Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2019, 88 min

• Nevka

Naposledy jsem aplikoval svou taktiku, že se u animáku nepodívám na více, než první trailer. UglyDolls jsou umolousanou podívanou, která sice nemá úplně špatnou animaci a ví, jaké poselství chce předat, ale je z pohledu dospělého dost nudná a špatně napsaná. Písničky se sice dají poslouchat, ale jinak je příběh podivnou kombinací Toy Story, Příšerek s.r.o. a na konci přejde do finálního rozuzlení, které významně využívá konceptu prvních Aut. Jako jedno z mála pozitiv tak aspoň vyzdvihnu poměrně zábavně depresivní pasáž z třetí čtvrtiny filmu. Jinak uznávám, že určitě existují horší animáky (Ledová sezóna je toho zářným příkladem), a ta třetí hvězda by se při troše dobré vůle možná najít dala, ale celkově se jedná o největší animované zklamáním, na kterém jsem byl v kině (vlastně už ani nevím, co jsem čekal). Pokud ale posadíte děti do kina a půjdete si svou cestou, budete s největší pravděpodobností spokojení všichni.(2.5.2019)

Je to takový mix Toy Story (mluvící hračky) Příšerky s.r.o. případně univerzita pro Příšerky (různé příšerky, které mají vlastní město a musí absolvovat jakýsi kurz) a Trollů (barevnost , místy kýčovité scény). No viděl jsem daleko horší animáky než tohle například animovaného Hurvínka tak, že v rámci žánru nadprůměr. Co chválím jsou písně, které až na tu o té dokonalosti co jim zpívala ta holka jsou parádní dokonce i v češtině. Moxy je sympatická a pozitivní postava i ta parta kolem ní ujde humorově to za moc nestojí cca 5 vtipů z toho některé jsou v traileru , ale příběh ve stylu uvědomění se sebe sama se dá. Plusový body za easter egg na Ledové Království.(4.5.2019)

Film UglyDolls hodnotím 3 hvězdami. Film rozhodně není filmem rodinným a zdaleka ne dobrodružným. Film jsem sledoval v polospánku, jelikož části filmu byly velice nudné (nejčastěji pasáže, kde postavičky zpívali). Film bych doporučil dětem, ve věku 5-10 let. Nechápu proč není přeložen i název filmu, chudáci děti pak neví ani na co jdou a rodiče jim musí název překládat.(7.5.2019)