V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

Likan7

První John Wick byl jako blesk z čistého nebe. Reevesovi to neskutečně sedlo a byl jsem moc rád, jak si zase nastartoval kariéru. Jako největší zabiják ever mi seděl naprosto perfektně. Tak proč by se dvojka neměla povést? A ve výsledku musím říct, že pokud máte rádi jedničku, tak na konci dvojky budete spokojeně vrnět a čekat na oznámení trojky, protože tohle může být kultovní trilogie jak řemen. Dvojka samozřejmě nemůže hrát podle stejných pravidel, moment překvapení už není a tak musí jít Wick o kus dál. A teď, po projekci, musim říct, že druhý Wick je už téměř na hranici umění. Z první poloviny jsem byl upřímně celkem nervozní. Úvodní akce je dobrá, jenže pak se začne jen mluvit a mluví a chodí tak dlouho, až začínám být nervozní. Nutno dodat ale, že feeling tohoto světa zabijáků je úžasný. Například vyzbrojování uprostřed filmu je neskutečná lahůdka, desert, hlavní chod, chcete oblek pro den nebo večer? Z tohodle jsem byl fakt nadšený a od téhle chvíle se to změní na neuvěřitelnou akční jízdu, která jde na vrchol při likvidování soupeřů najednou, kdy vidíme díky střihu několik Wickových soubojů najednou. Jenže další scény s velkým S následují. Přestřelka v metru uprostřed davu, finální naháněčka s bossem fungují s hudbou naprosto perfektně. Ve finále je druhý Wick upgradovaný první a moc se těším na final chapter. ()

Black-star

Opětovná akční lahůdka. Film má spád - i přes to že se v něm toho moc nenamluví. Přestřelky a souboje jsou přehledné a precizně natočené. Mám sto chutí říct: "tužka tak ta je nejvíc". Dokonce Reevesovi odpustím že se ještě nenaučil běhat. Oproti kedničce víc akce, víc krve, víc vtipu - méně mrtvých mazlíčků. Každopádně s podivem pokračování o chlup lepší než jednička - může to ještě někam eskalovat...? Za mě jasných 90% ()

Karp

Vizuálně nadprůměrné, ale v ostatních ohledech nijak se nevymykající a naopak občasně užvaněné, roztahané a snad i směšné, sledujeme-li Johna Wicka, jak si neprůstřelným sakem kryje hlavu... Zatímco jednička byla uzavřený útvar s rychlým spádem, pompéznost dvojky nenafoukla kvalitu, ale pouze hluchotu námětu, který takový film může dát. Což je zároveň i podstata podobných old school filmů. Kde nic není, ani smrt nebere, a pouze nadhled, nostalgie a poctivá filmařina může z "ničeho" uplést bič, zapráskat s ním a nechat vyvanout odér let minulých tak, jako se to povedlo v jedničce. U dvojky nepomohou ani mince Pirátů z Karibiku, ani bondovské rekvizity, a ani závěrečný útěk štvané zvěře z konce Temného rytíře... Nafouklá bublina nadnášená režijním a scenáristickým pšoukem. 2,5* ()

Ivo

Svěží techno počítačová hra o nesmrtelném strýčku Vikovi, který dostal v úvodním nastavení od autorů do vínku 1000 životů, které může hráč libovolně uplatnit zejména v případech opakovaných prudkých srážení auty, na průstřely břicha (které se zázračně a bez následků zhojí během několika vteřin), až na 200 000 smrtících kopanců a ran do ksichtu, cyklické pády a devastující kutálení ze schodů a budov, prorážení oken, výloh a prosklených dveří atd.atd. Díky skvěle vytvořenému algoritmu hrdina pak vždy poté vyskočí čerstvý, silný, s nažehleným kvádrem a v elegantní formě (jen s pár kapkami kečupu na tváři) a hra může dál pokračovat v dalším levelu. Pro předplatitele verze 2.2 je tu zároveň navíc i speciální bonus ve formě tajemného neprůstřelného pole, které jej obklopuje a díky kterému se do něj ze 2 metrů netrefí ani 1000 zlých hemžících se virtuálních borců nečekaně a stylově vyskakujících ze všech rohů a zákoutí a tyto postavičky mají zároveň svoje vlastní reciproční pole magnetické, které zase neomylně a bleskově přitahuje všechny strýčkovy koule (zejména do hlavy a do koulí) .... Malým omezením jsou pouze 2 typy předdefinovaných tanečních kroků, kterými hrdina rychle a unifikovaně posílá k zemi všechny své animované soupeře (ať už v kostýmech barových kovbojů nebo umně zamaskovaných bezdomovců). Proti tomu snad i Švarcenbergovo Kokotmando je hluboce fiilosofická epopej ... ()

Simomon

Je to lepsi nez jednicka. Ve chapter two se vic odhaluje fungovani sveta soukromych zabijaku. Postavy maji mezi sebou komplikovanejsi vztahy a nastinena je i politika. Nicmene mam stejny problem jako u prvniho dilu- John Wick je proste moc nesmrtelnej. Vsechny akcni sceny jsou vyborne natocene, ale nebavi me dve hodiny koukat na bojovne sceny, kde vim, ze hlavni postave se nemuze nic stat (neprustrelnej oblek!) Velky palec nahoru je treba filmu dat za zaverecnou scenu, ktera vyvrcholi epicky celej snimek. POSLEDNI SLOVO: Akcni film, u kteryho jsem se nudil jen pri akcnich scenach.. Silnejsi tri hvezdy, ale dalsi dil dam, jen jestli John Wick prijde o svuj oblek. 65%, 3/5* ()

Stefi

Když jsem viděla první díl, opět jsem se zamilovala do Keanu Reevese. Moje láska už bude trvat navěky, na rozdíl od mého bezmezného nadšení pro tuto, nakonec asi, filmovou trilogii. Zdá se mi, že ve světové kinematografii začíná převládat trend, kdy pokud první díl sklidí úspěch, tak ho honem natáhneme ne na dva, ale rovnou na tři díly. Protože na 2.díl lidi do kina půjdou, jelikož se jim líbila jednička, aby zjistili, že je to jen spojovací článek perfektního prvního dílu climaxu, jež je součástí třetího dílu. Mám dojem, že přesně takový osud čeká i našeho Johna, což mě upřímně mrzí. Nicméně i druhý díl je velmi zdařilý, efekty jsou neuvěřitelné, a vizuální stránka je prostě skvělá. Musím přiznat, že druhou polovinu filmu jsem si připadala jako uprostřed střílecí počítačové hry, což pokud jste alespoň malým fanouškem her nebo nadšencem pro akční filmy a nevadí vám troška krve (scéna s tužkou je dokonalá, promiňte), tak si u Johna Wicka 2 rozhodně přijdete na své, stejně jako já. Bohužel vypočítavost tvůrců a tudíž naprostá předvídatelnost sráží hodnocení na 4*. ()

kwaicheng odpad!

Nechápu co na takový nesmyslný bezduchý sračce, kde jde jen o to, kolik hlav Kýnurýfs prostřelí, všeci vidí. Kýnoše naučil někdo padat na zem, tak furt padal na zem, chytal někoho do kravaty nohama, pak ho střelil do lebeně...akorát už ve filmu nebylo jak si 30x co tohle udělal 30x tu haksnu prostřelil.... Ty vole, vod začátku chodil, jak kdyby měl v kyčlách artrózu III.stupně, bugymen vole..ach jo... a ty lidi jsou asi uplně zblbý, kontakt s realitou nula, že se jim toto líbí.. ()

Sweat55

Hollywoodský "The Raid" nejen po akční stránce, ale i stylem vyprávění. Struktura je hodně podobná, stejně jako u Zátahu, akční videohře, ve které má hlavní hrdina za úkol probít se do dalšího levelu. A že ty levely jsou hodně variabilní. Navíc je tu skvělá akce, která je mnohem dál než cokoliv v prvním díle. Jinak tvůrci mají štěstí, že Keanu nestárne. Můžou si tak dovolit natočit sequel, který se odehrává čtyři dny po finále jedničky, tři roky po premiéře prvního dílu tak, aby to nevypadalo divně. Otevřený konec naznačuje velký věci a já se opravdu nemůžu dočkat. ()

s1r1us

Chudák Keanu. Oblek si nechá ušít, ale celý film ho tlačí boty. Taky jste si toho všimli? Už mě to nějak nebralo. Chce to i nějaký děj a nebo vtip, ne jen vyřizování účtů a výměny zásobníků. Jednička je lepší. ()

crackonosh

Naprosto stejně pitomá a nesmyslná hovadina jako první díl. Bezemoční slátanina za hodně peněz, která od začátku do konce nedává smysl. To by nakonec ani nevadilo, kdyby alespoň ta slibovaná akce stála za to. Nestojí. Nepřináší nic nového a jinde neviděného, každý souboj je téměř stejný, jen se mění počet nepřátel a (občas) i prostředí. A souboj v zrcadlové síni už měl Burce Lee před pětačtyřiceti lety (a byl lepší). Proboha ale co měla znamenat ta sekta zabijáckých houmlesů? Co si má člověk myslet o tom, když 598 asasínů na metr čtvereční dostane esemesku že má zabít Johna Dicka? Vážení a milí, když na to přijde, tak umí vypnout mozek a dívat se na Crank: High Voltage, s tím nemám problém, protože ta debilita je přiznaná od začátku a je součástí poetiky. Jenže v téhle ujeté trapárně, kde se hraje na čest a kodexy a závazky a nájemné vraždy, je do očí bijící vykastrovanost děje, absence zápletky a scénáře zkrátka na zabití. Doporučuji panu Wickovi, aby se zabil preventivně sám a ušetřil nás třetího dílu. ()

Pavel82

Chyběla mi tu ta osobní rovina, která by nás s Johnem hnala vstříc hordám nepřátel. Těch je čekaně víc. Ale akce mi nepřijde lepší ani coolovatější. Spíš je to smršť mrtvol. A pořád dokola. Až se to zabíjení lehce omrzí. Ale možná jsem čekal něco, co už by bylo zkrátka podruhé jen louhování jednou vylouhovaného. Barák ale není štěně a víc emocí by určitě nebylo na škodu. Konec je super a ťuká na hranici čtyř hvězd. Počkejme teda na trojku. Třeba se teprve k něčemu velkému rozjíždíme. ()

Human_Traf

Parádně natočený, skvělá choreografie, nápady na deset akčňáků, ale pryč je kouzlo jedničky "zabili mi psa, tak teď zabiju já je." Teď je z toho klasická premisa "jeden poslední úkol, zrada, sejmu toho kdo mě zradil." Ne že by na tom bylo cokoli špatného, ale i v tomhle směru mohli tvůrci to udělat trochu zajímavější, tak jak to udělali se vším ostatním. Takhle z toho mám pocit, jako kdyby diamanty zasadili do šperku z papundeklu. ()

zapalik

Proti jedničce zajímavější, ale nic, co by člověka vyloženě dostalo. Jednou podívat, odpočívat u toho a zapomenout ()

LordMysti

Chápu že je to jasný akční film, tváří se vážně, ale vypadá divně. Keanu je nesmrtelný a sice parádní ale stále podobná akce to u mě trochu srážejí. Každopádně jsou tam moc zajímavé pasáže, např. s rychlou hudbou v pozadí kdy střílí protivníky jako mouchy :). ()

balcazar

Nemôžem súhlasiť s tým, že dvojka je lepšia ako jednotka. V jednotke John Wick zabíjal, lebo bol zničený na dne, zatiaľ čo v dvojke zabíjal, lebo musel. Nepopieram, že dvojka priniesla lepšie efekty, no ja stále budem klásť dôraz na príbeh a myšlienku, ktoré boli neporovnateľne kvalitnejšie v prvej časti. Stále to bola kvalitná podívaná, no v porovnaní s prvou časťou, ktorému sa nevyhneme, dvojka nestačila. ()

gemi

Svět, ve kterém žijí pouze nájemní vrazi. Vražedný balet se zbraněmi mezi už-mrtvolami a za-moment-mrtvolami. EDIT: 8. 7. 2023, druhé zhlédnutí. O dost akčnější než jednička. Tady se valí od začátku do konce. ()

Tamten

Sice dobrá akční jízda, jenže zcela totožná jako první díl. Nedočkáme se téměř ničeho nového a v celém filmu naprosto přesně víme, co se v další chvíli stane. To pak může být sebeakčnější a mít sebelepší atmosféru, ale pozornost upadá, když o nic nejde. ()

Franc1s

Konečně !!! John je zpátky a přitvrdil. Mrtvol je víc a víc, sehraná akce nemá opět chybu a systém Continentalu stále překvapuje. Finální řežba v místnosti se zrcadli a neony? Zvedám palce i na nohou! A nesmím zapomenout na scénu v metru, taky TOP. Naprostá spokojenost, před trojkou určitě kouknu rád znovu na tenhle díl. A velice jsem zvědav na Wick vs svět :) A taky na plánovaný seriál! YES!! 9/10 ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)