poster

Boj o moc (TV seriál)

 • USA

  Succession

Drama

USA, 2018–2020, 29 h 58 min (Minutáž: 56–70 min)

Tvůrci:

Jesse Armstrong

Kamera:

Andrij Parekh

Hrají:

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong, Jeremy Strong, Dagmara Dominczyk, Zack Robidas, Peter Friedman, Parker Sawyers, Edan Alexander, J. Smith-Cameron, Justine Lupe, David Rasche, Judy Reyes, John Rue, Gameela Wright, Arian Moayed, Larry Pine, Ashley Zukerman, Annika Boras, Natasha Romanova, Peggy J. Scott, James Cromwell, Robert Myers, Eric Bogosian, Griffin Dunne, Ryan Begay, Vic Browder, Jason Selvig, Michael Izquierdo, Caitlin Fitzgerald, Jack Gilpin, Kristin Griffith, Richard Huw, Harriet Walter, Anna Wilson-Jones, Helen Coxe, Brock Yurich, Jake Choi, Jacqueline Antaramian, Drew Lewis, Justin Cunningham, Zoë Chao, Mandy Siegfried, Sydney Lemmon, Holly Hunter, Cherry Jones, Annabelle Dexter-Jones, Jeremy Shamos, Mark Linn-Baker, Taylor Ortega, Robert Jack, Jeannie Berlin, Jessica Hecht, Saamer Usmani, Patch Darragh, Zach Cherry, Danny Huston, Fisher Stevens, David K. Conklin, Albert Welling, Sally Murphy, Mark Blum, Victor Slezak, Michael Nathanson, Ekin Koç, Selim Bayraktar, Preston Fritz Smith, Angus Wright, Madeline Grey DeFreece, Tony DeMil, Christopher Convery, Swayam Bhatia, Wayne Pyle, Emily Levine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Splasher
  *****

  Jak bývá u Armstronga již dobrým zvykem, nechává jednotlivé díly napsat různými scénáristy, natočit různými kameramany a řídit různými režiséry. Přesto celek vypadá velmi koherentně a nejsou tam tak patrné rozdíly jako tomu bývá u sitcomů, kde je tato praxe (v minulosti často ani nepřiznaná) mnohem běžnější.(11.9.2019)

 • Mo.
  *****

  Co mohl byt Dallas, kdyby byval mel genialniho scenaristu, partu kvalitnich hercu a koule. To, co zde predvadi Jeremy Strong, Sarah Snook, Brian Cox a zhruba tucet dalsich "druhoradych" hercu je vpravde neuveritelne. Serial ma lehce rozpacity rozjezd (tak na 4*), ale jakmile si vsichni ujasni, ze ano, skutecne maji hrat naprosto odporne lidske zrudy, a ano scenar skutecne rika, ze to ma byt cele psycho, zacina skvela jizda, ktera do konce druhe serie ani na okamzik nepolevi. Scena "kanec na podlaze" je pak naprosto legendarni. Nelze, nez doufat, ze dalsi serie si udrzi uz tak nasponovanou vzestupnou kvalitu.(6.2.2020)

 • dO_od
  *****

  // Peníze ničí charakter. V tomhle seriálu ale ještě jako bonus dělají z lidí zábavné retardy. Jakmile si tedy člověk zvykne na to, že se občas ústřední postavy chovají jako kompletní idioti, a tím nemyslím jenom hloupě, ale místy vyloženě výstředně (rozlučka se svobodou je v tomhle vrchol), je to vlastně celkem solidní rodinný drámo s nekompromisním Coxem coby hlavním patriarchou vs. roztěkaným Jeremym Strongem coby marnotratným synem. Velký plus za téměř mockumentary kameru, která bezvadně koresponduje s tímhle světem peněz a dodává tomu punc něčeho zase trochu jiného, a taky hudbu, která ty nejvíc zásadní momenty tak parádně podtrhuje, že si je budete přehrávat v hlavě ještě o několik týdnů později. Jediný mínus první řady je tak v zásadě úvod, kde ten koncept nedrží pohromadě tak, jako v pozdějších epizodách, a postava Romana, která by si zasloužila o něco větší prostor a taky citlivější zacházení, když už trpí čímkoliv to je, čím trpí. 1. série - 8/10, 2. série - 10/10(8.9.2019)

 • Arsenal83
  ****

  Už dávno som nevidel tak dobrý seriál, kde nenájdete jednu sympatickú postavu. Skutočne ani jednu. Všetko je to samý slizák, podvodník, klamár, milionári, ktorí sa handrkujú o miliardy a obyčajní ľudia sú pre nich póvl. A napriek tomu sa to veľmi dobre pozerá, dialógy sú znamenité a prvá séria je určite za plný počet hviezd. Jediná škoda, že tá druhá sada bola už trochu nudnejšia, nejak sa ťahala, hoci jej záver sľubuje ďalší zaujímavý vývoj. Uvidíme.(23.6.2020)

 • Marze
  **

  Psychologická sonda do života nesympatických lidí. První tři hodiny seriálu je třeba se obrnit trpělivostí a vydržet ve společnosti lidí- řešících luxusní problémy. Seriál nabere obrátky až od půlky série a tehdy se teprve dostavuje návykovost na postavy. Je to něco mezi černou satirou o životě cynické bohaté rodiny a melodramatem o dysfunkčnosti této rodiny. Vidíme finanční intriky kravaťáků, ale děj je poměrně nepředvídatelný. Sdělení seriálu je to , že dějinami a obchodem nehýbají výjimečné talentované osobnosti, ale průměrní a flustrovaní lidé. Naštěstí autor neklesl k narážkám na Trumpa. Postava dcery Logana Shiv zápasí s volbou loajality k otci nebo se uplatnit u jeho protivníka, který kandiduje na prezidenta. Její snoubenec Tom je pěkně slizký. Nechybí zde melancholické a trapné části.(30.9.2018)