Na chudém předměstí mezi metropolí a divočinou platí jen zákon nejsilnějšího. Marcello (Marcello Fonte) zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru (Alida Baldari Calabria). Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí. Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku. (CinemArt)

SeanLSD

Neľútostný, tvrdý film, ktorého jeho ľudská hĺbka robí ešte intenzívnejším. Neorealizmus pre 21. storočie. Realizmus na holú, ohlodanú kosť. Najviac na tejto odvrátenej tvári Talianska irituje zaťatosť hlavného hrdinu v kľúčovom momente. Záver samozrejme kruto neuspokojuje, ale o tom to práve je. ()

Tosi

To nejlepší od taliánů za poslední dva tři roky. Naprosto jednoduchý příběh, který ovšem o námořní míli zvedá výkon toho skrčka v hlavní roli, který miluje psy a je pyšnej, že ho maj všichni sousedi rádi. To jak se jeho postava začne postupně deformovat tváří v tvář narůstajícím problémům je neskutečná lahůdka. U filmu není potřeba dvakrát přemýšlet, stačí se jen ponořit do té bídy ve zchátralých blocích kolem pláže a bavit se dramaticko-komickým soubojem Davida s Goliášem. Dávám čistě na pocit a je to plná palba. ()

Johnny.ARN

Som nevedel, že aj taliani dokážu natočiť píčovinu na úrovni slovenských drám. Dlhé, nudné, nezáživné. Chápem snahu o vykreslenie postáv a hlavne ich motiváciu, ale nech mi nikto nehovorí, že by to nešlo lepšie a dynamickejšie. Od polky je aj tak jasné, ako to skončí. 2 z 5 ()

elanius

(107/2018) / Európsky film v plnej kráse. Nekonvečné, prekvapivé a hlavne nabité emóciami. Predovšetkým tými negatívnymi. Nedivil by som sa keby sa hollywood pokúsil o remake (podobným pokusom má byť remake Toni Erdmanna). (9/10) ()

ruhebitte2010

Trošku netradiční příběh jak "zloun" zneužívá slabších, v tomto případě může pracujícího o pejsky. Drsné, ale bohužel inspirace ze života tu bude dost. ()

kolemjdouc

Příběh ze stejného prostředí jako Gomorra.Majitel psího "salonu" si docela klidně žil než se mu splašil odběratel koksu.Příběh je propracovaný do nejmenšího detailu.Jízda z kopce na jejímž konci je stopka životu s dcerkou a práci kterou měl rád.A nikdo ho nepochválil že je zbavil tyrana.Čekal na to vůbec? ()

angloumene

Co všechno jsme ochotni udělat pro to, aby nás ostatní měli rádi? Jednoduchý příběh o jednoduchém malém muži. Snímek o kousek dál posouvá podmanivá atmosféra. Celkově ale Dogmana vnímám jako prostou, i když divácky přívětivou festivalovku. ()

janesX

Základ príbehu je ako vyšitý z hociktorého mesta alebo mestečka, lebo asi všade sa nájde nejaký bývalý boxer, teraz feťák, ktorý už nič iné nedokáže, len svojou hrubosťou terorizovať celé okolie. Na druhej strane je Marcello, povolaním "psíčkar", ktorého vám je neraz ľúto, no vzápätí vždy spraví niečo, za čo si potom nesie následky. Na môj údiv sa toho vo filme dialo celkom dosť a keď v osemdesiatej minúte prišla pomsta, takmer som pukol smiechom. Takmer ako v nejakom šialenom noir filme. Dogman ma určite prekvapil. Taký bonbónik so zaujímavou chuťou. ()

InTerrre$

City western adaptující příběh Davida a Goliáše. Ovšem vítězství Davida není sladké, ani hořkosladké, ale hořké. Garrone ukazuje sestup Marcella do pomstychtivosti neuvěřitelných rozměrů. Marcello Fonte i jako neherec dokázal zkřížit Buster Keatona a Petera Lorrema s nepříjemnou drásavostí diváckých očekávání. ()

Renfield

Prakticky celý film jsem přemýšlel nad vztahem Marcella a Simoncina, kde se něco takového vlastně vzalo? Jsou snad kořeny tohoto podivného přátelství kdesi v dětství? Nebo je to opravdu "jen a pouze" strach? To by bylo nejpravděpodobnější, ono také co v takové situaci dělat, když je v sázce snad i život. U Marcellova nástupu do vězení jsem už nevěřícně koukal, opravdu až takto? Ale zase, Simoncino je za pár let venku a... a hrnec stejně jednou přeteče. Nějakou nápovědu nebo vysvětlení jsem čekal v závěru, jenže ani zde nic takového nepřichází. Matteo Garrone dává Dogmanovi jedinečnou atmosféru italského předměstí, prakticky nikdo zde není čistě kladný, mafie a problémy jsou všude, ani Marcello se jim nevyhýbá (drogy). Cestu k němu jsem si našel až později, samozřejmě na tom měl zásadní podíl výkon Marcella Fonteho. Úchvatné jsou i kamerové kompozice dokonale využívající špinavost a jakousi bezradnost italského předměstí. Nebo zcela opačně, detaily tváří a časté pronásledování hlavního hrdiny dodávající ještě silnější zážitek. Ale přesto, co ten vztah? 75% ()

Chudobka

Film mě bohužel vůbec neoslovil. Hlavní hrdina nemusí být pohledný, ale musí mi být sympatický. Tenhle nebyl. Nemohla jsem mu fandit, nemohla jsem s ním soucítit, lezl mi na nervy. Velké zklamání. ()

nonick1

Vizuálně doslova uhrančivá záležitost. Zlobr z Pohádky pohádek zde dostal svou ryze současnou podobu. Po Fellinim a Sorrentinovi je Garrone tím pravým třetím parťákem do italského filmového mariáše. ()

theSaint

Asi pocházím z jiného vesmíru, jelikož hlavní hrdina, "dobrák od kosti", se kterým tu většina uživatelů sympatizuje, mi byl odporný stejnou měrou jako onen nezřízený násilník. Dobré srdce? Ale kdeže. Lítost? Ani v nejmenším. Někoho tak blbého, aby člověk pohledal. Když sledujete jednání hlavní postavy, tak vás napadne označení 'retard', doslova vás irituje. Takový hlupák, neschopný predikovat následky svého jednání, už vzbuzuje doslova pohrdání. Slaboduchý Marcello spíše než dobrým srdcem oplýval strachem a vychcaností. Ten vůl dostal co zasloužil. ()

piranha

První část se mi líbila - zajímavé prostředí i atmosféra. Jenže mi tam začala významně chybět špetka logiky v chování hlavní postavy. Konec už byl tím pádem nekoukatelně absurdní. ()

31. Evropské ceny vyhlášeny

31. Evropské ceny vyhlášeny

17.12.2018

31. ročník European Film Awards, neboli evropské alternativy Oscarů, byl čerstvě vyhlášen a velkým vítězem se stal snímek, který před týdnem novináři na Zlatých glóbech jaksi opomněli. Drama Studená… (více)