Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2019, 88 min

Je to takový mix Toy Story (mluvící hračky) Příšerky s.r.o. případně univerzita pro Příšerky (různé příšerky, které mají vlastní město a musí absolvovat jakýsi kurz) a Trollů (barevnost , místy kýčovité scény). No viděl jsem daleko horší animáky než tohle například animovaného Hurvínka tak, že v rámci žánru nadprůměr. Co chválím jsou písně, které až na tu o té dokonalosti co jim zpívala ta holka jsou parádní dokonce i v češtině. Moxy je sympatická a pozitivní postava i ta parta kolem ní ujde humorově to za moc nestojí cca 5 vtipů z toho některé jsou v traileru , ale příběh ve stylu uvědomění se sebe sama se dá. Plusový body za easter egg na Ledové Království.(4.5.2019)

• Nevka

Naposledy jsem aplikoval svou taktiku, že se u animáku nepodívám na více, než první trailer. UglyDolls jsou umolousanou podívanou, která sice nemá úplně špatnou animaci a ví, jaké poselství chce předat, ale je z pohledu dospělého dost nudná a špatně napsaná. Písničky se sice dají poslouchat, ale jinak je příběh podivnou kombinací Toy Story, Příšerek s.r.o. a na konci přejde do finálního rozuzlení, které významně využívá konceptu prvních Aut. Jako jedno z mála pozitiv tak aspoň vyzdvihnu poměrně zábavně depresivní pasáž z třetí čtvrtiny filmu. Jinak uznávám, že určitě existují horší animáky (Ledová sezóna je toho zářným příkladem), a ta třetí hvězda by se při troše dobré vůle možná najít dala, ale celkově se jedná o největší animované zklamáním, na kterém jsem byl v kině (vlastně už ani nevím, co jsem čekal). Pokud ale posadíte děti do kina a půjdete si svou cestou, budete s největší pravděpodobností spokojení všichni.(2.5.2019)

Pozrel som to nakoniec s originálnym dabingom. "UglyDolls" dostali na seba poriadnu spŕšku kritiky pre obrovskú dávku neoriginality, slabej hudby, otrepaných postáv a podobne. A ak by som mal byť objektívny kritik, tak by som to asi všetko mal spomenúť ako negatíva. Najmä keď tu máme ešte aj stokrát prevarený príbeh, ktorý vieme skutočne odhadnúť ako dopadne (alebo aspoň väčšinou). Viac-menej si to vezme rôzne momentky z viacerých iných animákov a máme z toho nový film. A to by som skutočne hodnotil ako mínus, keby nebol ten film podľa mňa tak veľmi zlatý, a keby tie bábiky neboli také chutné na pohľad. Tie animácie sa mi páčia a okrem toho je super ukázané, že škaredosť je skutočne len pojem, ktorý dokopy nemusí reálne nič skutočné znamenať. Pretože to čo sa jednej strane javí ako škaredé sa môže inému javiť ako niečo nádherné. Ak by som mal povedať skutočné problémy s filmom, tak zloduch filmu je skutočne poriadny stereotyp. Do takej miery, až je to celkom ťažko stráviteľné. A mal som vymyslené aj spôsoby jeho likvidácie alebo trestu. Ale to ako sa to na konci stane je vtipné. Moxy je podľa mňa dobrá hlavná hrdinka a hudba vo filme je podľa mňa príjemná. Je to možno trošku typicko popové, ale nevadí mi to. Len skladby nie sú moc zapamätateľné. Postavy filmu mám celkovo rád a hlavne tie animácie. Dávajú tomu veľkú dávku srdca a pozerá sa na to dobre. Pre mňa príjemný animák. Áno, mohol by som ho skritizovať viac, ale nebudem to robiť, lebo ma dostal do dobrej nálady. A za to ho oceňujem. Hodnotenie: B(16.7.2019)

Film UglyDolls hodnotím 3 hvězdami. Film rozhodně není filmem rodinným a zdaleka ne dobrodružným. Film jsem sledoval v polospánku, jelikož části filmu byly velice nudné (nejčastěji pasáže, kde postavičky zpívali). Film bych doporučil dětem, ve věku 5-10 let. Nechápu proč není přeložen i název filmu, chudáci děti pak neví ani na co jdou a rodiče jim musí název překládat.(7.5.2019)