Batman: Bad Blood

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 72 min

Lepší než předchozí dva Son of Batman a Batman vs. Robin hlavně díky tunám akce, dobrým postavám (Nightwing si zaslouží sólovku jak hrom) a zajímavému vyústění dosavadní New 52 Batman trilogie. Finále se trochu táhlo, ale celkově to má něco málo přes hodinku, takže nuda rozhodně nehrozí.(8.4.2017)

Pěkné naplnění oblíbené premisy na téma, že nejlepší příběhy s Batmanem jsou ty bez něj. Aneb Batwing a Batwoman v hlavních rolích. Jistě, chtělo by to více dialogů a méně akce, ale fakt, že příště se zapojí i Batgirl je prostě fajn. Souběžná linka příběhů z JL The New 52 si jede vlastní témata, tak by to nebylo DC, aby Batman zaostával s vlastní linkou. Skoro by to jinak ani nestálo za to, vracet se k Batman and his kiddos v Son of Batman a Batman Vs. Robin, takto je to skoro povinnost. A příjemná. Protože Katy Kane byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se do The New 52 zanořila. Dozrála k vlastní sérii v délce 40 sešitů a teď je konečně právoplatný parťák celého Bat-universa. Dobře pro ni, dobře pro nás. A hlavně pro Maggs.(8.2.2016)

Jay Oliva proste vie. Ta kamera a akcie opäť stáli za to. Ale aby som tu nespomínal len vizuálnu stránku, musím priznať, že ma prekvapil aj samotný príbeh a hrdinovia okolo Batmana (Nightwing, Robin, Batwoman, Batwing). A hlavne Robin, ktorý mi v predchádzajúcich Bat-animákoch (Son of Batman, Batman vs. Robin) neprirástol moc k srdcu. V celku fajn animák, no trochu ma zamrzela absencia Batmana. 80% - 4*(15.3.2016)

Trochu dospělejší animovaný film podle komiksu, který ukazuje to, co komiksy někdy potřebují. Hlavně tedy ty superhrdinské. Tím je temnota. K Batmanov seto hodí skvěle, ale myslím, že všechny ty postavy mohou dělat neznalému divákovi trochu zmatek. Těch různých Bat-verzí je prostě moc. Ale tohle patří v žánru k tomu lepšímu.(29.1.2016)

Batman vpodstate "bez Batmana"? Proc ne :) Treti dil rady s Damianem, tedy skutecnym Batmanovym synem, je sice bat-postavami hodne "preplacany", ale ma opravdu solidni pribeh, ktery vraci Damianovu matku Taliu a Ligu stinu zpatky do hry. Autori se zrejme inspirovali jinde, protoze je tu par znamych motivu. Napr. hl zaporak Heretic podobny Baneovi a vykradeni Batmanovy zbrojnice ala "Dark Knight Rises" (2012), Luciux Fox opet znamy z Nolanovy trilogie, nebo ovladani mysli jako v "Kingsmanech" (2014). Dejovych prekvapeni je tu nekolik a dokonce je tu i lesbicka orientace - aneb LGBT hnuti vitezi :)) Zkratka Oliva vi, jak udelat dospely animak, jen to lehce prehnal s postavami, protoze tu narval asi vsechny gothamske superhrdiny. Hned na zacatku "uvolni plac" a necha Batmana umrit, takze na jeho misto musi nastoupit Nightwing. Z Himalaji se vraci spratek Damian, k tomu pribude tajemna Batwoman (ta uz je v DC vesmiru pomerne dlouho) a nakonec i Batwing (nova postava, od r. 2011). Batgirl uz nastesti ponechali v zaloze jen pro male cameo :) Je to zkratka takova netopyri seslost, protoze kdyz neni Batman na ulici, zlocinci maji pre a nekdo je musi srovnat. Zvlast, kdyz se na scene objevuje hromotluk Heretic a zaludny plan Ligy stinu... Slusne uzavreni (aspon myslim) Damianovy serie.(23.3.2017)

• - Ide o prvé filmové zobrazenie Batwinga (Luke Fox). (Da_reba)

• - Film je založen na komiksech "Batman: Battle for the Cowl" a "Batman: Incorporated". (kellne)

• - Jason O'Mara v tomto filme už po piaty raz prepožičal hlas animovanému Batmanovi. (Da_reba)