poster

Důkaz muže

 • USA

  Measure of a Man

Komedie / Drama

USA, 2018, 100 min

Režie:

Jim Loach

Předloha:

Robert Lipsyte (kniha)

Scénář:

David Scearce

Kamera:

Denson Baker

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Christian Taylor

Střih:

Dany Cooper

Zvuk:

Ric Schnupp

Scénografie:

David J. Bomba

Kostýmy:

Amela Baksic
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Enšpígl
  ***

  Film se dokonale hodí k létu, která těm v české zemi kraluje s intenzitou nebývalou. Jinak už to slovo "léto" zní hrozně pozitivně a pro nás co už dávno nemají prázdníny jsou to jedny z nejhezčích vzpomínek na takový to dospívání, alespoň tedy u mě a tenhle film tak nějak to "léto" jak ho mám uložený v sobě má a vstříc divákovi jde určitě i báječný soundtrack.(1.7.2019)

 • Malarkey
  ****

  Takový ten klasický námět městského kluka outsidera, který na léto jezdí na venkov a je z toho celej otrávenej a nešťastnej. Jenže při letošním příjezdu na venkov pomalu zjišťuje, že něco pomalu končí a něco dalšího pro změnu začíná. Nevím proč, ale samotnej příběh mi doslova sednul. Prostředí amerického státu Rhode Island mi přišlo překrásné a připomínalo mi krásné dětské chvíle u rybníku kousek od Žďáru, kde jsem prožil dětství. Donald Sutherland, coby mentor, byl také naprosto perfektní. Přišel s celou řadou myšlenek a rad do života, které může říct jenom někdo, kdo už ze života okusil hodně. Mně se to prostě líbilo. Nemyslím si, že by film měl vidět každý dospívající člověk s nízkým sebevědomím. Film je spíš o klukovi, kterému končí dětství a začíná dospělost spojená se zodpovědností...a tím momentem si prošel každý z nás.(21.3.2019)

 • hygienik
  **

  Pri amerických teen filmoch ma v posledných rokoch viac zaujíma kedy film už skončí a nie ako dopadne.(22.4.2019)

 • blackJag
  **

  "DŮKAZEM MUŽE JE SCHOPNOST NAVIGOVAT NA SPRÁVNÉ POBŘEŽÍ I V TÉ NEJDRSNĚJŠÍ BOUŘI." Myslím že vím přesně, o co v tomto filmu šlo a je zajímavé sledovat, jak se to tvůrcům nedaří. Pohodový film o jednom létě, které se stalo nezapomenutelným? Zapomeňte, tu více, tu méně zoufalá snaha nějak to všechno udržet pohromadě, nakousnout vše, co nakousnout šlo a nakonec se z toho vyprdolit jako tuleň po obrně - tak to ještě leda. 40%(21.8.2020)

 • valasek.m
  ****

  Moc příjemný filmek, typický pro festivaly, neznámí herci, kteří možná hrajou lépe než všichni hollywodší, příjemné téma, ano bylo tu již několikrát, ale opakování je matka moudrosti, proto i ti, co nemají velké sebevědomí měli říct, já na to mám a já to dokážu, tak jako Bobby.(17.4.2019)

 • Tomas182
  **

  Film, který by měl vidět každý dospívající člověk s nízkým sebevědomím. Na filmu se mi nejvíce líbily 2 věci. 1. je za mě super soundtrack, který mi k filmu sedí jako prdel na hrnec. 2. je scéna s ptákem :D to jsem si pouštěl snad desetkrát dokola a budu ji mít hodně dlouho zarytou v paměti :). Ve filmu je vidět že každý člověk je tím na co se cítí :).(17.2.2019)

 • Kvnhvta
  ***

  American indie about One Fat Summer 1976, during which a miserable fat boy matured into a presentable young man. Hezká maminka.(28.1.2020)