poster

Zachar Berkut (festivalový název)

 • Ukrajina

  Захар Беркут

 • Ukrajina

  Zakhar Berkut

 • Ukrajina

  Zachar Berkut

 • anglický

  The Rising Hawk

 • Ukrajina

  Zahar Berkut

  (pracovní název)

Historický / Drama / Válečný

Ukrajina, 2019, 110 min

 • mira007
  **

  Myslel jsem, že na Ukrajině je jen válka, bída a radioaktivní Černobyl a oni tam za těchto podmínek dokáží natočit historické válečné drama o bohatýrech, kteří brání svou zem před hordou Mongolů a ještě to obsadí terminátorem T1000, krásnou nacistkou z Poslední křížové výpravy Indiana Jonese a jednoho typa z Braveheart, prostě děsně internacionální obsazení. Zápletka je jednoduchá a jasná, vizuál a výprava solidní, ale ten způsob vyprávění a provedení je kapku horší - nevím proč mi to evokovalo takové ty televizní hloupé fantasy devadesátek Xena a Hercules. Zajímavý námět, zajímavá doba, zajímavý soupeř, ale výsledek je celkem slabý. Potenciál to mělo velký, ale ...(19.6.2020)

 • verbal
  *

  Chudák Zachar. S manželkou, vyhlášenou to zakarpatskou krasavicí Botoxmilou, která vypadá jako nejhorší noční můra plastického chirurga Donately Versáče a hraje jako zánět trojklanného nervu, má dva syny – Vladigeje a Brázdirekta. Moc chytrosti ani talentu sice taky nepobrali, ale jinak kluci jako bukvy! A tak jen celé dny lítají polonazí po lese jako zdivočelý Lautner, zatínají břišáky a píchají se gumovými meči, co vypadají skoro jako opravdické. To ovšem jen do té doby, než Vladigej opíchá medvěda, začne pochybovat o své orientaci a zhlédne se v princezně mantálbojovnici Mykoslavě Pičichvostinové, dceři uzurpátorského a lásce nepřejícího vojvody Zmrdslava Obrnoviče. Takže není divu, že mýdlooperními hňupostarostmi zmítaný Zachar, od přirození sveřepě udatný kyjevskoruský bohatýr, se celou tu dobu tváří a mluví, jako by ho trápil příšerně svědivý genitální opar. Ale to jen do té doby, než na to idylické území mexických telenovel vpadne strašlivá Horda mongoloidů ve vskutku děsivém počtu třiceti koní a třiceti statistů typu „vypadáš-aspoň-trochu-jako-ťaman-tak-v-tom-hraješ“, vedená ukrutným a nemilosrdným chánem, otylým Korejcem Burkinafasem. To se hned vše rázem změní. K horšímu! Zachar náhle přehodí mimickou polohu a dělá xichty, jako by měl každou chvíli pojít na akutní zánět patosu, přičemž má ale pořád i ten genitální opar, a všichni se začnou svorně chovat jako ještě větší kokoti, až jim z toho teří gumobrnění. Strašlivá mongoloidní Horda předstírá, jakože vraždí, rabuje a unáší za dvouhlasého jekotu týraných komsomolek a plápolání digitálních ohňů, odhodlaně (čti jako v downí přípravce) tvářící se bohatýři předstírají, že se vplíží do středu toho obrovského mongoloidního tábora, tiše vyřídí všechny ty dvě stráže a osvobodí zajatce, přičemž típnou předůkladně střeženého mongolchánova jediného syna, blbnoucího zrovna s lukem. Vše pak vyvrcholí v úchvatné epické bitvě dvacet proti osmnácti s nejsofistikovanějším cotokurva momentem celé té agónie, kdy hrdinný, mentálně postižený vesnický kovář a megasilák Potrat Kladivovič Nedomrdin nekonečných dvacet minut (asi aby kolegové bohatýři utrpěli co největší ztráty) v té ukrutné bitevní vřavě za svištění pryžových mečů a s choreografií potyčky v gejbaru usilovně tahá za lano za účelem shození skály na přehradní hráz, zatímco se kolem něj v klidu pase nějakých deset tažných koní. S důrazem na slovo tažných. No, Úkáčka se patrně z výpalného, prostituce a prodeje drog složila na nepravoslavně drahý pseudohistorický velkofilm. Sláva to byla dozajista převeliká, i Tétisícovka jim v tom zapózovala. Celkem škoda, že to dopadlo jako bláznivá telekokotmédie Jak Retardxena potkala Dementherkula, po kterém si Ivan Franko dozajista řádně přeleští kostru o vystýlku rakve vzteklým obracením se.(22.6.2020)

 • solisoli
  ***

  Americký producenti nemajú kde zaťať, pretože Hollywood je nažraný , preplatený a zazobaný natoľko, prečo by sa mali za lacnejšie unúvať. A keď už niečo splodia, stojí to temer za hovno. Takže postavy, ktorých zrejme viac baví umenie, ako love. Takže žiadne prekvapenie, že Ukrajina, Uzbekistán a spol, o ničím menej, ako posratý Hollywood. Takže bohatierska bylina tak, ako to v týchto historických žánroch chodí.(14.6.2020)

 • goauld
  ***

  Bulo, nebulo.. jeden ukrajinský bochatýr alá statečné srdce, kterak se nesmířil s porobením svého vesnického lidu od jakéhosi nezvaného pána vélkomožného s jakýmsi "papírem" (od koho? - nevíme), opravnujícího se nazývat pánem kraje. A aby toho nebylo málo, do děje se zamotá mongolská ármy, jejíž vrchní otylost sama - chán sulejmán hodlá podmanit si jak pána vélkomožného tak prostý lid včetně bochatýra. Samozřejmě všechno nakonec dobře dopadne a dvě hodiny jsou pryč. No... špatné to nebylo, sice 70% filmu se tam spíše žvanilo o ničem, ale ta závěrčná dvacetiminutovka nebyla k zahození. Nicméně několik "otázek" by k filmu bylo ;-) třeba - proč posílal pán vélkomožny spát svou dcerunku, když bylo pomalu odpoledne?? , nebo k čemu na konci filmu tam byly ty koňové a kdo teda ukradl tu orlici - rusové Mongolům, nebo naopak? A ve finále "kritiky" - to se musí už i východ -opičit- po amících, těmi "plamenně motivačnými plky typu "budeme bojovat, je to naše povinnost, bojujeme za vesnici, ženy, dítka, slunný zítřek nás všech...atd ??(29.6.2020)

 • oveckaoa
  ****

  Za poslední měsíc jsem viděl tři historické filmy jeden z nich bych totální sračka https://www.csfd.cz/film/793197-legionnaire-s-trail/komentare/ a dva byly těžce průměrné https://www.csfd.cz/film/736794-robert-the-bruce/komentare/ a https://www.csfd.cz/film/407982-monstrum-bestie-z-hory-inwangsan/komentare/. Tohle je proti těm třem zlaté má to normální příběh nikdo tam nepřehrává a z těch tří to má nejlepší bitvy. Navíc zde takřka není žádný cgi bordel. Optimálně 60 s radostí 20 přihodím.(19.6.2020)

 • - Okrem ukrajinskej metropoly Kyjev sa natáčalo aj na západe krajiny v Zakarpatskej oblasti. (MikaelSVK)