Boj o moc (TV seriál)

Succession

USA, 2018–2020, 29 h 58 min (Minutáž: 56–70 min)

Tvůrci:

Jesse Armstrong

Andrij Parekh

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong, Jeremy Strong, Dagmara Dominczyk, Zack Robidas, Peter Friedman, Parker Sawyers, Edan Alexander, J. Smith-Cameron, Justine Lupe, David Rasche, Judy Reyes, John Rue, Gameela Wright, Arian Moayed, Larry Pine, Ashley Zukerman, Annika Boras, Natasha Romanova, Peggy J. Scott, James Cromwell, Robert Myers, Eric Bogosian, Griffin Dunne, Ryan Begay, Vic Browder, Jason Selvig, Michael Izquierdo, Caitlin Fitzgerald, Jack Gilpin, Kristin Griffith, Richard Huw, Harriet Walter, Anna Wilson-Jones, Helen Coxe, Brock Yurich, Jake Choi, Jacqueline Antaramian, Drew Lewis, Justin Cunningham, Zoë Chao, Mandy Siegfried, Sydney Lemmon, Holly Hunter, Cherry Jones, Annabelle Dexter-Jones, Jeremy Shamos, Mark Linn-Baker, Taylor Ortega, Robert Jack, Jeannie Berlin, Jessica Hecht, Saamer Usmani, Patch Darragh, Zach Cherry, Danny Huston, Fisher Stevens, David K. Conklin, Albert Welling, Sally Murphy, Mark Blum, Victor Slezak, Michael Nathanson, Ekin Koç, Selim Bayraktar, Preston Fritz Smith, Angus Wright, Madeline Grey DeFreece, Tony Demil, Christopher Convery, Swayam Bhatia

Co mohl byt Dallas, kdyby byval mel genialniho scenaristu, partu kvalitnich hercu a koule. To, co zde predvadi Jeremy Strong, Sarah Snook, Brian Cox a zhruba tucet dalsich "druhoradych" hercu je vpravde neuveritelne. Serial ma lehce rozpacity rozjezd (tak na 4*), ale jakmile si vsichni ujasni, ze ano, skutecne maji hrat naprosto odporne lidske zrudy, a ano scenar skutecne rika, ze to ma byt cele psycho, zacina skvela jizda, ktera do konce druhe serie ani na okamzik nepolevi. Scena "kanec na podlaze" je pak naprosto legendarni. Nelze, nez doufat, ze dalsi serie si udrzi uz tak nasponovanou vzestupnou kvalitu.(6.2.2020)

Sice si celou dobu říkáte proč se hlavní postavy chovají, tak jak se chovají, ale zároveň se do nich dokážete okamžitě vcítit a prožívat jejich vnitřní cesty velmi osobně. Každý má svůj svět a stejně jako v reálném životě, nejde se od něj odprostit a začít uvažovat realisticky, jak bychom si to přáli. Navíc napětí po celou dobu je fakt neuvěřitelný. Jo a taky pohled do zákulisí velkých firem, kdy veškerou práci dělá armáda zaměstnanců, kteří jsou závislí na pár lidech z vedení, kteří se akorát hádají o to kdo bude mít před jménem CEO. Baví mě i to, že se seriál nesnaží postavit vše na atmosférických záběrech kamery nebo klišé scénáři. Žádné "něco jsem totálně zpackal, ale dospěji k prozření a napravím se".(10.9.2019)

To jsem se zas nechal nalákat na extatické reakce některých nekritických konzumentů natahovaných seriálů. Vydržel jsem celých 20 hodin, které mi nikdo nevrátí. Přes slibný začátek to nakonec rozbředne jako většina "neuzavřených" seriálů, a obě sezony jedou podle osvědčeného mustru "8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění...". Přitom některé postavy jsou dobře napsané a seriál hezky ukazuje morální bahno vyšší společnosti, a kdyby to byla čtyřdílná minisérie, bylo by to super. Na další neuzavřený seriál se zas jen tak nepodívám.(15.12.2019)

Ideální seriál pro ty, kteří trpí absťákem po skončení aktuální řady Billions. Succession se nese v podobném duchu, byť se mnohem více zaměřuje na rodinné třenice. Po trochu rozpačitějším začátku to nabralo neuvěřitelné obrátky. Kdo vydrží pár úvodních dílů, rozhodně neprohloupí. Mimochodem Jeremy Strong jako obvykle válí. Tuším, že druhá série už bude jedna velká jízda. 1. série - 90%(14.8.2018)

• Marze

Psychologická sonda do života nesympatických lidí. První tři hodiny seriálu je třeba se obrnit trpělivostí a vydržet ve společnosti lidí- řešících luxusní problémy. Seriál nabere obrátky až od půlky série a tehdy se teprve dostavuje návykovost na postavy. Je to něco mezi černou satirou o životě cynické bohaté rodiny a melodramatem o dysfunkčnosti této rodiny. Vidíme finanční intriky kravaťáků, ale děj je poměrně nepředvídatelný. Sdělení seriálu je to , že dějinami a obchodem nehýbají výjimečné talentované osobnosti, ale průměrní a flustrovaní lidé. Naštěstí autor neklesl k narážkám na Trumpa. Postava dcery Logana Shiv zápasí s volbou loajality k otci nebo se uplatnit u jeho protivníka, který kandiduje na prezidenta. Její snoubenec Tom je pěkně slizký. Nechybí zde melancholické a trapné části.(30.9.2018)