Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy. (Magic Box)

silentname

"Radioactive" malo pre mňa všetky predpoklady, že budeme mať skvelý film. Herecké obsadenie bolo skvelé, príbeh zaujímavý a bol som zvedavý už len na to podanie. Na tomto to celé pre mňa stroskotalo. V prvom rade je treba povedať, že príbeh tohto filmu sa nesústredí len na Marie Curie-Sklodowsku. No okrem toho tu máme veľké množstvo odbočiek do budúcnosti, kde budeme môcť vidieť aký vplyv bude mať objavenie rádia (chemického prvku) vplyv na ľudstvo ďaleko po jej smrti. A tak tu máme niekoľko zbytočných scénok, ktoré dokopy príbeh nikam neposúvajú. Len tam proste sú. Film je okrem toho podaný veľmi zmätene a často som nevedel zo scénky absolútne nič nasať. Emocionálne ma to absolútne nezasiahlo, postavy neboli veľmi zaujímavé a vďaka tomu mnohé scénky, ktoré by inak mohli fungovať vypália veľmi naprázdno. A to je veľmi veľká škoda. Okrem toho aj vzťah medzi Marie a Pierrom pôsobí viac nalinajkovaný a viac napísaný než skutočne. Celé to pôsobí ako pero scenáristu. A to je pre mňa veľké sklamanie. Herecké výkony sú dobré, film je podľa mňa správne špinavý a má v sebe dobré zachytenie niektorých historických momentov, no všetko dokopy to akosi nefunguje. Film ma viac nudil ako bavil a ani Rosamund Pike to nevedela zachrániť. Hodnotenie: D+ ()

Anderton

Život tejto pani by určite stál za minimálne jednu sezónu seriálu, avšak opäť sme dostali, ako napríklad v prípade Amundsena, životopis ako z rýchliku. Možno by ste sa pri niektorých životných a profesijných udalostiach chceli zdržať dlhšie, ale skrátka treba ísť ďalej. Zrejme sa to najviac odzrkadľuje pri zainteresovaní sa Marie a jej dcéry do medicínskeho vkladu pri prvej svetovej vojne, kde sme nakoniec svedkami iba zopár scén. Pričom by to určite šlo ukočírovať, ak by sme napríklad nemuseli sledovať niečo ako flashforwardy určené zrejme pre žiakov druhého stupňa základných škôl, ešte neoboznámených so zásadnými udalosťami dvadsiateho storočia typu zhodenia bomby na Hirošimu. Raz to funguje viac, ako v prípade predstáv Marie, raz menej, niekedy vôbec. Ale aby som iba nekritizoval, Satrapi sa aspoň čiastočne stále snaží byť autorská, Rosamunde je opäť dokonalá a v skratke ide o klasicky strihnutý životopis slávnej osobnosti svetových dejín. Marjane nakrútila o Marii určite najkomerčnejší, respektíve najdiváckejší film svojej kariéry. ()

marhoul

A mě se to líbilo. Chápu nářky jiných diváků, rozumím, ale mně Radioactive překvapivě sedlo. Ačkoli si na přehnanou ultrakorektnost nepotrpím, tady téma smysl pochopitelně dávalo. Životní příběh Marie Curie- Sklodowské byl krom vědy především o emancipaci ženy vědkyně, která se ve své době logicky trápila s prosazením se ve světě mužů, se získáním potřebných podmínek pro svůj výzkum, se sháněním financí a vlastně i se zajištěním si klidu pro práci. Dokázala velké věci a je štěstí, že oporu našla v nastávajícím manželovi, rovněž vědci, nebýt kterého, obávám se, že by o této mimořádně moudré a pracovité dámě svět více neslyšel. Sama by neprorazila. Taková byla doba, buďme rádi, že jsme jinde. Ve filmu samozřejmě proběhla i brutální feministická agitka třeba v rozhovorech o manželství, kdy nastávající majitel pan Curie svéhlavé Marii slibuje, že ji nikdy nebude naprosto vlastnit a podobné dřísty, štěstí moje jediné, že se jedná o snímek zahraniční a neřešila se i pro někoho absolutně nesnesitelná koncovka -ová, o které si myslím, že kdo chce, ať si za jméno dá, kdo nechce, ať si ji nedá, vylítat se to dá v pohodě a pro mě za mě, je to každého věc, TÉMA v tom fuckt nevidím. Jedná se o film od ženy, o ženě, pro ženy, mně se líbil. Nerušily mě ani pohledy do budoucnosti, ani polemika nad přínosem Mariina objevu, ani zdůraznění, že vše může být lidmi zneužito, ani názorné zopakování si přínosu rentgenu a ozařování novotvarů. Romantická linie mě taky přišla v pořádku a snad jediné, co mi kazilo příjemný filmový zážitek byly namaštěné vinětované hrubé filtry přes natočený záznam, které dost zavařily jinak pěkné kameře. Rosamund se mi osobně nikdy nelíbila víc a hudba byla taky moc pěkná. Místní hodnocení chápu, však za sebe naděluji víc. Laskavá. ()

Arsenal83

Marie Curie-Sklodowská je úžasný vzor pre všetky ženy, pre tie skutočné feministky, nie zaprdené lesby, ktoré pod dúhovou zástavou preklínajú mužské pokolenie, nenávidia tehotenstvo a svoje biologické futrály si preventívne upchávajú strap-onom. Pani Sklodowská obetovala vede a tomuto ľudstvu svoj život, nebyť tých experimentov, žila by o niečo dlhšie. A Rosamunde Pike je vynikajúca herečka, ktorá ju stvárnila výborne. Tak prečo to celé nejak nefungovalo? No najmä kvôli tým presunom do budúcnosti. Ja si chcem pozrieť kvalitný životopisný film o veľkej osobnosti a nemusí to byť prestrihané tým, že sa manželia Curiovci dohodnú - toto by sme mohli objaviť, toto by mohlo pomôcť - a potom sa v čase presunieme o 50 rokov dopredu, aby sme na neznámych ľuďoch pozorovali, ako ich vynález skutočne ľudstvu pomohol. To bolo zbytočné, to si vie predsa divák zistiť sám, alebo to nejak mali dať do záverečných titulkov. Takto pokazili nádejný film. ()

Johnny.ARN

Film o žene mohla natočiť len žena. A tak to aj dopadlo. Prvá polka ešte jak tak ušla. Poučné, pútavé, občas úsmevné. Druhá polka, čistá depresia z opisu života jednej "klasickej" ženy, ktorá rozprávala tak rýchlo, ako keby ju niekto naháňal a prežívala pocity, čo bežného diváka nezaujímajú, ale ženskú režisérku áno. Najviac tu aj tak bol ten objav, jeho vysvetlenie a presah do súčastnosti. Vidieť v kine, hrozne pičujem. Slabučné 3 z 5 ()

anatheman

Je skvělé, že se někdo snažil natočit film o jedné z největších vědkyň v dějinách. Rosamund Pike se role Marie C-S zhostila na jedničku a jistě můžeme snímek vnímat jako one woman show. Velký klad rovněž představuje skutečnost, že se zde vyskytují různé mini-sekvence mapující klíčové okamžiky 20. století pojící se s užitím radioaktivity. Nicméně přiznávám, že tyto sekvence mají zprvu poněkud rušivý efekt, jelikož logicky přímo nesouvisí s životem Marie C-S. Ale jak říkám, oceňuji ten nápad. Rovněž mohu pochválit i soundtrack, který působí adekvátně "vědecky". Jinak celkově musím říct, že film sám o sobě není tím, co by vás absolutně přilepil k obrazovce. Několikrát jsem zkrátka kontroloval čas a i přes relativní krátkost se snímek docela táhne. Zároveň se mi zdá, že Radioactive občas neví, čím chce být. Nebo abych byl přesnější - rozebírá se tu docela dost témat a snad akorát to týkající se vědy je uspokojivě dořešené. Snímek tedy doporučují 3 japonská města z 5. ()

ViktorS

Po štvrťročnej karanténe je toto prvý film, na ktorý som išiel do kina. Nečakal som od neho veľa, keďže som o ňom pred týždňom ani nepočul, ale nebolo to tak zlé. Dosť sa mi páčilo ako bol dej sem-tam prerušený nejakou scénou, ktorá nám ukazovala to, čo Sklodowskej objav v 20. storočí vo svete spôsobil. Film na mňa však nejako extra nezapôsobil avšak niekomu kto sa viac zaujíma o život Sklodowskej sa film bude myslím páčiť viac. ()

E lan

Slušný počin o jedné výjimečné ženě. Vcelku obstojné ztvárnění, herecké výkony a malinko pokulhávající nebo spíše toulající se scénář. ()

fafejt001

PODLE nářků místních plaček , kteří rozumějí všemu co se na plátně mihne , jsem čekal slaboduchý , ubohý , obyčejný až podprůměrný film o jedné vědkyni , jenž nás obohatila o své objevy .Ovšem opak je pravdou . Výborná R. Pike byla tak věrohodná , že pro mne je ona již zmíněnou vědkyní . Samozřejmě i Riley byl zdatným spoluhráčem . Jsem rád , že jsem byl příjemně překvapen tímto filmem . Plusem byly i prostřihy v budoucnosti , kde byly vidět plody její práce jak v dobrém , tak ve špatném světle tempa doby . Nebotˇ Homo Zabijens směřuje k tomu , že sám sebe zlikviduje . Marie byla silná , energická, rázná žena , která neměla na růžích ustláno . Přela se těma dědkama o své místo na slunci , druhý porod byl dost těžký , smrt manžela byla zdrcující , pak štvavá společnost , která urážela a nenáviděla Marii za to , že chtěla i ona trochu lásky po smrti manžela ..atd . Mohl bych zde napsat mnoho slov , jak na mne film zapůsobil , co bylo plusem a co trochu mínusem , leč bylo by to zbytečné . RADIOAKTIVE je skvělý film a je dobré jej shlédnout . Za mne plný počet * * * * * . A musím zvolat po vzoru těch dědků - bravooo . ()

baclajean

Film ma takpovediac nadchol, príbeh Marie Curie a jej manžela Pierra je vyrozprávaný znamenito a p ocelý čas sprevádzaný výborne vybranou hudbou. Sam Riley zahral dobre, no Rosamund Pike by si za tento svoj výkon podľa mňa zaslúžila minimálne nomináciu na Oscara. ()

xzajox

Na začiatok je treba pochopiť jedno. M.Curie bola génius. A ako to u géniov býva, v iných oblastiach majú medzery, ktoré doháňajú, ako to vedia najlepšie - rozumom. Hovorím o medziľudských vzťahoch, o chápaní citov, či komunikačnej neohrabanosti a priamosti. V tomto bode prichádza ako aj úžasný herecký výkon R.Pike, tak aj skvelá práca scenáristov. Postavu som im zožral celú aj s fľaštičkou rádia. Ostatné je fajn. Výborná atmosféra prelomu 19./20.storočia, snaha o vedeckú presnosť (radšej diváka nenudia prebytkom faktov), historickú presnosť a tiež priamy a nepriamy dopad na udalosti potom. Dejová rovina prekážok, ktoré ako žena v tých časoch musela prekonávať je možno už trochu obohraná, no stále nenudí. Vyčitať by som filmu mohol len zopár drobností. Hlavne mi vadilo, keďže nie som zdatný z histórie fyziky, že som nevedel určiť, aké vedomosti vtedy vedci mali. Poznali radiáciu, ale nie rádioaktivitu. Poznali už vtedy či nepoznali röntgen? Druhá vec je Einstein. Určite sa s ním Curiovci stretli, veľká škoda, že ho do deja nevsunuli aspoň na chvíľku - určite odporúčam seriál Génius pre širší kontext, Einstein to tiež nemal ľahké. Radioactive určite odporúčam. Je to kvalitný film. 83% - 4* ()

blondboss

Príbeh Marie Curie a jej honbu za rádiom, ktorý možno považovať za objav 20-teho storočia v jeho pozitívnom, ale aj negatívnom význame. S citom natočený životopisný príbeh, ktorého plusom je hlavne to, že nerozpráva len suchým spôsobom o živote tejto vedkyne, ale taktiež pekným chronologickým postupom poukazuje na všetky zásadné udalosti spojené s jadrom a zároveň slúži ako isté memento pre ľudstvo, že s každým objavom treba narábať opatrne a hlavne s pokorou. Za to musím tomu snímku pridať jednu hviezdu a zároveň vyzdvihnúť aj skvelý herecký výkon Rosamunde Pike. Celkom milé filmové prekvapenie. 75 % ()

cubiczech

Herecky poměrně dobrý (vlastně Rosamund jako Curie-Skłodowská fakt super). Bohužel to ale často vypadá tak televizně že jsem si říkal jestli sleduju 20 let starou dopolední pohádku od České Televize. Naštěstí se tam v době kdy to začalo ještě více ztrácet dech ukázala roztomilá Anya Taylor-Joy. Od Marjane Satrapi jsem jinak viděl jen Persepolis, ale jako tohle mě úplně moc neozářilo... ()

veverysiak

Nevýrazný film o výnimočnej žene, životný príbeh MCS si zaslúži určite onakvejšie spracovanie, treba povedať, že to musela byť riadna mimoňka, viem si predstaviť, že v dnešných šialených časoch by bola väčšine populácie nepohodlná svojimi názormi aj konaním, o to zvlášť to musela mať ťažké vtedy, toto bola nevyužitá šanca s celkom slušným arzenálom, ktorý sa zasekol a zvlhol, takže 55%. ()

Saxos

Madam Curie si možná ani nevšimla, že po roztlučení haldy československého smolince a objevu dvou nových prvků, tak nějak všichni kolem ní začali pokašlávat a odcházet do věčných lovišť. Zápory: natočit poutavě a zajímavě životopisný film o jakémkoliv pracujícím vědci je velmi složité, na to nějaký skandál z jeho života nestačí a většinou skončíme na nudě. K tomu prostřih těch záporných stran objevu je také zbytečné. Všichni dobře vědí co radioaktivita způsobí. Závěr: nedoporučuji. Film v celkovém podání vyzní, jako by pojednával o ženě, která předala lidstvu odkaz, že palačinka se smaží po obou stranách do mírného zezlatovění a ne o nositelce dvou Nobelových cen z oblasti vědy, kde jste v té době žádnou ženu nenašli. ()

vojacekr

Přeidealizované až romantické, aby si divák vytvořil vztah k Marii. Tohle byla podpásovka a taky stopáž - mohlo to být delší, aby se tak netlačilo na pilu. Poté plný počet. ()

Capri2016

Temný životopisný film o priekopníčke vedy Marie Curie Sklodowskej. Film, ktorý mi veľa povedal o jej živote, ale hlavne o jej pracovných objavoch a úspechoch. Ale zároveň film, ktorý skvele vystihol dobu keď Marie Curie žila, o ktorej by sme bez jej "mysľou otvoreného" manžela asi dnes ani nevedeli. Výborná Rosamund Pike v netypickej role tejto nie veľmi peknej, nezávislej ženy, ktorá svojimi objavmi výrazne zmenila svet. Takéto filmy o výnimočných ženách treba točiť, ale hlavne my ženy musíme na takého filmy chodiť. ()