Reklama

Reklama

Naprostá láska

  • Argentina La quietud (více)
Drama / Thriller
Argentina / Francie, 2018, 117 min

Eugenia (Bérénice Bejo) se vrací z Paříže na rodinný ranč poblíž Buenos Aires poté, co její otec utrpí mozkovou příhodu. Po letech se tak setkává se svou matkou a sestrou Miou (Martina Gusman), k níž měla kdysi velmi blízko. Všechny tři ženy jsou nuceny postavit se tváří v tvář emocionálním traumatům a temné rodinné historii, která se odehrávala na pozadí argentinské vojenské diktatury. Další a další kostlivci postupně vylézají ze skříní, stejně tak jako se znovu objevuje dlouho pohřbená žárlivost a rivalita obou sester, umocněná jejich znepokojující fyzickou podobností. Podobně jako Traperův ceněný film Klan (2015, Cena za režii na MFF v Benátkách) je i Naprostá láska naplněna tragickým pozadím hrůz vojenské politické tyranie, která v zemi desetiletí vládla. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (7)

fleurette 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní příběh dvou sester, které se milují, ale zároveň na sebe žárlí. Všichni si vzájemně lžou a podvádí se, přestože se tváří, jak se milují. Zatímco bezstarostně žijí na latifundii, která jim správně nenáleží. Asi největší problém mám s tím, když se dvě herečky, kterým je přes 40, chovají jako puberťačky, které nevědí co nebo koho chtějí, to prostě není uvěřitelné. Postava matky, s příznačným jménem Esmeralda, celému bizardnímu příběhu vévodí. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Najprv dlho hustá juhoamerická vášnivosť a melanchólia, a potom sa vlastne začína vyjavovať, že je to len lepšie natočená telenovela.. a takú si môžeš kľudne pustiť na pokračovanie. Ja som šiel v polke na Ramba. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Nejde sice o žádný filmový zázrak, ale dovolila bych si nesouhlasit s názorem, že snímek La Quietud připomíná telenovelu. Do té má skutečně daleko. Pablo Trapero natočil celkem slušné drama, jehož středobodem je emocionálně vyhrocený vztah dvou sester, v němž se odráží matčin rozdílný přístup ke každé z nich mající kořeny hluboko v rodinné minulosti. Určitou roli hraje také mnohaleté odloučení, které Miu žijící v područí dominantní matky nesmírně trápí. (60%) ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama