Reklama

Reklama

Boj o moc

(seriál)
  • USA Succession
Trailer 1
Drama
USA, (2018–2023), 39 h 25 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvůrci:

Jesse Armstrong

Hrají:

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Rodina Royových – Logan Roy a jeho čtyři děti – řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě. Seriál Boj o moc sleduje jejich životy poté, co se stárnoucí otec rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost. Drama, které se odehrává v New Yorku, zkoumá témata moci, politiky, peněz a rodiny. Logan Roy, tvrdý, vlivný a stárnoucí patriarcha, stojí v čele společnosti Waystar Royco, rodinou řízeného mezinárodního mediálního konglomerátu. Žije se svou třetí manželkou, milující a impozantní partnerkou Marciou. Kendall Roy, Loganův nejstarší syn z druhého manželství, ve firmě působí jako prezident divize a je Loganovým právoplatným nástupcem. Kendallův mladší bratr Roman Roy je Loganův upřímný a prostořeký syn, který se rád baví a ve Waystar už nadále nepracuje. Siobhan "Shiv" Royová, Loganova jediná dcera a nejmladší ze všech dětí, se snaží udělat kariéru v politice. Connor Roy, Loganův nejstarší syn a jediný potomek z prvního manželství, se pokouší vést nezávislý život v Novém Mexiku. Jakmile se Loganovy narozeniny zvrhnou v boj o moc mezi otcem a synem i mezi sourozenci samotnými, začne stoupat napětí. Royovy děti stojí před těžkým rozhodnutím poté, co vypukne spor o vedení společnosti a rodinná loajalita se začne drolit. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (83)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Prvních pár dílů je trošku nemastných neslaných, ale když se pomalu začnou drát na povrch všechny pokřivené charaktery, parádně si to sedne a od poloviny série se jedná o našlapanou jízdu vrcholící perfektní svatbou. Jediné, co mi chybělo, byl občas nějaký kladný charakter, o který se tady nedá zavadit. ne že bych si potrpěl na správňáky, ale přeci jen tady těch sviní bylo moc. Herecky pecka a i když seriál láká na jiná jména, pro mě je největší hvězdou Jeremy Strong. 85% ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Rodinné, mocenské, bojující, falešné, rozmazlené, chladné, neosobní. Naprostý unikát. Abych neměla v oblibě žádnou postavu, to se mi asi ještě nestalo. Tahle rodinná sebranka je neskutečně citově chladná, falešná a zákeřná. Bohatý tatík, z kterého mají jeho děcka strach, začnou usilovat o prvenství ve firmě po zdravotní indispozici svého otce. Jdou si slušně po krku. Do toho se nacpe příbuzný ze druhého kolena a přiženěný člen rodiny. A už to frčí, psychické nátlaky, machinace, tvrdost, cukr a bič, neschopnost, póza a moc peněz, která pro nikoho nic neznamená, včetně úlisných zaměstnanců firmy. Prostě postavy k zblití. Doporučuji. První dva díly jsou utrpení ale k závěru se to slušně rozjíždí. Těším se na další sérii. ..s nima bych se teda kamarádit nechtěla.. ()

Reklama

Philcze 

všechny recenze uživatele

Luxus jako přirozený stav bytí, bez naleštěnosti a okázalosti, v prostředí, kde je upřímnost dýkou i štítem zároveň. Cokoliv řeknete, může a bude použito proti vám; cokoliv může být taktika, jak vás navždycky zakopat do země. Na vrcholu je to totiž plné ztracených existencí, pro které je pokrevní pouto k smíchu v porovnání s mocenskými pakty, toxickou kodependencí a parazitováním s cílem ukousnout si co možná největší krajíc z jednoho impéria špíny. A vlastně ani nezáleží na tom, jestli jste Number One Boy, prostřední spratek nebo nejmladší a k tomu jediná žena. Automaticky máte v životě nevyčerpatelný počet druhých šancí s doživotním odmítáním zodpovědnosti, ale vystoupit z šarády znamená čelit vlastní irelevanci a bezcílnosti. A tak hrajete dál. Protože když je představení to jediné, co v životě znáte, uděláte vše proto, aby nikdy nezhasla světla. 100 % ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Každej to hypeuje a označuje Boj o moc za nejlepší seriál současnosti. Já ne. Trvalo mi celé tři série, než jsem se k němu konečně propracoval a vlastně mi to vůbec nevadí. Nejsem ovšem zklamán, vlastně jsem dostal to, co jsem očekával, jsem tedy v zásadě spokojen, ale pohlcen jsem fakt nebyl. Sledovat to špičkové a jedinečně herectví všech zúčastněných je fakt zážitek, na který se nezapomíná. Scénář také tvoří mistři svého řemesla, z úst postav už vypadl nejeden špičkový dialog či moudro. Je to dobré a propracované, seriálu jen chvíli trvá, než nabere správný směr a dech, víceméně celou první sérii. Proto nevdávejte, stojí to za to! 8/10. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

To jsem se zas nechal nalákat na extatické reakce některých nekritických konzumentů natahovaných seriálů. Vydržel jsem celých 20 hodin, které mi nikdo nevrátí. Přes slibný začátek to nakonec rozbředne jako většina "neuzavřených" seriálů, a obě sezony jedou podle osvědčeného mustru "8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění...". Přitom některé postavy jsou dobře napsané a seriál hezky ukazuje morální bahno vyšší společnosti, a kdyby to byla čtyřdílná minisérie, bylo by to super. Na další neuzavřený seriál se zas jen tak nepodívám. ()

Galerie (547)

Zajímavosti (7)

  • Režisér Adam McKay úspešne presadzoval natáčanie seriálu na 35 mm film namiesto digitálneho materiálu, aby ságe o starých peniazoch dodal klasickejší vzhľad. (belinko)
  • Seriál se mj. natáčel v Anglii na hradě Ledbury, v Dundee ve Skotsku a v Toskánsku v Itálii. (alook)

Související novinky

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

včera

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (více)

Tvůrci seriálu The Last of Us čekají kontroverzi

Tvůrci seriálu The Last of Us čekají kontroverzi

14.07.2023

Seriálová adaptace oceňované hry The Last of Us od kabelovky HBO si tento týden došla pro 24 nominací na televizní ceny Emmy, včetně té pro nejlepší dramatický seriál i nejlepší ženskou a mužskou… (více)

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Seriály HBO možná zamíří na Netflix

Seriály HBO možná zamíří na Netflix

26.06.2023

Trh streamovacích služeb je v současnosti postavený na exkluzivitě - Disney+ diváky přitahuje Mandalorianem a Avatarem, Netflix Stranger Things nebo Wednesday, HBO Max Bojem o moc a The Last of Us.… (více)

Reklama

Reklama