Reklama

Reklama

John Wick: Chapter 2

  • USA John Wick 2 (pracovní název) (více)
Trailer 2

Poté, co si zabiják John Wick vyřídil účty s gangem Abrama Tarasova, rozhodl se začít žít jiným způsobem života a své zabijácké povolání zanechat. Má k tomu i další důvod, jeho milovaná žena Helena zemřela a on teď chce na vše špatné zapomenout. Jenže Johna, který se ve skutečnosti jmenuje Jonathan (tak mu říká šéf organizace zabijáků, Winston), si najde minulost v podobě jeho bývalého kolegy, Santina D´Antonia. Tento zabiják a mafián se totiž jednoho dne objeví u jeho dveří a chce po něm, aby pro něho někoho zabil. John to však odmítne, a to i když mu Santino předloží znak dlužního úpisu zabijácké organizace, který jeho majitele opravňuje po jeho dlužníkovi žádat cokoliv. Santino se však nehodlá smířit s odmítnutím. V noci pomocí granátometů zapálí Johnovi jeho dům. John i jeho pes výbuchy a požár naštěstí přežijí. John zamíří do sídla zabijácké organizace, hotelu Continental. Tady se schází se šéfem zabijáků, Winstonem. Ten Johnovi připomene, že podle pravidel zabijácké organizace nemá jinou volbu než dluh splatit, jinak bude mít proti sobě celou organizaci. John tak nechá psa u recepčního Charona a vyhledá Santina. Ten mu oznámí, že si přeje, aby John zabil jeho sestru Giannu, která se díky smrti jejich otce stala šéfkou Camorry a teď má získat i výhradní postavení v radě zabijácké organizace. John musí chtě nechtě zakázku podle pravidel vzít. (TV Prima)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (1 095)

Matty 

všechny recenze uživatele

Poetry in motion. Slastně přímočarý, přesto neustále něčím překvapující a každým záběrem neuvěřitelně stylový akční film pohybu, který by měl teoreticky uspokojit fanoušky Bustera Keatona, Akiry Kurosawy, Sergia Leoneho, Johna Woo i videoher. Komiksově nadsazený svět s málomluvným westernovým hrdinou (který se ale moc pěkně umí vyjadřovat tužkou) dává díky rozvedení mytologie více smyslu než v jedničce, ovšem daní za delší stopáž je pokulhávající rytmus. Filmu na chvíli padá řetěz poté, co se na scéně (příliš pozdě) objeví král newyorských vagabundů Laurence Fishburne (věřím, že lépe bude využit v pokračování) a ke konci jen zbytečně nahání minuty (návrat „domů“). Jednička nebyla tak dlouhá na to, aby se začala opakovat, a znovu se na ni podívám s větší chutí, ale jako vzorový příklad toho, že akce nemusí být vytvářena jenom střihem, ale i pohybem v promyšleně komponovaných záběrech, budu od nynějška kromě Friga jako Sherlocka Holmese rád používat i druhou kapitolu Johna Wicka. Kdo by to před pár lety byl býval řekl, že nejvíce respektu vzbuzujícím akčním hrdinou 21. století, kterému věříte lásku k bezejmennému psovi, vyhraněný vkus v oblékání, porozumění oduševnělému modernímu umění (nikdy nevíte, kdy vám správně nastavené zrcadlo může zachránit život) i to, že by byl bez mrknutí oka schopen vystřílet celou Camorru, bude padesátník Keanu Reeves. 80% ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Potvrzení toho, že krvavý akční film je plnohodnotné umění, které patří do galerie. Oproti jedničce už chybí prvek překvapení, finále ale potěšilo důslednou osudovostí, která konečně naplno přijímá pravidla hongkongské akční školy (jaká škoda, že na iDnesu to neocení, protože Spáčilka tradičně vzala kramle cca 15 minut před koncem ). Jestli je dvojka lepší než jednička, to v tuhle chvíli úplně posoudit nedokážu. Ale navazuje výborně. Scénu v metru tesat do kamene. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

V jedničce Kínovi rusáci sežrali psa a následovala unylá sada nudných přehozů přes rameno a střel do hlavy. To v Džonvik ryloudyt mu nějaký nepoučitelný makarón vypálil Tugenhát, Kínu se konečně pořádně funkcionalisticky nasral, režisér se naučil režírovat, židí bratři přisypali hutnou dávku nalichvených mrtvých prezidentů a následovalo snad vše, co má totálně nabušený a fantasticky natočený akčňák mít – choreograficky perfektní kočkování (s gamorou), urputné honění (v autech), živočišné píchání (noži), vášnivé rdoušení (rukou i čímkoliv, co je po ní), neutuchající střílení (snad vším, do čeho lze narvat munici) a komplexní defilé nebývale hustých zabijáckých existencí. A to celé v tak vizuálně dokonalých kulisách, až má jeden místy chuť stopnout promítačku, poslat to občerstvení pro pedofily vedle něj pro popkorn, aby nemělo noční můry, a mezitím z důvodu totálního estetického vzrušení freneticky zamasturbovat. I tentokrát na to scénárista sice dost jebal, nicméně pokud nejste jedním z těch umaštěně olupených artových hnědopichů a integrální absence profundálních filosofických paradigmat či frustní interpretace behaviorálních predispozic singulárních charakterů vám nezpůsobuje kognitivně disonanční záchvaty maligního kokotismu, odcházíte z kina s pocitem naprosto ukojeného akčního diváka. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Byť najlepšia pasáž na konci a nie v prvej polovici, bol by pre mňa John Wick 2 najlepší akčný film ever (tento post si dodnes drží Face/Off). Výprava, strih a kamera celého diania v Ríme je vrchol žánru, zatieňujúci best of Johna Woo. Vizuálna elegancia originálneho filmového sveta, jeho temný a špinavý tón. Odzbrojujúca kadencia luxusne zostrihanej a správne drsnej akcie. Dôstojnosť a prekreslenosť všetkých postáv. Osudový, neo-noirový Reeves, ktorého snád nejde nemať rád - ako herca i človeka. Hrozne moc mi to sadlo, každú sekvenciu záberov som si vychutnával, ako si v iných akčných thrilleroch dokážem vychutnať sotva ich vyvrcholenie. Laskomina na X opätovných zhliadnutí. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

My co máme za sebou tzv. kojící hattrick, tzn. v časové posloupnosti : maminka - akční filmy 80.let - pan hospodský, tak nad Johnem provádíme vyslovenou slintofilii. Akční scény jsou vymazelný na tři doby a je jedno zda se jedná o car honičky, přestřelky nebo fighty vše je přehledný, nápaditý, nekompromisní. Jasně, kdybych měl být v osobě hlavního hrdiny, potřeboval bych na celej film tak 1.250 životů abych vše přežil, ale i tohle je vlastně fajn, konečně tu máme akční tank se vším všudy. Chtělo se mě vyčítat, že film zejména zpočátku nabírá těžce tempo, ale ve finále je hezký, že kolem veškeré té akce a drsňáckých hlášek a ještě drsnějších zabijáků, nám tu vyrůstá takovej zabijáckej B2B svět, který má své zákony a pravidla. Takže je to sice na hraně, zejména John vs. hluchá se spolu mohli kočkovat trošku déle, ale akčnáček je už pomalu vymírající žánr a tak budu za hvězdíčkovýho ježíška a půjdu do plnejch. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (32)

  • Celosvětová premiéra proběhla 30. ledna 2017 v Los Angeles. (Varan)
  • V kanceláři Bowery Kinga (Laurence Fishburne) se nachází dvojice brýlí na stole, které jsou velmi podobné Morpheovým brýlím v Matrixu (1990). (griph)

Související novinky

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho…

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým…

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože…

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na…

Reklama

Reklama