Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

T2

║Rozpočet EUR180,000║Tržby Celosvetovo $190,000▐ Vojtech je taký Slovenský Bohuš z kurvahošigutntag, miestami to príde roztomilo podarené, sem tam niečo pobaví a herci ujdu, taká neškodná komédia /videl v kine: 55%/ ()

Radko

Vojtech alebo "každý tovar má svojho kupca". Muž typu Vojtech ťažko znáša rozpad vzťahu. Často si voľká vo svojej schátralosti podporenej fľaškou destilátu. Mučenícky výraz tváre a ultravážnosť v reči len upevňujú bývalú v správnosti svojho rozhodnutia. Hoci on chcel iné: ukázať jej, čo z neho urobila neuváženým odchodom. Veď hej, nájde sa kamoš čo pobaví a poradí kam z konopí. No často len preto, aby tento kamoš vyznel pred potencionálnymi či skutočnými milenkami ako King of sex v porovnaní so spolusediacim, energeticky zjavne skapínajúcim samčekom. A on, mučeník nevydarenej lásky? Aj pre neho sú riešenia. Niekedy k nim vedú spletité cesty, ako ukazuje film v slede skvele odpozorovaných a vtipných scén. Pomedzi ne sa nájde dosť miesta aj na sociálne postrehy k dobe a miestu tunajšieho žitia (ale sústredenie sa na ne by bolo predmetom inak koncipovaného komentára). Humor netlačí na pílu, pretože realita je skôr sledom takýchto tragikomických scénok hľadania svojho malého pohodového prežívania chvíľ v spoločnosti chápajúceho partnera. Ktorý, ako trefne poznamenáva užívateľka Primavera, berie toho druhého, taký, akým je. Presne v takomto duchu je aj záver titulnej piesne k filmu, kde sa z chasy nechápajúcich hostí malomeštiackeho strihu stáva mávnutím pankového zarieknutia rozbláznená pogujúca svorka. Kašľajúca na všetko čo tvorí každodennú os väčšiny rozhovorov mnohých. Kašľajúca zvysoka na aféry, klebety, odhalené tajnosti a ohovárania ľudí z okolia ich obydlia, práce a rodiny. Ponúka otvorenú komunitu hudobne odvalených voči komunite uzavretých, upätých, vzájomne po sebe zlostne šibajúcich pohľadov. Pohľadov túžiacich ulapiť si v konkurenčnom boji to najlepšie postavenie. Poznámka: Vo filme sa vyskytne aj meno Jello Biafra, inak takto patriace spevákovi pankovej skupiny Dead Kennedys. ()

MM_Ramone odpad!

Tak takto to dopadne, keď sa raz za uhorský rok natočí na Slovensku kino film. Nedá sa to ani pozerať! Akýsi niktoš Csudai napísal maximálne trapný scenár a sám si ho aj fušersky zrežíroval. Do svojho ambiciózne kreténskeho projektu si prizval poriadne odpudivú tlupu slovenských seriálových ksichtov, ktoré predviedli vskutku mimoriadne príšerné herecké výkony. Bolo mi z nich trapne. Landl, Miezga, Šebová, Mórová, Mauréry, Kobielský, Pomajbo, Malachovský, Sklár, Vráblicová, Kemka, Sakálová, Martinovič... to nie sú filmoví herci, to je odpad! ()

gogo76

No, na moje prekvapenie to celkom šlo. Očakával som ďalšiu trapošinu pri ktorej budem nadávať na dialógy a x-tú prezentáciu nudnej romantickej komédie. Podobného Vojtecha má iste každý vo svojom okolí, preto bola postava uveriteľná a oceňujem, že sa ju nesnažili zosmiešňovať za každú cenu. Postava taxikára dodávala filmu tak potrebný humor a čuduj sa svete, vyšlo to. Jeho ukecaná žena, ktorú hrá súčasná hviezda slovenského humoru- Z. Šebová bola naopak veľkým sklamaním. Fakt ma zarazilo ako nepresvedčivá bola. Jej postava bola jediná, ktorá herecky prehrávala a často hrala na úrovni sitkomu, čo sa bilo s ostatnými postavami. Bez debaty ju mala zahrať inak. Celkovo komédia, ktorá neurazí a na prekvapenie i celkom pobaví. 60%. ()

pepo

Oscar z toho nebude, kritici si budú trhať vlasy ale obyčajný divák sa bude baviť. Najlepšia slovenská porevolučná komédia ak nepočítame Bathory alebo Cinku pannu. 7/10 ()

Anderton

Prvých 40 minút bolo dosť veľkým utrpením. Lenže potom som si všimol, že sú mi niektoré aspekty tejto nenáročnej sk komédie vtipné a že zrovna realizmus nie je to, čo si tu mám všímať. V kine by som bol sklamaný a úprimne nechápem, čo Vojtech v kinách robil, ale ako relax večer pred telkou sa to proste dá. Osobne som očakával iné zakončenie jednej dejovej línie a možno to má niečo spoločné s tým, že scenár sa nedokáže poriadne rozbehnúť ani ku koncu vygradovať, pritom priestor na to bol. ()

silentname

"Vojtech". Čo by som mal povedať k tomuto filmu? Rozumiem asi všetkým, ktorým sa film páčil a musím povedať, že mám rád Luciu Vráblicovú aj Mateja Landla, no šou si tu výsostne kradnú Miezga so Šebovou. Scénky, čo tu majú ma bavia a rehotal som sa na nich celý čas. Potom sú tu ale aj zvláštne momentky najmä so Sakálovou, ktorá celý čas hrá, ako keby bola na drogách. Ale okey, keď bude nadržaná z čítania Biblie, tak to je bomba. Problémom filmu je pre mňa ale akosi fakt, že s výnimkou štyroch vyššie spomenutých hercov, nejavím o ostatných nejakom moc záujem. Možno maximálne Gabika Marcinková má pár dobrých momentov. Ostatných si fakt ani nevybavím. Ale film sa sústredí tam kam má a vďaka tomu funguje. Akurát mám pocit, že ak som chcel vidieť zase niekde preafektovaného Kemku, tak tento filmu ho má len na chvíľku a aj to stačilo. Pozitíva tam sú a preto som si film užil. Najmä asi vďaka Lucii Vráblicovej, ktorá bola skvelá. Zvážte si. Hodnotenie: C+ ()

klerik

50% Škoda, že sa stále brodíme v snahe o akési tragikomediálne drámy, miesto toho, aby sme robili filmy buď pre normálneho komerčného diváka alebo niečo silné pre artového diváka. Film tak nie je pre nikoho. Navyše pôsobí lacno. Ale pozerať sa naňho dá. Občas je vtipný (navážanie sa do panbíčkarov), občas skôr trápny (línia okolo Lucie Vráblicovej, kým nestretne hlavného "hrdinu"). Film pôsobí možnože realisticky, ale filmové umenie by malo prinášať niečo viac než len reálne príbehy o stroskotancoch... Minimálne vizuál alebo réžia by mali byť v takýchto prípadoch podstatne výraznejšie... ()

Arsenal83

Prekvapivo dobré, prekvapivo vtipné. Miezga je presne tam,kde má byť. Hrať pološialeného chlapa v tielku a namachrovanými tupými rečami, na to je ako stvorený. Rovnako Landl ako ťuťmák s ponožkami v sandáloch je výbornou voľbou. Nosnou časťou je ale scenár, ktorý je veľmi dobre vymyslený. Isté časti by som snáď ešte vylepšil,ale inak z tej chudobnej slovenskej tvorby je to dosť pozerateľné. ()

Flego

Vcelku príjemné smutno - vtipné rozprávanie o neúspešnom mužovi, ktorému sa zrútil súkromný aj pracovný život. Landlovi postava Vojtecha sadla výborne, zaujal aj smiešny Miezga. ()

mm13

Ďalšia zo slovenských telenoviel riadne hrubého zrna, tentokrát vo formáte celovečerného filmu. Pár momentov by sa našlo (Miezga si svoje monológy písal sám? To by u mňa mierne stúpol...), inak niet o čo stáť. Dajte študentom filmových škôl slušné peniaze, slušnejšie filmy natočia (a horšie v nich nezahrajú). Ale dajte im ich, kým študujú, kým ich nezomelie samozvané kaviarenské prostredie s patentom na... na piču! ()

Kamca_

Docela fajn komediální drama. Moc slovenských filmů neznám, ale tenhle se mi docela líbil. Popravdě jsem čekala horší výsledek, takže pro mě milý překvapení :). 60%. ()

Lacike

Druhy SK film v tomto roku, ktory som videl. To je viac ako som videl za poslednych 20 rokov. Vau. Velka skoda, ze je hlavnym hrdinom nudny Vojtech, ktoreho ani skvely herec Matej Landl nedokazal stvarnit nejak zaujimavo. Proste je to suchar, ktory toho vela nenahovori a tento typ postavy by bol vhodny maximalne na vedlajsiu ulohu. Cely film si pre seba ukradol Marian Miezga ako taxikar a velky kurevnik Laco. Aj ked miestami prehrava az je to trapne, tak väcsinou je skutocne vtipny. Bohuzial je len vedlajsou postavou. Film sa venuje nudnemu Vojtechovi, ktory sa dava dokopy najprv s nabozenskou fanatickou. Tato linia ponuka aspon niekolko vydarenych vtipnych situacii na ukor sektarskych magorov. Horkyze slize spievajuci nabozensku agitku je dost zabavna scena. Bohuzial neskôr Vojtech zacne balit rovnako nudnu Valeriu, ktoru byva stale s mamou. To bola uplne nezazivne. Takze som to nevydrzal a pretacal som uz len na sceny s kurevnikom Lacom, ktory skolil aj nadhernu fanaticku Gabrielu Marcinkovu. Tu by som vytrtkal aj ja. Nakoniec zmienim uz len kurevsky skrytu podprahovu reklamu na vodu Lucku. A ze preco som bol cely cas taky smädny. Spin-off s Lacom by som privital s nadsenim. Na SK pomery to je pozeratelny film 5/10. ()

Dale

Prekvapivo vtipná SK komédia, ktorá zaujme hlavne vydarenými charaktermi postáv, ktoré vďaka skvelému castingu fungujú perfektne. Dvojka Miezga-Šebová nemala chybu, no aj Martinovič s Marcinkovou a celý ich kresťanský spolok bol skvelý. Niektoré scénky by sa kľudne mohli stať kultovými. Ja som sa na tomto bavil určite lepšie ako na Dědictví. Myslím, že to je najlepšia SK komédia od Utekajme už ide. ()

hous.enka

Vůbec ne špatný slovenský film o jednom looserovi, který se tak trochu ztratil ve svých vztazích. Mně teda až téměr na konci došlo, že ta holka z benzínky je ta holka z benzínky. Čtvrtá hvězda je za neortodoxního kazatele Juraje Kemku. ()

Duotone28

Slovenská kinematografia zažíva zlaté časy! Osobne sa tomu veľmi teším, a preto každý film rád aj podporím v kine! Len škoda že slabý marketing (ale aj neochota kín - slabé vysielacie časy) moc ludí nenaláka. Keď nebudem moc zachádzať do minulosti, len si spomente na skvelý Pokoj v duši, potom bolo chvíľku ticho, ale o to viac sme sa mohli viac tešiť! Prišiel výborný Kandidáť, ďalej nasledovali od Jaroslava Vojtecha Deti, Jurajov Nvotov Rukjemník, kde sme po dlhom čase mohli v plnej kráse vidieť opäť na plátne charizmatického Milana Lasicu, výborne vtipný nizkorozpočtový Socialistický Zombi Mord, perfektná surovo chladná a zároveň reálna Koza, a taktiež špinavočistý Čistič. Celé ešte pred Vojtechom to zavŕšil klenot novodobej slovenskej tvorby, a pre mňa neskutočné potešenie menom Eva Nová! A určite netreba zabudnúť aj na dokumentárnu tvorbu, kde sme dostali výbornú Tridsaťosmičku a Comeback, z ktorého ešte teraz z jeho reálneho zachytenia idú zimomriavky. A možno aj preto, z toho čo tu všetko vymenoval, to mal Vojtech ťažké, aj keď s určitosťou môžem povedať, že hanbu neurobil:). Preto ak chcete vypnúť, a zároveň aj vypnete mozgové závity, dostanete niečo cez tucet skvelých dialógov a scén, ktoré pobavia. Každopádne sa veľmi teším, že sa u nás stále niečo deje, a vznikajú filmy, ktoré väčšine tu z nás hladia filmovú dušu:)! Nazdar ()

Martin741

Sam som cechoslovak a Slovaci sa s komediami vzdy trapili, a nikdy nesli. Ako komedia to skor nefunguje nez funguje, dialogy obcas dobre, ale casto len ovatovane planm plkanim. Cudujem sa tomu, ako sa skareda Diana Morova dostala k filmu a stacilo by, keby pre filmovy stab len cistila a vytirala hajzly. Damske i panske hajzly, taka Zuzana Sebova je uz fajnejsia. Skoda, dalsi sedivy, sivy nevyrazny film. 50 % ()