Ideální seriál pro ty, kteří trpí absťákem po skončení aktuální řady Billions. Succession se nese v podobném duchu, byť se mnohem více zaměřuje na rodinné třenice. Po trochu rozpačitějším začátku to nabralo neuvěřitelné obrátky. Kdo vydrží pár úvodních dílů, rozhodně neprohloupí. Mimochodem Jeremy Strong jako obvykle válí. Tuším, že druhá série už bude jedna velká jízda. 1. série - 90%(14.8.2018)

Prvních pár dílů je trošku nemastných neslaných, ale když se pomalu začnou drát na povrch všechny pokřivené charaktery, parádně si to sedne a od poloviny série se jedná o našlapanou jízdu vrcholící perfektní svatbou. Jediné, co mi chybělo, byl občas nějaký kladný charakter, o který se tady nedá zavadit. ne že bych si potrpěl na správňáky, ale přeci jen tady těch sviní bylo moc. Herecky pecka a i když seriál láká na jiná jména, pro mě je největší hvězdou Jeremy Strong. 85%(9.8.2018)

Neustálé lhaní a faleš mi zpočátku silně lezly na nervy. 1) Jak takhle mohou lidé žít? Podraz střídá podraz a všichni se u toho příjemně usmívají. 2) Postupně vynikne jakýsi až britský gervaisovský ironický pohled na věc, který spolu se zajímavými dialogy poskytuje zajímavý zážitek. 3) První řada má stylové zakončení a lze se nadíti toho, že další řada úspěšně naváže. 4) Přihoďme 40letého přitažlivého Jeremy Stronga (syn Kendall, chce převzít firmu) a 36letého rovněž přitažlivého Kierana Culkina (mladší syn Roman, princátko) a úspěch je nasnadě.(14.8.2018)

• Marze

Psychologická sonda do života nesympatických lidí. První tři hodiny seriálu je třeba se obrnit trpělivostí a vydržet ve společnosti lidí- řešících luxusní problémy. Seriál nabere obrátky až od půlky série a tehdy se teprve dostavuje návykovost na postavy. Je to něco mezi černou satirou o životě cynické bohaté rodiny a melodramatem o dysfunkčnosti této rodiny. Vidíme finanční intriky kravaťáků, ale děj je poměrně nepředvídatelný. Sdělení seriálu je to , že dějinami a obchodem nehýbají výjimečné talentované osobnosti, ale průměrní a flustrovaní lidé. Naštěstí autor neklesl k narážkám na Trumpa. Postava dcery Logana Shiv zápasí s volbou loajality k otci nebo se uplatnit u jeho protivníka, který kandiduje na prezidenta. Její snoubenec Tom je pěkně slizký. Nechybí zde melancholické a trapné části.(30.9.2018)

"Slupla jsem to jako malinu". Seriál, ve kterém si vážně nenajdeš oblíbeného či - nedej bože - sympatického hrdinu, dobré skutky rozhodně nejsou vykonány... Přesto napětí až dokonce, překvapení, jak lze na lžích postavit další a další intriky... Mě v roli nerudného otce a tvrdého vlastníka firmy oslnil Brian Cox, ale myslím, že oba jeho "kluci" - Jeremy Strong a Kieran Culkin - mu velice zdatně sekundovali. 4*/5*(23.8.2018)