Godzilla: Kessen kidó zóšoku toši

• Japonsko

GODZILLA 決戦機動増殖都市

• Japonsko

Gojira: kessen kidô zôshoku toshi

Godzilla: City on the Edge of Battle

Animovaný / Sci-Fi

Japonsko, 2018, 101 min

Do prkýnka, to u toho nemohl někdo napsat že to nemá konec a že bude další díl ? Já jsem na to hleděla v naději že se dopátrám rozuzlení z předchozího filmu. U neustálého blábolení o Machagodzilla city a nanokovu, jsem sice dost trpěla, ale animace je zase slušná a docela to ubíhalo. Závěr mě vyloženě nasral. Fakt jako. A ty 2 indiánky asi budou mít v dalším díle nějakou větší roli - soudím podle toho že se ke konci přišli podívat jak to tam dávají dokupy.(5.9.2018)

• corpsy

Haloó! Godzilla, je to v názve! Mýlim sa? Ak sa tvorcovia v tomto pokračovaní obludne nudnej a nezaujímavej predchádzajúcej časti chceli vydať lepším smerom, určite sa ním nevydali. Atómový jašter sa tu prebudí po rovnej hoinke, aby nám asi na desať minút ukázal, že je totálne nepremožiteľný. Zlaté časy totálne destrukčne okázalých snímkov z dôb Shōwa, Heisei, Millennium, ale samozrejme aj tých vydarených amerických remakov, sú zrejme nenavrátne preč a niekto si zrejme myslel, že toto bude to pravé. Možno pre Netflix. My, skutoční fandovia a diváci tejto kultovej série hovoríme jednoznačné NIE!(12.10.2018)

Naprosto ukázkový případ "syndromu druhého dílu trilogie". Jinými slovy - na konci filmu jsme tam, kde jsme byli na začátku, pouze s trochu rozšířenými vědomostmi o světě okolo a trochu protříděným ansámblem postav. Což by ale samo o sobě nemusel být až takový nedostatek, pokud by nedůležitost dění byla vyvážena zábavností...nicméně to se převážně taky neděje. První polovina stopáže byla i pro mě, skalního fanouška všeho, co souvisí s Godzillou, na hranici udržení pozornosti a nebýt zvědavosti, co se bude dít dál, a geekovského nimrání se v detailech (nakonec celkem slušně promakaného) světa, asi bych to vypnul. Nedovedu si představit, jak to potom musí vnímat divák, který o japonských kaiju nemá hlubší přehled a je tím pádem celou dobu topen v nejasných a nekonkrétních konverzacích, které mnohé naznačí, ale nic pořádně neobjasní. Druhá část, někdy od doby, kdy se začne vysvětlovat záhada Mechagodzilla City, a dojde i na nějakou tu akci a konflikty, už je podstatně zábavnější a místy správně apokalyptická, nicméně nepěkná animace a především HODNĚ zanedbaný rozvoj charakterů nadšení zase trochu mírní. A pak to skončí, tentokrát už se ani nedočkáme cliffhangeru a víceméně jediné, co navnadí na třetí a finální díl, jsou opatrné teasery na to, že se za Godzillou přijdou podívat i další staří monstrózní známí (což ale zase divák bez trochu podrobnějším přehledu v mytologii Godzilly hůře pochytí). No zkrátka a dobře - jednička horko těžko obstála jako samostatný film, ale v rámci úvodu do trilogie splnila účel; tohle samostatně OPĚT nefunguje, a krom několika drobností ani nijak nepomáhá rozvoji celkového příběhu. Objektivně tak na dvě hvězdy a to ještě sotva, tu třetí si přidají kaiju fans, kteří si ty četné chvíle nudy mohou zpříjemnit přehrabováním se v narážkách, náznacích a variacích na klasická témata a charaktery, které mají rádi. Ale film to dobrý není, peklužel...což mrzí dvojnásob, když se znovu vrátíme ke konstatování,že tento nový, klasicky a zároveň svěže pojatý svět Godzilly je detailně vyladěný a možnosti na jeho zužitkování je celá řada.(20.7.2018)

• oveckaoa

Druhý díl je horší ještě než první. Minimálně hodinu zde máme debatní kroužek a zhruba 30 minut akce, která je, ale proti prvnímu dílu podstatně slabší. Zachraňuje to jen potitulková scéna a ti supi (mimochodem kde zmizel ten 3 nebylo řečeno, že by ho godzila zničila?) 40 procent od posledního dílu už nic nečekám radši i když potenciál tam vidím velký.(1.9.2018)

Po prvním díle jsem měl velká očekávání a byla splněna v rozměrech, které jsem ani nečekal. Chvilku se to táhlo ve stylu Avatara, ale naštěstí to byl jen určitý úsek filmu, takže se z toho nestala taková alternativní verze a druhá část začala mít obrovský grády. Spousta dobré akce, překvapivých momentů a hlavně ona etická otázka, která tu hrála největší dramatický prim (aneb co si vše člověk může dovolit tváří tvář neporazitelnému nepříteli, kterého chce zničit za každou cenu). Trochu mě ale zklamal ten konec, který poukazuje na to, co se bude dít v závěrečném díle - čekal jsem že se to potáhnu v duchu prvních dvou dílů a ne že to tak silně odbočí na takovou tu klasickou zprzněnost, kterou člověk vidí v ostatních filmech. Animace furt na stejným - takže nic moc (ani jsem nečekal, že by jí v rámci dílů autoři měnili) a hudba bych řekl si přilepšila.(19.7.2018)