Neuvěřitelný skutečný příběh Marie Curie-Sklodowské, první  ženy - vědkyně, která získala Nobelovu cenu. Biografie vědkyně, manželky a matky, která se zasloužila o přelomové objevy na poli fyziky a chemie... V roce 1934 se Marie Curie zhroutila ve své laboratoři v Paříži. V nemocnici vzpomíná na svůj život, jak začala studovat v Paříži, jak bylo financování jejího výzkumu často odmítnuto kvůli tomu, že byla žena, jak potkala stejně zaníceného Pierra Curie a vstoupili do partnerství. Potom, co Marie objevila hned dvě radioaktivní částice polonium a radium, zamilovali se do sebe, vzali se a měli dvě děti. Marie brzy ohlásí objev radioaktivity, který způsobí revoluci ve fyzice a chemii. Radium se brzy začne používat v řadě komerčních produktů. O škodlivosti radioaktivity se tenkrát ještě nevědělo. I samotná Marie nosila radioaktivní materiál ve zkumavce v kapse, anebo v noci zamyšleně pozorovala, jak ze šuplíku pracovního stolu vychází jemné zelenomodré světlo. Po smrti milovaného manžela zůstává věrná svému závazku vědě a zkoumá dál. Brzo je evidentní, že její práci bude možné aplikovat v medicíně a může zachránit tisíce životů. Anebo ve válce, kde jich může zničit na miliardy. Marie byla snad jediným člověkem, kterého nezkazila sláva. (JOJ Cinema)

Juto

Život, smrť, veda, mystika, láska a nenávisť sa prelínajú a odhaľujú hĺbku medzinárodne uznávaného génia. Ale ak by sme strávili viac času s Curieovými výstrednosťami. . . mohli sme dospieť k skutočnej štúdii charakteru. Namiesto toho sa napäté stráca. Film rozplynie a záplavy sériou nesúvisiacich udalostí. Čakal som oveľa viac. 6/10 ()

HonzaBez

"Jsou věci kterých se můžeme bát, ale je toho tolik k oslavování…" Není sporu o tom, že Marie Curie-Skłodowská změnila svět a tento životopisný film velmi originálně ukazuje nejen jak, ale i v čem. Ten nápad s "dokumentárními" vsuvkami, které po různu ukazují na některé formy využití radioaktivity, kterého se už přitom Curieovi nedožili, se mi velmi zamlouval. Ač třeba scéna mapující okamžiky před výbuchem jaderné bomby v Hirošimě (viz hlavně mikro záběry na ulici, kde si hrají děti) je jako z jiného filmu. Uznávám, že to může pro někoho působit až rušivě (viz třeba scéna z havárie v Černobylu), ale dost přesně to demonstruje, jak širokospektrý byl dopad objevů Marie Curie-Skłodowské a jejího manžela Pierra.  Spolu tvořili vskutku jedinečný a velmi oddaně se milující pár. Pouto jejich lásky filmaři využili i v samotném závěru, kdy si "duch" mrtvého Pierra přichází pro umírající Marii a oba spolu jakoby ve snu diskutují o dosahu jejich společných objevů. Ten konec možná nepovažuji  za úplně zdařilý a zas tak originální (i když na úrovni životopisného snímku možná i jo), ale celkově za mě poměrně velká spokojenost. ()

Johnny.ARN

Film o žene mohla natočiť len žena. A tak to aj dopadlo. Prvá polka ešte jak tak ušla. Poučné, pútavé, občas úsmevné. Druhá polka, čistá depresia z opisu života jednej "klasickej" ženy, ktorá rozprávala tak rýchlo, ako keby ju niekto naháňal a prežívala pocity, čo bežného diváka nezaujímajú, ale ženskú režisérku áno. Najviac tu aj tak bol ten objav, jeho vysvetlenie a presah do súčastnosti. Vidieť v kine, hrozne pičujem. Slabučné 3 z 5 ()

Pavlínka9

Za mě jsem hodně spokojena. Dávám 4,5*, protože mě ten film ohromil. Nejen hereckým obsazením, ale tou atmosférou, kterou dokázal vytvořit. Překvapilo mě znázornění té touhy něčeho dosáhnout, té tvrdohlavosti, pečlivosti, preciznosti. Ztvárnění té lásky, která tam byla a bolest, která se také dostavila. Největší wau efekt pro mě ale bylo to, že to nebylo jen o tom, co prožila ona, ale jaké co po sobě zanechala za "stopy", ať už znázorněním Hirošimy, Černobylu a rentgenu...Jak toto bylo znázorněné bylo moc hezké, příjemné, nenásilné a piřpomenutím toho, co bylo po jejím životě a ona ani netušila, co se dělo.... ()

VanTom

Jak v první polovině "soupeří" (a zároveň se doplňuje) oddaná milostná romance s nesmlouvavým zapálením pro vědu, to dodává charakterům náboj. Biografie Marie Curie-Skłodowské (výborná Rosamund Pike) faktograficky postihuje celý její život a dílo, byť především v pozdějších fázích sklouzává do nepříjemné zkratkovitosti (rentgeny na frontu 1. světové války). Také se pokouší přesáhnout objevy do souvislostí (radioterapie, Hirošima, Černobyl), což ovšem váže spíš s povrchním patosem a zamýšlený efekt je diskutabilní. ()

jefff

Ano, mohlo to být podstatně lepší, ale Rosamund Pike svým herectvím hodně zachránila. Líbil se mi i zvolený vizuál. Jen tomu chyběla trochu šťáva a větší náboj. ()

venca163

Bál jsem se, že na mě někdo bude cákat feminismus ze všech stran, ale trochu překvapivě to neovládlo celej film. Životopisný filmy jsou vždycky ošemetný, i když jsou o vědkyni o který, řekněme si upřímně, nikdo neni schopnej bez wiki říct víc než 2-3 věty. Ve výsledku to ale představilo M.C. celkem nepřikrášleně, což cenim. A ty vsuvkový montáže o dopadech tohoto objevu byly docela silný. Celý to bylo takový emoční, imho díky skvělý hudbě. Těsný 4. (70%) ()

sedm.1

Tvůrci zde prakticky měli na výběr jen ze dvou možností, jak úspěšně zpracovat a představit film o Marii Curie-Sklodowské. Buď se zaměří na vědecky založené, či minimálně o konkrétní téma hloubkově se zajímající publikum, tudíž nabídnou hromadu odborných faktů a termínů, a co nejvěrohodněji nahlédnou pod pokličku jejích objevů a její vědecké práce, a nebo naopak osloví obecenstvo laděné komerčněji, čímž by se zaměřili spíše povrchověji na příběh, na její život a přihodili k tomu pak navrch i nějakou tu pikantnost pro oživení. Filmaři se ovšem vydali cestou třetí, a to mixem obou výše zmíněných možností, jak film pojmout, no a výsledkem je obrovská, nezáživná nuda, která nemůže uspokojit snad nikoho. Vědě je zde tak věnována opravdu jen malá část filmu, přičemž samotný objev je prezentován jakoby ,,jen tak mimochodem,, , krátce doprovozen otravně podanou teorií, takže nově nabytých znalostí, či alespoň zajímavostí se nikdo nedočká, a veškeré ostatní dění je pak jen nevýraznou, mdlou biografií, postrádající jakoukoliv možnost zaujmout. Celé to tak působí kostrbatě, nezábavně a unaveně, zcela postrádající emoce, či dramaticky funkční momenty, navíc i bez atmosféry, bez spádu a ani žádná z postav mě nedokázala jakkoliv vytrhnout z naprosté letargie, kterou jsem vůči této podívané hned od začátku zaujal, a to i díky nevýraznému castingu. Radioaktivita je tudíž zkrátka opravdu zcela nefunkční a nepůsobivý životopisný snímek, který nenabízí ani znalosti, ani zábavnost. ()

vitekpe

Asi by se dalo vytykat leccos...ale budme shovivavi, protoze jak vlastne spravne filmarsky uchopit nejaky zivotopis? Kazdy by na to sel asi jinak, a obzvlast v dnesni slozite dobe plne korektnosti je to problem... takze ja byl rad, ze zapracovan byl nakonec jen mirny feminismus. Jinak bych rekl, ze slo hlavne o takovou oslavu osobnosti a zasluh MCS. 3+ ()

kenkaku

Film stojí a padá na nešikovném zpracování a vyprávění. Téma jako takové geniální a některé myšlenky filmu doslova fenomenální (prostřihávat nálet na Hirošimu s projevem při přebírání Nobelovi ceny byla silná myšlenka), bohužel naráží na artové pokusy (otravné) a sráží ho i patetická trapnost (zmíněný nálet na Hirošimu je tak démonický - zlá bomba padá na děti hrající si v ráji na zemi). To co je pro mě s otazníkem je, jak moc byla ve skutečnosti Mařka Kari protivná pinda (nebo to bylo jen přehrávání Pike v kombinaci se scénářem). Osobně jsem si jen na základě filmu nezvládl udělat objektivní obrázek. ()

filipvrbik

Taky jsem polák, takže mě to hodně zaujalo. Ano má to hluchá místa, ano nemusí se to líbit každému, ale má to mimořádně silný příběh a ty prostřihy do budoucnosti jsou skvělé, i když někdy tedy dost drsné... Určitě jeden z nejlepších životopisných filmů posledních let...90% ()

woodsman

vau tak toto bolo vazne zaujimave ucil som sa o nej v skole ale kopu veci som o nej nevedel tie rengeny na bojiskach bol masakaer aby kvoli vivrtnutemu clenku amputovaly nohu toto bola velmy silna zena bojovnicka respekt ()

Vesecký

Se životopisy mám problémy, málokdy se na ně stačím soustředit, protože často trpí hluchými místy, projevujícími se dlouhými nudnými dialogy, přecházením postav v místnosti. Tvůrci filmu se snažili oživit film velmi akčními, rychle se střídajícími záběry, sekvencemi ukázek důsledků vědeckého výzkumu manželů Curieových - Hirošima, Černobyl, jaderné pokusy, což bylo stejně rušivé jako stejně rychle se střídající snové záběry Marie Curieové z různých etap jejího života. Přesto se člověk o životě této geniální ženy dozvěděl vše podstatné, za což jsou tři hvězdičky podle mého názoru zasloužené. ()

JM87

Příjemný biografický příběh jedné ženy, která přispěla ke změně světa. Je to nenucený, nenudí to, je to fajn. ()