Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)
Trailer 2

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

Trailer 2

SonGokussj

Při koukání na kotaku.com jsem před pár měsíci přečetl, že bude zfilmována jedna z nejlepších dějových linií, co kolem Batmana existuje. Killing Joke jsem si tedy našel a během 10-15 minut přečetl. Je to krátký komix, který je však tak nádherně depresivní a úžasně provedený, že jsem s civěním dočetl až do "konce" a ještě hodinu na to hledal na internetu různé interpretace ostatních čtenářů... Na rozpohybovanou formu jsem se tedy velmi těšil. The Killing Joke však nezačíná tam, kde komix. Nene. Začíná nějakou honičkou, je tam Batgirl, později i v podprsence, je tam poučování, je tam vyzdvihnut záporák, na kterého si na konci ani nevzpomenete a obecně je to... Nuda... Po 35 minutách pak konečně přichází na scénu hlavní příběh. Když si vzpomenu, jak jsem dychtil po další textové bublině v komixu, jak jsem měl zatajený dech nad onou atmosférou v něm, zde jsem se jen koukal, občas mrknul na hodinky a rozhodně se nedá říct, že bych si to užíval. Tempo je pomalé, scény Jokera z minulosti rozvleklé, dabér nic moc... Batman též. Všechna ta mysterie z komixu, ta ukrutná šílenost, je zde vypodobněna jako "akční snímek", což nikdy nebylo v The Killing Joke komixu prioritou. Z tohoto hlediska velmi zklamal... Doporučuji si sehnat komixovou verzi, celý příběh má tak 15 minut čtení a zanechá ve vás hodně. Tento snímek je, bohužel, vcelu nudné a nepovedené zpracování. Ha ha, 45% ()

liquido26

Komiks jsem četl dvakrát, podruhé nedávno, a je to špička. Tento animák je doslovným převedením komiksu do animované podoby s přidanou první půlhodinou a závěrečnou scénou mezi titulkama. Onen kontroverzní úvod je sice pro následující děj zcela zbytečný, ale nijak neurazí a musím říct, že mě to bavilo víc než většina předchozích animáků od DC. No a zbytek je už s notoricky známým dějem hlavně hlasovým koncertem pánů Conroye a Hamilla. ()

kaylin

Tohle je jeden z legendárních komiksových Batmanů, ale to, co z něj udělali ve filmovém provedení, je prostě jenom akční filmeček o tom, jak to jeden magor trochu přehnal. Nemá to ani špetku kouzla, které má komiks, ani špetku toho, co dal Alan Moore scénáři. Animace je fajn, ale to se tak nějak očekává. ()

filmmovier

Velice povedená (a mnou vysněná) adaptace jednoho z nejlepších komiksů s Batmanem a nejlepšího příběhu s Jokerem. Druhá polovina (tedy Kameňák) nemá jedinou chybu, je to adpatace jak má být a hlasový koncert Marka Hamilla a Kevina Conroye je nesmírně působivý a já jsem si ho, stejně jako celou adaptaci užil. Mnozí tady kritizují první a celkem zbytečnou část, která samozřejmě v komiksu není, ale mě bavila taky, obzvlášt díky skvostné Batgirl. Navíc poslední animáky s Batmanem nebyly nic moc, ale tohle se povedlo, zejména díky naprosto geniální předloze. Za mě prostě naprosto suprová záležitost. Prostě fantastická, skvěle natočená (a zahraná) adaptace, které nemám co vytknout. 100%. A krom toho ten vtip na konci je naprosto geniální. ()

Shakers

Predlohu som nečítal a je mi vlastne úplne jedno o čom bola, pretože toto čo som videl mi úplne stačí. Bavilo ma to od začiatku do konca, takže nemám za čo strhávať body. Bavila ma úvodná story medzi Batgirl a Batmanom, bavil ma fantastický Joker / Batman v podaní opäť skvelého Marka Hamilla / Kevina Conroya, bavila ma temná atmosféra s dobrou hudbou a bavil ma dospelejší, vážnejší a drsnejší ton celého animáku. Stručne a jasne za mňa veľká spokojnost. P.S.: nevypínajte to hneď ako vyskočia záverečné titulky. Oblúbený soundtrack: Bats and Babs Cross the Line, Rooftop Regrets. 90% - 5* ()

• Číslo Jokerovy cely je 0801. V abecedě odpovídají tato čísla písmmenům "HA." (Caszidy)
  • Bezpečnostní kód pro vstup do Francescova sklad je Fibonacciho sekvence "0, 1": 1, 2, 3, 5, 8 (v matematice je takto označována nekonečná posloupnost přirozených čísel - každé číslo je součtem dvou předchozích). (Caszidy)

Související novinky

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)