Batman: Bad Blood

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 72 min

Pěkné naplnění oblíbené premisy na téma, že nejlepší příběhy s Batmanem jsou ty bez něj. Aneb Batwing a Batwoman v hlavních rolích. Jistě, chtělo by to více dialogů a méně akce, ale fakt, že příště se zapojí i Batgirl je prostě fajn. Souběžná linka příběhů z JL The New 52 si jede vlastní témata, tak by to nebylo DC, aby Batman zaostával s vlastní linkou. Skoro by to jinak ani nestálo za to, vracet se k Batman and his kiddos v Son of Batman a Batman Vs. Robin, takto je to skoro povinnost. A příjemná. Protože Katy Kane byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se do The New 52 zanořila. Dozrála k vlastní sérii v délce 40 sešitů a teď je konečně právoplatný parťák celého Bat-universa. Dobře pro ni, dobře pro nás. A hlavně pro Maggs.(8.2.2016)

3,5 DC animáky jsem vždycky miloval a těšil se na ně, ale v posledních letech je ta kvalita fakt kolísající a bohužel těch slabších přibývá. Za Bad Blood jsem rád z toho důvodu, že se nám tu objevili Batwoman, Batwing, nějací noví záporáci, docela cool verze Mad Hattera a Dick Grayson po nějakou dobu fungoval jako Batman. Příběhově je to bohužel tak nějak slabší. (btw. Taky jste měli ten pocit, že Talia je dvojčetem Black Widow? :-)) Takže ano, jsem rád, že tyto filmy, které přibližují komiksovou mytologii i filmovým divákům, stále vznikají, jsem rád, že DC neustále již 7-8 let vyprodukuje tři animáky ročně, ale myslím si, že by to chtělo zaměřovat se taky na jiné postavy než Batmana, jeho rodinu a Justice League. Co takhle další Wonder Woman? Green Arrow? Flash? Catwoman? Birds of Prey? Green Lantern? Jonah Hex? Spectre? případně adaptace nějakého Elseworlds ... Rozhodně je z čeho vybírat.(7.2.2016)

Návrat ke starším animovaným Batmanům se sice stále nekoná, ale oproti Batman vs. Robin a Son of Batman se podle mě jedná o posun k lepšímu. Akce je dobrá, na animaci jsem si už zvykl a problémy s ní nemám. Navíc se nám konečně rozrůstá Batfamily. Tady je tedy asi problém pro ty, co postavy neznají z komiksů, protože se nám ve filmu objeví hned dvě (+ třetí má cameo na konci). Za mě 68 %(4.2.2016)

Třetí díl uzavřel tuto minisérie a podotýkám, že ani tento film nebyl nikterak špatný, ale za pár týdnů si vůbec nevzpomenu, co jsem to vlastně viděl. Byl jsem rád, že se zde objevili noví hrdinové po boku Batmana jako Nightwing a Catwoman. Určitě tomu dodali trochu šťávy, ale stejně to nevytáhli z hlubin průměrnosti. Některé sekvence mi přišly zdlouhavé, jiné zase kypřili epickou akcí s pořádnými výbuchy. Tyto momenty se pořád točily dokola jako na houpačce. Jako celek to byl film dobrý. Dobrý znamená průměrné tři hvězdy. Takže filmu dávám 65 %(31.8.2016)

Nejsem kovaný znalec současného (resp. NEW 52) DC vesmíru, takže v postavách a vztazích už u mne panoval jistý zmatek: hrdinů a padouchů jak na orloji, z nichž o tajné identitě Bruce Waynea věděl snad každý druhý. Jinak filmek nenudil, páč se tam všichni neustále mydlili v takové té dětsky přepálené, do morku kostí KOMIKSOVÉ superhrdinské akci (kterážto mi k Batmanovi a jeho sidekickům, stále do jednoho definovaných jako vytrénovaní, leč normální lidé, nikdy nepasovala).(3.11.2016)

• - Spoiler: Nová Batgirl tu má své cameo, které dává tušit, že by se v dalším filmu mohla objevit v hlavní roli. (NinadeL)

• - Film je založen na komiksech "Batman: Battle for the Cowl" a "Batman: Incorporated". (kellne)

• - Ide o prvé filmové zobrazenie Batwinga (Luke Fox). (Da_reba)