a moc hry. Film je plný politických myšlenek o sportu a zábavě. Je to svižné a zábavné. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Aj keby som si film pozrel 10x po sebe, netušil by som o čom v skutočnosti je, respektíve o čo ide hlavnej postave. Je to nezávislý Jerry McGuirre, ktorý bol ale kedysi nakrútený a napísaný tak, aby ho pochopilo čo najviac ľudí a pridal k ústrednej téme milostnú zápletku. McCraney a Soderbergh ale divákovi vpred nejdú, na to sú až príliš poctiví práve k divákom, ktorým je film určený. Ja medzi nich nepatrím ale nebudem za to Soderbergha haniť. Tentokrát to nebola trojka ani pekný útok od polovice ihriska, ale skôr iba bod z jedného premeneného trestného hodu z dvoch. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Čo všetko sa deje v športovom zákulisí (a v jeho najvyšších sférach), keď trebárs v zbožňovanom NBA (National Basketball Association), nedajbože dôjde k tzv. výluke, používaný ang. výraz je LOCKOUT, tak na to veľmi dobre „hvízda” práve-“Vysoko lietajúci vták” , ďalšia filmová novinka od Stevea Soderbergha v roku 2019, a to z čoraz populárnejšej „dielne” NETFLIX, kde vznikajú také projekty, ktoré by inak veľké, filmové štúdia asi rázom zmietli zo stola, aj keď napríklad za nimi stoja renomovaní, oscaroví tvorcovia... A tým „vtákom ohnivákom” je pravdepodobne nikto iný, než manažér Ray Burke, ktorý zastupuje takéhoto profesionála-basketbalistu, Ericka Scotta, kedy im zručne sekundujú ďalší, t.j. „Jokerova, pot. frajerka, Vulkánec Spock, či ešte aj taký Dale Cooper” a cetra , keď medzi týmito postavami dochádza ku všelijákým vzťahom, ktoré nie sú vždy úplne najideálnejšie, pričom sa mi väčšinou zdalo, že ťahajú za kratší koniec oproti Rayovi... ? Netreba zabúdať ani na to, že tu sa rozpráva neúrekom, v jednom kuse, ako o preteky, a tak práve v tomto okamihu, nepoviem úplne od veci, že je to strašne ukecané, až to miestami bolí, ale i napriek tomu, dokáže Soderbergh nakrútiť i takú, obyčajnú, voľnú chôdzu postavy, ako niečo maximálne štýlovo pôsobivé, často to máva veľký šmrnc, kde všade umiestňuje uhol svojej DP, a kde urobí svoj strih, ó áno, natočil to vskutku pozoruhodne. Nečudujem sa tomu, pretože je tým odjakživa povestný, a mne osobne sa tento režisérsky chameleón čoraz viac pozdáva, až to nie je pre mňa „úplne najideálnejšie” ... PS: Snímok o baskete, v ktorom ale vôbec nie je vidieť citovanú hru, iba v miniatúrnych náznakoch. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Tak přesně tohle je ten důvod, proč jsou streamovací platformy budoucností kinematografie. Do kin by se diváci na HIGH FLYING BIRG asi nehrnuli, tenhle film je na to příliš speficiký, na internetu má ale Soderbergh se svojí koncepční filmařinou všechny brány otevřené. Ve své novince Soderbergh reflektuje proměny společnosti díky nástupu nových médií a socálních sítí, ovšem z pohledu celkem konkrétní situace, kterou je tzv. lock out, moment, kdy dojde k finanční neshodě mezi majiteli sportovních (zde basketballových) klubů a jejich hráči. Není to klasické sportovní drama, jak ho známe z běžného hollywoodu, ale já se bavil celou dobu. Moje srdce zaplesalo v krátké době již druhým silným návratem Billa Duka (též. MANDY), ale i příjemně nakyslou rolí Kylea MacLachlana. Soderbergh znovu ukázal, jak snadno, rychle a za málo lze udělat film (sám si ho i natočil a musím mu přiznat, ze jeho steadicam styl je jedním z nejcharakterističtějších kameramanských rukopisů současnosti). Díky. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen na iPhone 7 s anamorfickým adaptérem od Moondog Labs a tele předsádkou Moment 2Xtele. (Hawaj)
  • Natáčelo se v New York City (New York, USA). (BMW12)

Reklama

Reklama