Vo svojich 43 rokoch si Inge Jungová (Michaela Čobejová) myslí, že má všetko. Skvelú kariéru v nadnárodnej firme, priateľov, neomylný úsudok a sebavedomie. Až do chvíle, kým nepríde zrada a Inge v jednej chvíli príde o všetko, čo na svojom živote milovala. Po nečakanej výpovedi stráca prácu, auto aj byt, ale to je len prvá facka osudu, ktorá spustí krutý kolotoč poznania. Dlhoročná šéfka, kritická ku všetkým a všetkému, zvyknutá, že ju všetci poslúchajú a prisluhujú jej, zisťuje, že vlastne nemá žiadnych blízkych priateľov. Jej vzťahy boli vždy založené na obojstrannej výhodnosti. Po tom, ako prichádza o svoj post, prestáva byť zaujímavá aj pre svoje okolie. Situácia, do ktorej sa dostala, nedojíma dokonca ani jej vlastnú matku. Zdá sa, že jediná bytosť, ktorá jej zostala, je korytnačka. Po vyčerpaní všetkých možností sa rozhodne odísť na stredné Slovensko do starého dedičského domu na samote neďaleko malého mestečka, aby tam začala úplne nový život v spojení s prírodou a v konfrontácii s miestnymi ľuďmi. V novom prostredí sa jej dostane láskavej výchovy, ktorá roztápa jej kamenné srdce a tvrdú hlavu. Do jej života navyše vstúpi príťažlivý sused Martin (Alexander Bárta), ktorý už dávnejšie zanechal život grafika v Londýne… (TV Markíza)

ostre_pero

Normálne by som dal len dve **. Ale, jedna hviezda navyše je za to, že dali priestor známym a DOBRÝM slovenským hercom, a neexperimenovali s maďarskými, poľskými, českými a inými dovezenými osobami, ktoré by len brali príležitosť vyniknúť našim overeným a kvalitným hercom. Ďalšia * navyše je za prevedenie, scenár, celkovú myšlienku, dej v osade/dedine, príležitosť ukázať našu typickú slovenskú krajinu, zvyky a prostredie. A posledná * je za Michaelu Čobejovú. Áno, je to dobrá herečka, navyše krásna a s talentom, ktorý aj v tomto filme dokázala. A navyše, je to miestami dokonca prekvapivo vtipné. Takže plný počet, práve preto.. ()

misterz

Tri hviezdy dávam iba protekčne a z osobných dôvodov, pretože presne v tom kraji kde sa to točilo, som strávil časť svojho detstva. Čuduj sa svete, tiež u babičky, ako aj hlavná hrdinka tejto kakačky. Asi 2-3 km od toho domu, ktorý zdedila. 50/100 ()

Smok

Miška bohužiaľ nie je dobrá herečka. Neutiahne ani nízkorozpočtový TV film. Keď sa k tomu pridá scenár plný stokrát videných klišé, bolo naozaj najväčším umením toto dielo dopozerať. ()

Arsenal83

Úvod a záver je na úrovní bežného slovenského filmu alebo seriálu, čistý odpad. Ale to jadro sa dalo a hlavne Čobejová nielen na svoj vek vyzerá super, ale aj veľmi dobre hrá a Bárta jej dokonca stíhal. Nebola to až taká tragédia. ()

dyfur

....za pokus o slovenskú tv romantiku jedna hviezda - inak bez vtipu,logiky,/vrcholná manažerka po 20-tich rokoch nema vlastný byt,ani auto,ani peniaze.../herecky slabé - a hlavne M.Čobejová je určená na amatérske divadelné dosky a nie inde - možno niekomu to jej prehrávanie sa páči ,ale pozerať sa na to vyše jeden a pol hodiny bolo pre mňa dosť namáhavé.... ()

Johnny.ARN

Malo to dobrý úvod. Potom to ale nečakane sklzlo do slovenskej rutiny. Nastastie to bolo dobre zahraté, krátke a nemal som pocit dávenia. 1 z 5 ()

Playman odpad!

Kdyby zdejší obsah filmu od TV Markíza, z jejíž produkce tento skvost vzešel odpovídal tomu, co se děje skutečně ve filmu, tak by si film zasloužil aspoň tu jednu hvězdičku. Ale to co, zde napsali si skutečně cucají z prstu. Nechci spoilerovat.. ehm. Ale budu. :) Tenhle film má v sobě tolik nesmyslů, nelogičností a děr ve scénáři, které se odvíjejí od neskutečně stupidního základu, že vrcholná manažerka v marketingové nemá kde bydlet už v době, kdy je vrcholnou manažerkou. Ne po jejím vyhození. Že nejde dát nic jinýho než odpad. ()

mira007

Ze zaměstnané bratislavské manažerky se stane nezaměstnaná vesničanka - tisíckrát kopírovaný námět v jednoduchém předvídatelném romantickém komediálním tv filmu, který má pár velmi světlých chvilek ( letící králík oknem 100%), ale celkově to nevybočuje z mantinelů klasických seriálových vztahovek. Míša Čobejová dokonce nahoře bez a koupačka na Evu, ale tak nějak americky puritánsky. Celkový dojem silnější dvě hvězdy za snahu. ()

artas

Kde som ja len toto videl, aha tak toto je ono. Pripadá mi to, ako keby pán Vejdělek a spol. napísali niekoľko verzií scenára a ten nepoužitý zhrabla pani Martáková. Zúfalo nevtipné a nudné. ()

carodejb

ako vtipi boli vtipné a tam to hasne. Znôška klišé. Filmu chýba minimálne pol hodina na dotiahnutie postáv, zápletok, budovanie príbehu... ()

BlackDemon

Pozerám sa na to a pýtam sa - prečo? Prečo má televízia pocit, že takúto vykrádačku všetkých možných klišé z romkomédii chce divák vidieť? Prehrávajúca Čobejová, ostatní do počtu. Nedopozeral som, jednoducho sa nedalo. Jednu hviezdu dávam za reklamné brejky počas tohoto "diela". Tie boli ako jediné pozerateľné :-))) ()

zuzanaka

NO BOOOZE dodivane na dvakrat ( na jeden raz to nebolo mozne) mam rada Cobejovu, ale ak to aj produkovala tak cele zle jedine ak to bolo myslene ako parodia :) Mozno si len chcela po dlhej dobe zahrat,len zrejme chyba odstup.Dve hviezdy davam len za toho vcipneho chalana co riesil veceru s mamou :)) ()

Nellaron

Každý tu píše o klišé. Ano, scenár nie je originálny, ale HEY, veď rovnako klišovité scenáre sú v každom druhom americkom filme s hodnotením cez 60%. Lenže toto je slovenská produkcia, takže to treba zhejtovať, že? Ja viem, že domáca produkcia púšťa občas fakt strašnú žumpu, ale toto nie je ten prípad. Ide o úplne pohodový a oddychový film na poobedie, natočený v peknej slovenskej prírode, pričom humor netrpí trápnosťou. Extra bod za krásnu Čobejovú, ktorá to ešte aj dobre zahrala. Vôbec neľutujem, že som film videl. Škoda, že vo filme nepoužili aj slovenskú hudbu. ()