Reklama

Reklama

Boj o moc

(seriál)
  • USA Succession
Trailer 2
Drama
USA, (2018–2021), 28 h 54 min (Minutáž: 56–70 min)

Tvůrci:

Jesse Armstrong

Hrají:

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong, Jeremy Strong, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Rodina Royových – Logan Roy a jeho čtyři děti – řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě. Seriál Boj o moc sleduje jejich životy poté, co se stárnoucí otec rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost. Drama, které se odehrává v New Yorku, zkoumá témata moci, politiky, peněz a rodiny. Logan Roy, tvrdý, vlivný a stárnoucí patriarcha, stojí v čele společnosti Waystar Royco, rodinou řízeného mezinárodního mediálního konglomerátu. Žije se svou třetí manželkou, milující a impozantní partnerkou Marciou. Kendall Roy, Loganův nejstarší syn z druhého manželství, ve firmě působí jako prezident divize a je Loganovým právoplatným nástupcem. Kendallův mladší bratr Roman Roy je Loganův upřímný a prostořeký syn, který se rád baví a ve Waystar už nadále nepracuje. Siobhan "Shiv" Royová, Loganova jediná dcera a nejmladší ze všech dětí, se snaží udělat kariéru v politice. Connor Roy, Loganův nejstarší syn a jediný potomek z prvního manželství, se pokouší vést nezávislý život v Novém Mexiku. Jakmile se Loganovy narozeniny zvrhnou v boj o moc mezi otcem a synem i mezi sourozenci samotnými, začne stoupat napětí. Royovy děti stojí před těžkým rozhodnutím poté, co vypukne spor o vedení společnosti a rodinná loajalita se začne drolit. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (43)

Marze 

všechny recenze uživatele

Psychologická sonda do života nesympatických lidí. První tři hodiny seriálu je třeba se obrnit trpělivostí a vydržet ve společnosti lidí- řešících luxusní problémy. Seriál nabere obrátky až od půlky série a tehdy se teprve dostavuje návykovost na postavy. Je to něco mezi černou satirou o životě cynické bohaté rodiny a melodramatem o dysfunkčnosti této rodiny. Vidíme finanční intriky kravaťáků, ale děj je poměrně nepředvídatelný. Sdělení seriálu je to , že dějinami a obchodem nehýbají výjimečné talentované osobnosti, ale průměrní a flustrovaní lidé. Naštěstí autor neklesl k narážkám na Trumpa. Postava dcery Logana Shiv zápasí s volbou loajality k otci nebo se uplatnit u jeho protivníka, který kandiduje na prezidenta. Její snoubenec Tom je pěkně slizký. Nechybí zde melancholické a trapné části. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dallas pro náročného sviňá... Ehm, diváka. Zbohatlíci si v nejvyšších patrech mrakodrapů vrážejí korporátní dýky do zad, intrikují, lžou, chčijí na(d) spodin(o)u (přeneseně i doslovně) a za americkými úsměvy žabomyší pikle kují. A je to skvělé. Tedy pokud je vám po chuti pragmaticky cynický odosobněný styl, kde není ani náznaku sympatických postav. Bohužel je to sráženo postavou Grega. Což je nejhůře napsaná i zahraná postava na poli veškeré zdařilé quality TV. Je jasné o co se s ní tvůrci snaží, ale tohle je jak zasadit Jar Jar Binkse do původní trilogie. Je až neuvěřitelné, že s ohledem na množství talentu za psacími stroji i před (a za) kamerou, tak nikdo z Nicholase "Goofyho" Brauna nevytáhl byť jednu jedinou scénu, kde by nepůsobil, jakože se teprve snaží pochopit neuchopitelný koncept "hraní". Jinak lze jen chválit, protože výkony ostatních (především pak tria Cox-Strong-Snooková) jsou na úrovni, která naprosto upozaďuje veškeré výtky. A to včetně pozvolnějšího rozjezdu i nepřehlédnutelného faktu, že jakkoli první série nemá slabších epizod, tak by z toho nesporně šla vydestilovat minisérie bez ztráty čehokoli zásadního pro postavy/děj/intriky. Jakmile si to však sedne, tak nastává hodokvas intrik, pragmatismu, cynismu, osobních záští, ambicí a "rodinné lásky". What's not to love? Tedy krom Jar Jara. | S1: 4/5 | ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Ideální seriál pro ty, kteří trpí absťákem po skončení aktuální řady Billions. Succession se nese v podobném duchu, byť se mnohem více zaměřuje na rodinné třenice. Po trochu rozpačitějším začátku to nabralo neuvěřitelné obrátky. Kdo vydrží pár úvodních dílů, rozhodně neprohloupí. Mimochodem Jeremy Strong jako obvykle válí. Tuším, že druhá série už bude jedna velká jízda. 1. série - 90% ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Peníze ničí charakter. V tomhle seriálu ale ještě jako bonus dělají z lidí zábavné retardy. Jakmile si tedy člověk zvykne na to, že se občas ústřední postavy chovají jako kompletní idioti, a tím nemyslím jenom hloupě, ale místy vyloženě výstředně (rozlučka se svobodou je v tomhle vrchol), je to vlastně celkem solidní rodinný drámo s nekompromisním Coxem coby hlavním patriarchou vs. roztěkaným Jeremym Strongem coby marnotratným synem. Velký plus za téměř mockumentary kameru, která bezvadně koresponduje s tímhle světem peněz a dodává tomu punc něčeho zase trochu jiného, a taky hudbu, která ty nejvíc zásadní momenty tak parádně podtrhuje, že si je budete přehrávat v hlavě ještě o několik týdnů později. Jediný mínus první řady je tak v zásadě úvod, kde ten koncept nedrží pohromadě tak, jako v pozdějších epizodách, a postava Romana, která by si zasloužila o něco větší prostor a taky citlivější zacházení, když už trpí čímkoliv to je, čím trpí. 1. série - 8/10, 2. série - 10/10 ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

To jsem se zas nechal nalákat na extatické reakce některých nekritických konzumentů natahovaných seriálů. Vydržel jsem celých 20 hodin, které mi nikdo nevrátí. Přes slibný začátek to nakonec rozbředne jako většina "neuzavřených" seriálů, a obě sezony jedou podle osvědčeného mustru "8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění...". Přitom některé postavy jsou dobře napsané a seriál hezky ukazuje morální bahno vyšší společnosti, a kdyby to byla čtyřdílná minisérie, bylo by to super. Na další neuzavřený seriál se zas jen tak nepodívám. ()

Galerie (269)

Reklama

Reklama