Reklama

Reklama

Batman vs. Joker

  • USA Batman: The Killing Joke (více)
Trailer 1
Animovaný / Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA, 2016, 76 min

Animovaná adaptace komiksu s názvem “Batman: Kameňák,” temného díla kultovního autora Alana Moorea a kreslíře Briana Bollanda, sleduje Batmana, který se snaží dopadnout úhlavního nepřítele Jokera, zatímco odhaluje původ svého nejslavnějšího soka. Po útěku z vězení Joker přepadne rodinu Gordonových v jejich bytě a unese komisaře ve snaze dokázat, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den" k tomu, aby zešílel, stejně jako se to stalo jemu. Barbara se ocitne uprostřed křížové palby a Joker se z dálky vysmívá Batmanovi, zatímco mučí Jima v jednom ze zchátralých gothamských lunaparků. Dokáže Batman zastavit padoucha dřív, než se mu podaří přivést Gordona k šílenství? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (107)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Pro nečtenáře předlohy vcelku výživná adaptace, která bere obě hlavní postavy za hranice viděného. Zároveň se ale nemůžu zbavit dojmu, že to celé působilo trochu osekaně a možná až příliš přímočaře (tady asi komiks nemá konkurenci). Nicméně palec nahoru za rámování pomocí Batgirl a opět velký respekt před Hamillem, který se pro dabování Jokera prostě narodil. TDKR Part 2 už asi nic nepřekoná, nicméně tohle k tomu mělo zatím nejblíž. Škoda jen, že to bylo tak nedotažené. 7/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $3,775,000 Tržby Celosvetovo $ 4,460,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,450,180Tržby za predaj DVD v USA $2,791,420 ║ slabé a nevýrazné, miestami doslova nuda /40%/ ()

Reklama

DaViD´82

všechny recenze uživatele

Kameňák je jeden z nejslavnějších, nejzásadnějších a ostatně i nejlepších batmanovských příběhů; jde o čistou esenci toho, o čem Batman/Joker jsou. Jako každý správný „vtip“ je krátký, úderný a zatraceně působivý. A tedy naprosto nevhodný pro celovečerní stopáž. S čímž se tvůrci poněkud nešťastně popasovali tak, že úvodní polovina je úplně o něčem jiném a jakkoli se tvůrci snaží o její napasování na samotný Kameňák, tak tato snaha přichází vniveč. Je to solidní a neurážející, ale zhola zbytečná a ničemu neprospívající vata, která má ospravedlnit délku stopáže a nic víc. Pasáže z druhé poloviny, které jsou převzaty jedna k jedné (včetně rámování obrazu), fungují, ovšem to je paradoxně také na škodu, jelikož nejde ani tak o adaptaci jako spíše o ilustraci předlohy; akorát skvěle nadabovanou (Hamill potvrzuje, že stále je nejlepší dabér Jokera) a hůře nakreslenou. Jde tedy o kočkopsa, který předloze dobré jméno sice nedělá (spíše naopak), ale právě jen a pouze díky jejím scenáristickým kvalitám ve výsledku obstojí. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Překroucená verze pro děti s několika extrémně drsnými momenty, díky kterým (na to dceru nechám koukat až v 18ti) finále nedává smysl. Kameňák je příběh o tom jak Batman poruší své jediné pravidlo, ne o tom že se zasměje vtipu. Animovaný Návrat Temného rytíře ukazuje že to jde i lépe. Mnohem, mnohem lépe. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Batman vs. Joker? To kto tak premenoval geniálny Kameňák? Komiksová predloha je skvelá. Jeden z najvýznamnejších príbehov v Batmanovom univerze. V češtine vyšla vo farbe v CREWáckej zbierke Kameňák a ďalší příběhy a predtým v samotnom časopise Crew na pokračovanie v čierno-bielej podobe. Komiks je výnimočný. Neviem, či ide o najlepší príbeh Batmana (hoci v prípade Kameňáku paradoxne vlastne skôr Jokera, ale každopádne jeho vzťah s Batmanom je pre Kameňák kľúčový), ale bez debaty o jeden z najlepších. Kreslený celovečerák, bohužiaľ, skvelý nie je. Čo ma pravdupovediac samého šokovalo, lebo som si myslel, že taký komiks sa vari azda ani pokaziť nedá. Bohužiaľ, dá. Tento film je skvelý iba v pasážach z opusteného cirkusového mestečka, kde B a J zvádzajú (prevažne psychologický, ale nielen) súboj o zdravý rozum komisára Gordona. Zisťujú, že sa navzájom svojím spôsobom potrebujú. Nedajte sa však pomýliť, tieto scény sú až na samom konci (!). Predtým sa objaví všeličo a to nanešťastie vrátane vecí, ktoré by ste v Mooreovej predlohe  hľadali márne. To by až tak nevadilo. Vadí, že nové prísady nefungujú (azda až na wtf netopieriu strešnú súlož). Mnohí v súvislosti s Mooreovým komiksom (a tým pádom aj s týmto filmom) rozmýšľajú, či bolo múdre "prezradiť" Jokerov zrod. Ja s tým problém nemám, ale dosť dobre nerozumie tejto kritike, lebo ako v komikse, tak aj napr. v Nolanovom Temnom rytierovi jasne zaznie, že to v skutočnosti celé mohlo byť aj úplne inak (proste, Joker klame resp. je už natoľko pošahaný, že si svoj "vznik" proste nepamätá). ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Snímek byl původně určen výhradně pro vydání na DVD a dalších nosičích (jak je v tomto žánru běžné), nicméně po oznámení, že si Kevin Conroy a Mark Hamill zopakují dabingové role Batmana a Jokera, postupně nabyl na takové popularitě, že se producenti rozhodli pro speciální uvedení do kin ve dnech 25. a 26. června 2016. Teprve podruhé v historii se tak stalo, že film ze stáje DC Animation byl uveden na velkém plátně v kinech. Tím vůbec prvním byl snímek Batman a fantom (1993). (Caszidy)
  • Bezpečnostní kód pro vstup do Francescova sklad je Fibonacciho sekvence "0, 1": 1, 2, 3, 5, 8 (v matematice je takto označována nekonečná posloupnost přirozených čísel - každé číslo je součtem dvou předchozích). (Caszidy)
  • Batmanův počítač v Batcave s nejrůznějšími obrazy Jokera je jeden velký odkaz na historii této postavy v průběhu let. Můžeme vidět filmové verze Jacka Nicholsona a Heatha Ledgera, mrtvé publikum z Batman: Návrat Temného rytíře, Jokera s Harley Quinn anebo třeba mrtvého Jasona Todda. (TwoFace)

Reklama

Reklama