V prvom rade je mi cťou ponúknuť komentár k tomuto naozaj príjemnému filmu. Aj ked v historii Jazz-u , Swingu a podobnej hudby nijak extra nevynikám , viem skutočne oceniť spevácke výkony a hudbu samotnú v tomto kúsku. Film práve poskytuje laikovi ako som ja skrátený náhľad vývoja Jazz-ovej hudby , ktorá sa rodila v New Orleans a neskôr Chicagu vďaka Svetovej vojne.Nieje to len Louis Armstrong a jeho skupina , ktorá predvádza všelijaké improvizované kreácie , ale aj samotná Billie Holiday s neuveriteľnou farbou hlasu. Taktiež by som rád vyzdvihol celkovú kabaretnú atmosféru filmu a jednoduchosť príbehu , ktoré dokopy vyvolali u mňa skvelé emocie. Ak niekto hľadá "Gentlemanské" postavy a hlášky , tu ich rozhodne dostane. A aj keď priznám ,že niesom zase milovník muzikálov , tento mi dodal neskutočnú energiu a chuť žiť. Ak ste sa s niečim podobným už stretli , tak to viete určite pochopiť. A ak naopak nie , tak si skúste toto dielo pozrieť :) 4*(31.8.2011)