Komentáře uživatele Ronkar k tomuto TV seriálu

Poměrně slušný sci-fi horor, alespoň na Syfy produkci. Výprava, triky, herci, atmosféra, vše mi přišlo ok místy dokonce výborné. Topkou téhle stanice ale stále zůstává Expanze. Z knížky si seriál bere jen námět, jména některých postav a pár motivů, což ale neberu jako výtku, protože předloha není kdovíjaká sláva, jen fajn jednohubka. V některých věcech mi TV produkce přišla výrazně lepší. I když má Nightflyers zajímavé motivy a docela slušně pracuje s některými postavami (Aghata, Thale, Karl), celkově působí uspěchaně a mnohdy nelogicky (chování posádky je místy fakt retardované a nedává smysl). Tu a tam se skáče od scény ke scéně bez rozumné návaznosti, což ničí emocionální efekt a upřímně řečeno, ten oppening si mohli tvůrci odpustit. Jde o zcela zbytečný spoiler, který nijak nepomáhá ději, a když na něj pak dojde, nepůsobí tak silně, jak by mohl (a to je Aghata asi nejsympatičtějí postava příběhu). Zatímco jiné seriály natahují děj o ničem, tady se toho děje hodně a 2-3 episody navíc by prospěly logičtější návaznosti na konkrétní události. Hodně přešlapů by se přitom dalo poměrně snadno napravit zásahem do scénáře. UI, virtuální realita, telepatie, mimozemský život, alternativní reality - je to prostě mišmaš jako ze Star Treku. Jenže space opery v TV produkci mají obvykle na jednu sezónu minimálně dvojnásob episod a fungují epizodicky. Tady se tak vcelku slušné nápady míjí účinkem a dohromady zatím pořád nefungují uspokojivě. Jediné, co považuji za výborné, bylo vše kolem telepatie a odhalování mimozemských "technologií". Od 7 dílu nabírá děj obrátky a několik emotivních scén v závěru mi připadalo fajn, ale vyšumí to do poněkud nemasné neslané pointy. Pokud však bude pokračování, určitě na něj mrknu. Potenciál byl v rámci námětu větší, než co divák dostane, ale extra stěžovat si nebudu, protože mě to nepustilo a by jsem zvědavý na finále. Rozhodně to ale není pro každého. Za mě lehký naprůměr a 75%.(15.12.2018)

Pročpak ta nízká hodnocení? Podle trailerů bylo jasné, že půjde o mix sci-fi a (béčkového) hororu. A první díl nadělí divákovi přesně to, co od tohoto žánru může čekat a navíc v kvalitním provedení. Nightflyers totiž mohl být primitivní krvárnou (kterých je bohužel přehršle), ale v příběhu se už teď skrývá víc. Jsem překvapen, co vše se smyslupně podařilo tvůrcům do episody nacpat (seznámení s postavami, misí a technologiemi, mimozemská civilizace, telepatie, kybernetika, genetické inženýrství, VR a k tomu horor). Postavy působí živě a některé jsou hodně zajímavé. Psychiatrička je sympatická ženská, kapitán tajemný, telepat (zatím top charakter!) správně děsivý. Má to silnou atmosféru, dobré triky i výpravu (asi jako na úrovni Expanze). Není to zcela přímočaré a už teď máme dostatek zajímavých otázníků v zápletce = nejsem si jistý, kam to bude směřovat. Jistá béčkovost je samo sebou součástí, ale k tomuto žánru patří. Mezi TV seriály zajímavé překvapení, které má potenciál.(13.12.2018)

Zatím nejzajímavější episoda, dává hodně potenciálu do budoucna. Jsem rád, že je tam více zápletek i motivů. Je taky fajn, že se díl od dílu rozvíjí pozadí postav.(13.12.2018)

Tak tohle byla super úchylná episoda! :D(15.12.2018)

Nabralo to fakt hodně silný obrátky. Děje se tam toho hodně. Zatím nejlepší, co Nightflyer předvedl. Konec mě vyděsil.(15.12.2018)

Děje se tam toho hodně a pořád to graduje. Jsem zvědavý na poslední dvě episody.(15.12.2018)

Pořád je to hodně dobré a nové schopnosti L jsou hodně fajn. Zápletka nám vygradovala do dvou hlavních konfliktů. Připadá mi, že scéna v úvodu, které se dočkáme právě zde je bohužel přece jen tlačena trochu uměle. Zkrátka tam chybí víc souvislostí a tvůrci si měly s některými motivy dát víc na čas. Lépe je budovat. Na druhou stranu smrt Aghaty mě hodně mrzí, protože to byla sympatická postava a důvod proč to udělala dává mnohem hlubší smysl, než jak to působí na začátku.(15.12.2018)