Kjó mo ijagarase bentó

• Japonsko 今日も嫌がらせ弁当 (více)

Slobodná matka Kaori, ktorá chce v mene bezstarostnej pomsty nadviazať ďalšiu komunikáciu so svojou rebelskou dospievajúcou dcérou, začne vkladať trápne sladké správy do obedára svojho dieťaťa. Bude to fungovať? (Japonský filmový festival)

tompaulman

Slabší 4*. Oddychová rodinná komedie / drama o samoživitelce jménem Kaori, jejíž dcera Futaba prochází pubertou a těžce ji ignoruje. Kaori se rozhodně své dceři připravovat do školy opravdu vymazlené bento boxy k obědu. Dělá to naschvál, protože Futaba nesnáší "cute" věci. Krabičky s obědem ale slouží i jako komunikační kanál, kterým své dceři předává vzkazy. Přestože každý takový bento box dá velkou námahu připravit, Kaori je rozhodnuta ve svém úsilí vytrvat, dokud se jejich vztah nezlepší. Film měl svoje zábavné momenty, ale celkově se mi zdálo, že ubíhá pomalu. Vedlejší dějová linka byla podle mě zbytečná, ale hlavní postavy se mi líbily, dokázal jsem rozumět oběma z nich. Vyšší hodnocení jsem se rozhodl dát proto, že 1) mám rád filmy s tématikou jídla, 2) baví mě filmy ze života na japonských ostrovech, a o "tokijském" ostrovu Hachijojima jsem nikdy předtím neslyšel, a 3) asi nejpůsobivější věc na filmu je, že se odehrává podle skutečného příběhu! Klobouk dolů před skutečnou Kaori, že něco takového zvládla a (spoiler!) dotáhla do úspěšného konce. Tady je její blog. ()