poster

High Flying Bird

Drama / Sportovní

USA, 2019, 90 min

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Joseph Malloch

Scénografie:

Andy Eklund

Kostýmy:

Marci Rodgers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Tak přesně tohle je ten důvod, proč jsou streamovací platformy budoucností kinematografie. Do kin by se diváci na HIGH FLYING BIRG asi nehrnuli, tenhle film je na to příliš speficiký, na internetu má ale Soderbergh se svojí koncepční filmařinou všechny brány otevřené. Ve své novince Soderbergh reflektuje proměny společnosti díky nástupu nových médií a socálních sítí, ovšem z pohledu celkem konkrétní situace, kterou je tzv. lock out, moment, kdy dojde k finanční neshodě mezi majiteli sportovních (zde basketballových) klubů a jejich hráči. Není to klasické sportovní drama, jak ho známe z běžného hollywoodu, ale já se bavil celou dobu. Moje srdce zaplesalo v krátké době již druhým silným návratem Billa Duka (též. MANDY), ale i příjemně nakyslou rolí Kylea MacLachlana. Soderbergh znovu ukázal, jak snadno, rychle a za málo lze udělat film (sám si ho i natočil a musím mu přiznat, ze jeho steadicam styl je jedním z nejcharakterističtějších kameramanských rukopisů současnosti). Díky.(11.2.2019)

 • Marze
  ***

  Spekulativní příběh o budoucnosti basketbalové NBA v USA. Přitom nevidíme hrát jediného hráče. Je to film o naruščení, který naruší. Uprostřed výluky basketbalové soutěže sportovní agent Ray Burke (André Holland) se pohybuje v začarovaném kruhu mezi ligou a hráči. Je kariéra je v plném proudu, ale on hraje o větší sázky. Během pouhých 72 hodin dokáže zvládnout smělý plán. Přechytračí všechny silné hráče když odhalí skulinu které hru změní navždy. Výsledek vznese otázky kdo hru vlastní a kdo by ji měl vlastnit. Režisér je vítěz ceny Academy Award Steven Soderbergh (Traffic), scénárista je vítěz ceny Academy Award Tarell Alvin McCraney (Moonlight). Soderbergh má opravdu svérázný styl. High Flying Bird nezapomíná, že hráči jsou především lidé a ne pouhé X a Y. Ukazuje neřesti basketbalu: rasismus, bažení po penězích a moc hry. Film je plný politických myšlenek o sportu a zábavě. Je to svižné a zábavné.(4.3.2019)

 • BoPo
  *

  To je celý Soderbergh. Dokáže natočiť skvelé filmy, ktoré majú silné vedlejší účinky. Občas zvolá hviezdnych parťákov a skrz iPhone privedie diváka do nepríčetnosti. Na druhej strane zaletí pomocou Solarisu do Berlína zabrániť nezáživnému spiknutiu a cestou domov chytne nudnú nákazu. Jeho filmografia je rozporuplná ako u máloktorého prvoligového režiséra. Tentoraz si zobral znova do ruky mobil. A je z toho "Jerry Maguire" pre Netflix, ktorý filozofuje v zákulisí multimiliardového biznisu menom NBA. Veľa rozhovorov s veľkým počtom kombinácii jeden na jedného, ktoré nepriniesli nič obohacujúce. Či už informatívne, alebo pocitovo.(4.5.2019)

 • DaViD´82
  ****

  Soderbergh od diváka vyžaduje alespoň základní znalost, co to obnáší a komu jde o co, když je v zámoří v lize výluka a vyjednává se nová kolektivní smlouva. Pokud vám je toto cizí, tak se v tom ztratíte již v úvodní scéně. Jinak je to v podstatě chladný zákulisní ochcávací "heist bez heistu/o zákulisí profesionálního sportu bez sportu" ve stylu sofistikovanější celovečerní verze epizody Suits, kde se běhá z jedné korporátní zasedačky do druhé a tu tam také do baru pro kravaťáky či (jak jinak) korporátního výtahu.(19.2.2019)

 • Lacike
  **

  Film určený pre ľudí, ktorí sa vyznajú v športovom zákulisí, kde sa vyjednávajú zmluvy atď. Ja som sa hneď na začiatku stratil a tým pádom ma to vôbec nebavilo. A vizuálne to pôsobilo hnusne. Divné tmavé farby, často rozostrený obraz. Točiť film na mobil je fakt hlúposť.(16.4.2019)

 • - Film byl natočen na iPhone 7 s anamorfickým adaptérem od Moondog Labs a tele předsádkou Moment 2Xtele. (Hawaj)