Reklama

Reklama

Zachar Berkut

(festivalový název)
  • Ukrajina Захар Беркут (více)

Obsahy(1)

Film je adaptací významného díla ukrajinského spisovatele Ivana Franka. Příběh je umístěn do středověku, do roku 1241, a popisuje mongolský vpád do Evropy. Když Zlatá horda dojde do karpatských hor, malá skupina zdejších bojovníků se ji rozhodne zastavit. Mongolský chán volí cestu zrady a podlosti a nachází zrádce přímo mezi místními obyvateli. Pokud se Zlatou hordu nepodaří zastavit, bude postupovat dál a ovládne Evropu. (Týden ukrajinského filmu)

(více)

Videa (1)

Recenze (11)

verbal 

všechny recenze uživatele

Chudák Zachar. S manželkou, vyhlášenou to zakarpatskou krasavicí Botoxmilou, která vypadá jako nejhorší noční můra plastického chirurga Donately Versáče a hraje jako zánět trojklanného nervu, má dva syny – Vladigeje a Brázdirekta. Moc chytrosti ani talentu sice taky nepobrali, ale jinak kluci jako bukvy! A tak jen celé dny lítají polonazí po lese jako zdivočelý Lautner, zatínají břišáky a píchají se gumovými meči, co vypadají skoro jako opravdické. To ovšem jen do té doby, než Vladigej opíchá medvěda, začne pochybovat o své orientaci a zhlédne se v princezně mentálbojovnici Mykoslavě Pičichvostinové, dceři uzurpátorského a lásce nepřejícího vojvody Zmrdslava Obrnoviče. Takže není divu, že mýdlooperními hňupostarostmi zmítaný Zachar, od přirození sveřepě udatný kyjevskoruský bohatýr, se celou tu dobu tváří a mluví, jako by ho trápil příšerně svědivý genitální opar. Ale to jen do té doby, než na to idylické území mexických telenovel vpadne strašlivá Horda mongoloidů ve vskutku děsivém počtu třiceti koní a třiceti statistů typu „vypadáš-aspoň-trochu-jako-ťaman-tak-v-tom-hraješ“, vedená ukrutným a nemilosrdným chánem, otylým Korejcem Burkinafasem. To se hned vše rázem změní. K horšímu! Zachar náhle přehodí mimickou polohu a dělá xichty, jako by měl každou chvíli pojít na akutní zánět patosu, přičemž má ale pořád i ten genitální opar, a všichni se začnou svorně chovat jako ještě větší kokoti, až jim z toho teří gumobrnění. Strašlivá mongoloidní Horda předstírá, jakože vraždí, rabuje a unáší za dvouhlasého jekotu týraných komsomolek a plápolání digitálních ohňů, odhodlaně (čti jako v downí přípravce) tvářící se bohatýři předstírají, že se vplíží do středu toho obrovského mongoloidního tábora, tiše vyřídí všechny ty dvě stráže a osvobodí zajatce, přičemž típnou předůkladně střeženého mongolchánova jediného syna, blbnoucího zrovna s lukem. Vše pak vyvrcholí v úchvatné epické bitvě dvacet proti osmnácti s nejsofistikovanějším cotokurva momentem celé té agónie, kdy hrdinný, mentálně postižený vesnický kovář a megasilák Potrat Kladivovič Nedomrdin nekonečných dvacet minut (asi aby kolegové bohatýři utrpěli co největší ztráty) v té ukrutné bitevní vřavě za svištění pryžových mečů a s choreografií potyčky v gejbaru usilovně tahá za lano za účelem shození skály na přehradní hráz, zatímco se kolem něj v klidu pase nějakých deset tažných koní. S důrazem na slovo tažných. No, Úkáčka se patrně z výpalného, prostituce a prodeje drog složila na nepravoslavně drahý pseudohistorický velkofilm. Sláva to byla dozajista převeliká, i Tétisícovka jim v tom zapózovala. Celkem škoda, že to dopadlo jako bláznivá telekokotmédie Jak Retardxena potkala Dementherkula, po kterém si Ivan Franko dozajista řádně přeleští kostru o vystýlku rakve vzteklým obracením se. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Že na to nějaká ta hřivna padla je znát, takže výprava a kostýmy jsou celkem ucházející a T-1000 s Flanaganem a dalšími nejspíš také nebyli zadarmo. Jenže o to je větší škoda, jak to dopadlo. Sejitablajev není nijak schopný vypravěč a budiž mu přičteno ke cti, že to nejspíš sám ví a tak se film snaží zhusta prokládat akcí. Jenže ta je natolik příšerná, že je z ní člověku za režiséra trapně. A vlastně i za střihače a choreografa. Souboj ve vesnici je jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl, akce medvěd rozesměje a závěrečný dlouhý střet s Mongoly dokáže vyvolat tak maximálně otazníky v očích. Jestli si něco zapamatuji, tak je to Alison Doody, která se z nejhezčí jonesgirl proměnila ve velice nepěknou věc. Tohle fakt ne. 15% ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Navnazen Tommy Flanaganem a celkově zajímavým obsazením jsem tomuhle historickému kousku dal šanci. Mám rád podobné filmy, respektive podobná prostředí a události, které ještě nejsou tak moc ohrané. Pravda, film vypadá dobře až do doby, kdy na scénu přijde nacistka s neukojitelnou zálibou v mužské linii doktorů Jonesů, která je jeden velký botox a strašně, fakt strašně bije do očí. Podívaná je to levná, příběhově hodně jednoduchá, až úsměvná nad množstvím nesmyslů. Ve srovnání s ruským Kolovratem až děsivě špatné. Herecky nic moc, zaujal jen Tommy v né úplně příjemné roli a Poppy, ta ale spíš kvůli hezké tvářičce a pár vkusným akrobatickým momentům (pokud tedy bojovou choreografii královny Myroslavy dělala sama), celkově mongolská cháska ušla a body k dobru sesbíral i šílenej Ukrajinec Andrij. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

S niektorými efektmi sa tvorcovia veľmi nepohrali, asi nepustil rozpočet. Ten medveď totiž vyzeral už z nadmorskej výšky na úrovní Himalájí ako umelý plyšák. Ale niektoré panorámy prírody vyšli a aj príbeh celkom zaujal, predsa len o Kyjevskej Rusi a mongolských hordách toho až tak napozerané nemám. Na poli historických filmov taký priemerný kúsok. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Za poslední měsíc jsem viděl tři historické filmy jeden z nich bych totální sračka https://www.csfd.cz/film/793197-legionnaire-s-trail/komentare/ a dva byly těžce průměrné https://www.csfd.cz/film/736794-robert-the-bruce/komentare/ a https://www.csfd.cz/film/407982-monstrum-bestie-z-hory-inwangsan/komentare/. Tohle je proti těm třem zlaté má to normální příběh nikdo tam nepřehrává a z těch tří to má nejlepší bitvy. Navíc zde takřka není žádný cgi bordel. Optimálně 60 s radostí 20 přihodím. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Okrem ukrajinskej metropoly Kyjev sa natáčalo aj na západe krajiny v Zakarpatskej oblasti. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama