Renee Morgan (Noomi Rapace) se bojí pavouků. Renee je svobodná matka žijící v klidném předměstí se svým dvanáctiletým synem, avšak netuší, že každý její pohyb je monitorován tajemnými cizinci. Když její syn odjede za svým otcem, Renee je unesena a odvezena do vzdálené laboratoře. Věznitelé jí prozradí, že nese DNA dávné mimozemské rasy. Konfrontace strachu u Renee způsobí, že její buňky prasknou a uvolní její mimozemské já. Renee je nucena čelit svým nejhorším nočním můrám. Nakonec ovládnuta strachem se Renee transformuje do obludného mimozemšťana. Plánem cizinců je ovládnout Zemi za pomoci vzkříšené mimozemské rasy. Renee je v lidské podobě vrácena zpět domů, kde se nyní musí rozhodnout, zda bude syna chránit, nebo nechá cizince vyvolat mimozemskou DNA i u něj. (Bixbi)

tron

Nebavilo mam to. Už pár rokov si myslím, že Noomi Rapace je herečkou jednej postav a Rupture tento môj drsný názor ktovieako nezmenilo. Noomi je proste nejaká... voľajaká... ja neviem. Rupture je rovnaké. Nie je to úplne zlé, ale nie je to ani dobré, dosť to nudí, scenár je WTF... Občas to jemne pripomenie Martyrs. ()

xxmartinxx

Strašný klišé tenhle film. A když to vytáhlo, že "lidi jsou virus a my lék", tak už jsem otáčel oči v sloup. Škoda, pár kvalit to nepochybně má. Na samotný závěr to dokonce vytáhne docela silnou kartu s docela odvážným vyústěním, ale to už je trochu pozdě. ()

George Stobbart

LOL, to ako vážne? Toto sa malo jemne upraviť a prezentovať ako komédia, resp. PARÓDIA na typovo podobné snímky minulých dekád, jedine tak by to snáď mohlo obstáť / ospravedlniť svoju patetickú existenciu. Ale s tým strašne vážne sa tváriacim pojatím je to pomaly na nedopozeranie. ()

darkrobyk

Zdejší obsah je zcela mimo mísu, páč o žádné mimozemšťany tu nejde. Jde o specifický gen, který má lidstvo posunout vývojově výše, ale ne každý ho v sobě dokáže aktivovat. Jinak o filmu je lepší nevědět vůbec nic, jelikož po většinu doby je dán obrovský prostor divákově fantazii, představivosti a jeho domněnkám. N. Rapaceová je naprosto skvělá a dokáže sama utáhnout většinu filmu. Ze známých jmen mě potěšili především P. Stormare a L. Manvilleová. K navození napětí a stísněné atmosféry stačí tak málo - únos, labyrint větracích šachet a následně chodeb. Jen výkřiky ubožáků dávají tušit, jaké hrůzy se v zařízení odehrávají. Skvělé minimalistické sci-fi, které ukázkově spadá do kinematografie divné Kanady. Kdo má rád polopatické snímky, v nichž je vše vysvětleno a ukázáno, měl by se tomuhle kousku raději vyhnout. Já si užil napětí od momentu únosu až do úplného konce. Výborná hudba a barevné ladění. ()

misterz

V poslednom čase to so Shainbergom akoby išlo z kopca, čo film to sklamanie. Dá sa povedať, že ide o nízkoenergetický scifi thriller a aj keď to má nálepku horor, tak nič také som tu nezaznamenal. V podstate celý čas tu Rapace iba leží na stole a len občas diváka prekvapí jej vynaliezavosť. Rozuzlenie a finále bolo tiež len také banálne a o ničom - také niečo kedysi produkoval každý piaty diel seriálu Krajné medze (1995). Slabý podpriemer. 30/100 ()

pornogrind

Tenhle film nemá zrovna moc pozitivních hodnocení ale i tak jsem se rozhodl mu dát šanci. A jsem za to rád. Rupture je nízkorozpočtovým Sci-Fi. Zde je uveden i žánr horor. Hororem to bude spíš pro arachnofobiky, kterým asi ve třech scénách příjemně nebude. Jinak to s hororem až tak moc společnýho nemá. Po dokoukání se dá říct, že už i celkem chápu tak nízký hodnocení. Dalo by se říct, že na akci je film celkem strohej a celkově se toho ve filmu až tak moc neděje. I přesto mě to bavilo. Nenudilo. Proč? Mělo to zajímavou myšlenku. Ano jistě by se to dalo natočit líp a jistě by se to dalo i víc rozvinout ale co už. Já se spokojím i s tímhle. Noomi Rapace hraje jako vždy standard takže průměrně. Což znamená, že mi nikdy ve filmech víceméně nevadila. Karim Hussain za kamerou je vždy zárukou kvality. Popravdě kdybych tentokrát nevěděl, že za tou kamerou stojí on ani bych to nepoznal. Tady neměl moc prostoru ukázat svoje kvality. Závěrem jen dodám, že k dnešnímu dni má Rupture jen 406hodnocení tak kdyby chtěl i navzdory nepříliš lichotivímu hodnocení zkusit. Za mě silné 3hvězdy. ()

hladass

Nudný a hloupý film, který nemá diváka vůbec čím zaujmout... Neskutečně pitomý scénář, hrozní herci a opravdu nevyužité prostředí, které k vytvoření hororové atmosféry bylo přímo stvořeno... Zůstalo však trestuhodně nevyužito... A Naomi Rapace nepovažuju za nijak dobrou herečku, jediné, co se ji povedlo, byla role Lisbeth a nebýt ji, ani pes by po ni neštěkl... Stejné je to s tímto filmem... ()

Kudly4

O Horor se moc nejedná, tedy pokud netrpíte arachnofobií. Průměrný, až skoro televizní Scífko, které ničím nepřekvapí, ale zhlédnout se to dá, atmosféru to má celkem fajn. Noomi nic moc. Lepší 2* ()

Chrustyn

Popravdě jeden z nejhorších a nejméně zajímavých hororů, co jsem za posledních několik let viděl. Nijak šokující a už vůbec ne napínavé. ()

anderson

X-MENI na trilerový spôsob. Mierne napínaví, mierne nudní. Ale s NOOMI v hlavnej úlohe sa tie pseudoevolučné táraniny dali celkom v zdraví odsledovať. Takže za tri pavúky. (4.4.2017) ()

JASON_X

Nejdřív jsem trochu prskal nad středoproudovým začátkem ve stylu 'výjevy z rodinného života' a vrčel "proč hernajs musí divák sci-fi thrilleru deset minut sledovat, jak maminka konverzuje se svým synkem, jak spolu snídají a vtipkují v autě a ajlavjůjí se na rozloučenou?" No ale synek je vcelku sympaťák, uteče to rychle a hlavně on ten úvod na konci dostane docela smysl. A jinak je to parádní oddechové scífko, které jako kdyby napsali scénáristi od X-Files. Nízký rozpočet není na škodu, protože levným interiérům "laboratoře" to ve sklepě paneláku a v červené barvě sluší a já mám podobné obyčejné a nenamachrované filmy rád. A taky jsem po čase rád viděl Kerry Bishé, která mi kdysi byla sympatická ve Virtuality. ()

TomX2

Celkový dojem: SPOILERY Minulý rok nám priniesol veľa hororov. Niektoré boli kvalitné, niektoré menej a niektoré totálne spackané - a že ich nebolo málo! Ale poďme rovno k veci. Nedávno som mal možnosť si pozrieť film Rupture ako to už dnes býva zvykom, žiadna sláva to nebola. Film síce mal čo ponúknuť, niektoré pasáže a scény boli napínavé, niektoré zaujímavé a k prekvapeniu ich nebolo málo. No ako celok má tento film veľa horších miest a stránok, ktoré niekomu môžu liezť na nervy a pozor, je ich ako mrakov. Príbeh je o žene Renee, ktorá je práve čerstvo rozvedená. Tá nadovšetko miluje svojho jediného syna a snaží sa mu so všetkým pomáhať. Keď má jej syn ostať cez víkend u svojho otca a Renee ho pôjde odviesť, po ceste späť ju čaká nemilé prekvapenie. Uprostred cesty sa jej porúcha auto a po hľadaní pomoci jej pomôžu dvaja na prvý pohľad sympatickí chlapi. Na ceste nikde žiadne auto ani živá bytosť, tak hurá do práce – chlapi ju hneď nemilosrdne omráčia. Zviazaná sa ocitne v nejakej neznámej miestnosti s pár doktormi. Netuší čo tu robí, kde je a vôbec ako sa sem dostala. Po chvíli zistí, že toto nie je veľmi rozprávkové miesto a tak musí čeliť jej najhorším nočným morám. Podarí sa jej z toho dostať? Bude jej syn v poriadku? No, to sa dozviete až po sto minútach plných twistov a WTF momentov, ktorých je nespočetne veľa. Čím začať? No, len tak pre zaujímavosť, postavu Renee stvárnila herečka Noomi Rapace, ktorá je medzi niekoľkými malými skupinkami ľudí veľmi obľúbená. No ja som s ňou mal vždy taký problém a tým je, že tá herečka hrá vždy tie isté role a Rupture nie je ničím odlišný – mimoriadne ,,drsná“ mamina, ktorá má až veľmi priveľké ústa, ktoré si vždy otvára ako nejaká klapačka. No, okej. Práve postava Renee mi prišla veľmi otravná, jej správanie je veľmi nepríčetné a miestami som mal chuť jej pekne vylepiť, bez ohľadu na to, či to je žena alebo pes, alebo dieťa či škrečok, jednoducho jej konanie a rozhodnutia sú v takých situáciách, v akých sa ocitla veľmi nereálne a hlúpe. Jednoducho scenár v tomto filme je napísaný priam katastrofálne, toľko zákopov, zbytočných vecí a mimoriadne spackanej charakteristiky postáv sa často vo filmoch nájsť nedá (a že filmov s dementným scenárom nie je málo!). V nasledujúcom odseku sa pokúsim jasne a stručne napísať zopár týchto chýb a vecí, ktoré som nedokázal pochopiť a ktoré sú v mojich očiach úplne spackané. Pri pozeraní filmu ste si mohli všimnúť, že v jednej časti je hl. hrdinka už niekoľko hodín na úteku a len tak si pokojne obzerá všetky miestnosti a šachty v úkrytu, zatiaľ čo únoscovia to vôbec neriešia a ani si nič podozrivé za celý čas nevšimnú? Pričom každého väzňa kontrolujú snáď každých 10 minút? Alebo to, že hl. hrdinka vidí, ako sa spúšťa ochranné sklo a do miestnosti, v ktorej sa nachádza sa púšťa plyn, má možnosť utiecť a nejako sa cez to preplaziť keď má ešte možnosť, ale ona len stojí na mieste? Nuž, ako tvorcovia chcú, predsa len my diváci im nič nezmôžeme – veď v dnešnej dobe je snáď už predpoklad, že film môže obsahovať veľa klišé. Keď ale vynechám ten ohavne napísaný scenár, ten film má niekoľko viac-menej zaujímavých pasáži a twistov, že sa pri sledovaní tohto snímku divák nudiť rozhodne nebude. Áno, Rupture má naozaj čo ponúknuť a veľa si berie aj od jeho predchodcov (Saw, Kocka a tak podobne). Čo ma ale, priznávam, naozaj prekvapilo bola vec, že tento film má čo dočinenia aj s alien žánrom a keď príde na scénu tento očakávaný twist, môžem si už niekoľko minút honiť nad tým, ako si rage hlavná hrdinka hrá so psychopatickými doktormi. No, aj to najlepšie vínko sa raz pokazí a tak isto aj ten film. Koniec je viac-menej otvorený, takže sa môže stáť, že v priebehu niekoľkých rokov sa dočkáme aj pokračovania. Ale nemusí. A môj celkový dojem? Nuž, nepáčilo sa mi to. Áno, ten film má niekoľko zaujímavých vecí a napínavých scén, lenže ako celok pôsobí veľmi. Ehm. Zle. Druhý krát si to ale pozrieť určite nechcem a to asi môj dojem úplne vystihuje. () (méně) (více)

kaylin

Takový klasický film o tom, že všechno je jinak, než si obyčejný člověk celou dobu mysle. Přiznám se, že kdyby hlavní roli nehrála moje oblíbená Noomi, asi se po filmu ani moc nějak nepídím. Ale v jejím případě mě prostě baví film sledovat, i když je to jinak docela slabé, nebo v tomhle případě maximálně průměrné. Scény s pavouky vám ale budou kroutit prsty u nohou. ()

M.i.k.e odpad!

tak trochu akta X nebo krajní meze,jen lacinější,ošklivější a hloupější...nebo spíš blbější a to o svtělený rok...0% ()

honajz2

Většinu času se mi ten film celkem líbil, jelikož filmy o lidech v uzavřených místech já mám hodně rád a jelikož jsem si zde naštěstí nečetl obsah, který celý ten film naprosto vyspoileroval, tak jsem byl dost v napětí a mělo to i slušnou atmosféru. Bohužel jakmile se odhalilo, o co tam jde, začalo to jít strašně rychle dolů. A závěr, to bylo teprve zklamání. Prostě dlouho dobu to má napětí a atmosféru a vysvětlení to začne celé kazit, to je hlavní problém tohoto filmu. Každopádně, špatné to není, ale ve finále z toho nejspíš člověk bude zklamaný. Taky se to nevyhne pár nelogičnostem. Slabé 3* ()

dubinak

Rupture mě ve své podstatě zezačátku vcelku bavil. Respektive bavilo mě to čekání na pointu. Noomi nic vyčítat nemůžu. Zahrála to k poměru ke zbytku filmu velice dobře. Někdy v šedesáté minutě to ale začalo strašlivě smrdět. Nejhorší na celém tomto snímku je, že se bere na svůj dementní scénář až nezdravě vážně. Což o to, podle zdejšíího obsahu to znělo na papíře asi docela dobře, horší je natočit k tomu příhodný film, který by pak nepůsobil jako pěst na oko. U té transformace, jediné věci, na kterou jsem opravdu čekala, jsem si málem smíchy nachcala do bot, takže v ten moment u mě tento film klesl o 40%. Kéž by si nestanovil tak vysoké cíle a byl skromnější, stejně jako jeho finanční rozpočet. Protože než došlo na rozuzlování byla jsem s ním přiměřeně spokojená. Ten závěr už ani nekomentuji. ()

Deyw

nic krome krasne atleticke postavy Rapace, ktera byla hezky upocena a pekne se leskla...jinak co to dopici ma znamenat ! a to sem si prvnich 30min filmu rikal co to zas za kokoty hodnoti vzdyt je to zatim dobry... :D no kurva! skoro..mit to 30min tak je to pecka jak svina :D ()

Triple H

Na celovečernú stopáž natiahnutá epizódka Krajných medzí. Nápad obohratý, ale v zásade OK, prevedenie poslabšie. Shainberg celkom vie atmošku, vie napnúť a Noomi Rapace je veľmi dobrá. Ale story a jej vyústenie stojí za starú bačkoru. ()

Pavlínka9

Trailer jsem viděla před mnoha lety a tedy - vybavuji si t úplně jinak :D Vlastně sakra dost nechápu co to bylo :D Přijde mi to jako by to někdo vytrhl z kontextu a něco v tom filmu chybí...Noomi mám moc ráda a vlastně jsem na to koukala hlavně kvůli ní...Nicméně - děsilo mě to - asi tou správnou formou, ale zároveň se mi to vlastně vůbec nelíbilo :D Trošku zmatečné :D ()