Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

javlapippi

Prekvapivo vtipná slovenská komédia. Lúzri, frajeri, pánbožkári, ľahké devy, nedočkavé dôchodkyne a zamaskované hviezdy populárnej hudby sú namiešaní v príjemnej zmeske. Plusom pre mňa je kopa dobre hrajúcich mne neznámych tvarí, ale to bude skôr spôsobené tým, že súčasné seriály a stendapy idú mimo mňa. Pobavil som sa viac, než som čakal. ()

klerik

50% Škoda, že sa stále brodíme v snahe o akési tragikomediálne drámy, miesto toho, aby sme robili filmy buď pre normálneho komerčného diváka alebo niečo silné pre artového diváka. Film tak nie je pre nikoho. Navyše pôsobí lacno. Ale pozerať sa naňho dá. Občas je vtipný (navážanie sa do panbíčkarov), občas skôr trápny (línia okolo Lucie Vráblicovej, kým nestretne hlavného "hrdinu"). Film pôsobí možnože realisticky, ale filmové umenie by malo prinášať niečo viac než len reálne príbehy o stroskotancoch... Minimálne vizuál alebo réžia by mali byť v takýchto prípadoch podstatne výraznejšie... ()

GTS_PUNK

Film Vojtech režiséra Viktora Csudaia z roku 2015 je typickým slovenským počinom z tohto obdobia, v ktorom sa vyskytuje humor iba pre humor. To znamená, že množstvo toho, čo sa snímka snaží prezentovať ako humor v skutočnosti ani humorné nie je, pričom v niektorých scénach má divák skôr nepríjemné pocity trápnosti. A hoci je v tomto prípade takýchto scén viacero, príbeh o nešťastnom štyridsiatnikovi Vojtechovi (Matej Landl) ponúka aj niekoľko dobrých scén, trefných dialógov a vtipných hlášok. A tie z neho v konečnom dôsledku robia vcelku podarenú a pozerateľnú komédiu. Hoci snímka, ktorá stavia predovšetkým na situačnom humore, má aj svoje muchy (ide najmä o prehnané vystupovanie Zuzany Šebovej a Mariána Miezgu), pozitíva v nej – síce len tesne, ale predsa – dokážu prekonať negatíva. Dielo, postupne sa meniace na vzťahovú frašku, v ktorej sa postavy zamotávajú vo vlastných klamstvách, má relatívne dobré tempo, ale akosi zdanlivo uponáhľaný koniec. Pri ňom má divák pocit, ako keby tvorcovia už nemali veľa času, tak ho jednoducho nasilu "uťali". Ale tento malý nedostatok im možno prepáčiť s ohľadom na to, že ide o lepšiu slovenskú komediálnu produkciu, s ktorou to má divák v iných prípadoch skutočne veľmi ťažké. Viac si však tvorcovia, pravda, mohli dať záležať na logickej výpravnej nadväznosti jednotlivých scén, keďže neraz sa stáva, že postavy "skáču" z miesta na miesto v rámci celej Bratislavy. Čo sa hereckého obsadenia týka, vo filme sa v menších či väčších úlohách objavuje plejáda slovenských hereckých tvárí. Spomedzi všetkých je logicky najvýraznejší a zároveň aj najlepší práve Matej Landl v hlavnej úlohe. Hrá presvedčivo, vtipne, rola Vojtecha mu pasuje. Vojtech je prekvapivo podarenou komédiou. Stále je však potrebné mať na pamäti, že ide o slovenskú produkciu, od ktorej nemožno očakávať zázraky. Aj preto snímka miestami pôsobí ako televízny počin, nad čo sa však divák v tomto prípade dokáže povzniesť. Ani zďaleka nejde o to najlepšie, čo človek kedy uvidí, ale na jednoduchosť a snáď aj hlúposť, ktoré sa tu spájajú, sa pozerá dobre. A to je najdôležitejšie. ()

ghatos

Na slušné úrovni natočená komedie. Slovenský specifický (televizní) humor (určité přehrávání, uřvanost) ve vztazích nevadil, ba naopak to obohacoval :) . Bylo to dáno také zvládnutým civilním hereckým výkonem Mateja Landla. Ten vyvažoval ty přízemnější (nikoliv špatné) části filmu (jeho parťák bavil). Vojtěch rozhodně není špatný - vlastně mě příjemně překvapil. U takových komedií mě většinou mory berou, ale tohle bylo ok. 65% PS: Horkyže slíže zahráli krásný song :) . ()

himor

Jujuuuj to bola chujovina...ale strašná, Landl tam hral ako vemeno s veľkým V...každopádne Miezga...to bolo teda niečo :D keby tam nehral, bol by to tutový odpad. Strašne som sa tešil, keď konečne príde na scénu a čo zase zadrie a totálne sa zaxichtí, nenormálne voľačo. Preto aj hodnotenie kolíše a celú slávu zožína práve tento herec. Ď. 45% PS a nejaký ten úryvok hlodov: 1. Odkedy sme boli u teba, Júlia sa veľmi zmenila, vraj jej vadia moje názory a že som debil. 2. Tebe nestačí tvoja žena a tá kresťanka Júlia? S Julčou som sa rozišiel...nechcela mi fajčiť! 3. Keď už si nevieš nájsť nejakú ženskú, tak si poďme aspoň poriadne zatrtkať! atď. poväčšine vtipné hlašky, ktoré hovorí Miezga. ()

• Na benzínke hrá demo album kapely Trolejboys - "Pod prúdom." (ČSFD)
  • Dom kultúry, v ktorom sa konajú stretnutia Prvého pokolenia, sa nachádza v Dúbravke. (kacer4)
  • Ve filmu si zahráli členové slovenské punk rockové kapely Horkýže slíže. Kapela k filmu složila eponymní píseň, ke které natočila i klip. (blitzer)