All That We Left Behind (E01) (epizoda)

Sci-Fi / Horor

USA, 2018, 58 min

Tvůrci:

Jeff Buhler

Mike Cahill

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Jeff Buhler

Will Bates

Robert Jaffe

Peter Forslund

Scénografie:

David Sandefur

Kostýmy:

Magali Guidasci

Mě se to líbilo, věřím že bude seriál gradovat do Vesmírných výšin.(9.12.2018)

Dnes jsem dokoukal jiný seriál o vesmírné lodi, na které je s posádkou i někdo/něco jiného. Origin. A ten je zatím ve všech ohledech o dva levely výš, než co proběhlo v této epizodě. Způsob, jaký pilot začal, nedává prostor pro budování nějaké atmosféry, většina postav je nesympatická a jediné co mě přijměje se podívat na další epizodu je má zkušenost s knihami Martina, takže zvědavost, co vymyslel. Být to jiný autor, tak to balím už teď.(9.12.2018)

Pročpak ta nízká hodnocení? Podle trailerů bylo jasné, že půjde o mix sci-fi a (béčkového) hororu. A první díl nadělí divákovi přesně to, co od tohoto žánru může čekat a navíc v kvalitním provedení. Nightflyers totiž mohl být primitivní krvárnou (kterých je bohužel přehršle), ale v příběhu se už teď skrývá víc. Jsem překvapen, co vše se smyslupně podařilo tvůrcům do episody nacpat (seznámení s postavami, misí a technologiemi, mimozemská civilizace, telepatie, kybernetika, genetické inženýrství, VR a k tomu horor). Postavy působí živě a některé jsou hodně zajímavé. Psychiatrička je sympatická ženská, kapitán tajemný, telepat (zatím top charakter!) správně děsivý. Má to silnou atmosféru, dobré triky i výpravu (asi jako na úrovni Expanze). Není to zcela přímočaré a už teď máme dostatek zajímavých otázníků v zápletce = nejsem si jistý, kam to bude směřovat. Jistá béčkovost je samo sebou součástí, ale k tomuto žánru patří. Mezi TV seriály zajímavé překvapení, které má potenciál.(13.12.2018)

• Politik

Syfy je špatná produkce. Za mě zklamání, kvalitu jakou přineslo Game of Thrones zdaleka nečekejte. Spíš béčkovej horor.(5.12.2018)