Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký multimilionár Michael Brandon sa ožení so svojou ôsmou ženou, Nicole, dcérou skrachovaného francúzskeho markíza. No Nicole nechce byť len číslom v poradí, tak zaháji stratégiu "skrotenia" svojho manžela. (matriosa)

Recenze (11)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Prvoplánová konverzačka, která udělá našinci radost, protože Cooper se pokouší vyhláskovat slovo Czechoslovakia a pak strávit v Československu líbánky – a ani jedno se mu moc nezdaří. V roce 38 docela zajímavé prolnutí politických reálií a milostné komedie – ale nebojte, tím to končí. Snímek je fraška o mladém páru, kde hned na začátku způsobí roztržku zjištění, že novomanželka není první mužovou nevěstou, protože před oltářem stál už sedmkrát. Takové zjištění by otřáslo i silnou povahou, ale mladá paní je naštěstí Francouzka, tudíž ve vztazích zvyklá na ledacos. Začne tedy krocení přelétavého muže a musím říct, že na to jde Colbertová rafinovaně, protože odmítání obvykle zabere. A nejenom to. Notorický ženich si při jejich hrátkách také bolestně uvědomí, že Shakespearovo Zkrocení zlé ženy už dávno není nejvhodnější příručkou na vybudování spokojeného manželství. ____ Vtipné, lehké vyprávění z nereálného světa. MÓDNÍ OKÉNKO Claudette Colbert nosí krásné vzdušné modely, které se kolem ní vznášejí jako obláčky a závoje. /7. 7. 15./ ()

classic 

všechny recenze uživatele

Siedmy snímok od geniálneho komediálneho MAJSTRA LUBITSCHA, táto číslovka je zaujímavá, už len z toho dôvodu, že charakterizuje taktiež číslo SVADIEB, ktoré mala hlavná postava Michael Brandon, t.j - Gary Cooper. Mal už sedem manželiek, pričom ako podotýka, jedna z nich zomrela prirodzenou smrťou. Ôsma bude ťažký oriešok, lebo nechce byť, ako predošle kolegyne, čiže obyčajnou číslovkou, ktorá následne preberie istú finančnú zábezpeku, ako hlavný dôvod - rozvodu. Cynický a namyslený multimilionár, s vysokým EGOM Michael Brandon, sa akurát nachádza v obchodnom dome na Francúzskej Riviére, kde si prišiel kúpiť pyžamo. Háda sa s predavačmi, že On chce iba vrch zo setu, ale táto možnosť sa zatiaľ neponúka, istá šarmantná, sexy, krásna Nicole sa ponúkne, že mu pomôže, a zakúpi pre zmenu spodok. Obidvaja si padnú do oka. Mike sa zamiluje do Nicole, a zase podobne z jej strany. Keď sa schyľuje ku svadbe, Nicole zistí, čo už Mike predtým absolvoval, nie je z toho vôbec nadšená, a tak sa dohodnú, že za sto tácov sa vezmú. Ona bude všetko pre to robiť, aby sa rozviedli. Dalo by sa povedať, že Nicole chce dosiahnuť, aby sa už nikdy viac Mike neoženil, okrem nej samotnej, aby bola zároveň i posledná. Nebude to EASY, budú si robiť naschvály, ale na to som si u Lubitscha, už dávno ZVYKOL. Claudette a Gary sú obdivuhodní, skrátka majú skúsenosti s komediálnym žánrom, napríklad mojou obľúbenou screw - ball comedies. Lubitsch možno nenatočil totálne geniálnu vec, ale som si istý, že hanbiť sa nemá za čo. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Sice jde o romantickou komedii, ale přesto mi občas to přehnané herectví obou hlavních protagonistů přišlo až moc, ty časové střihy někdy až o několik měsíců, mne také iritovaly, a popravdě se mi moc nedařilo fandit holce, která vlastními slovy nedokáže pracovat, takže vlastně to vypadá, že se fakt vdala pro prachy. u toho jejich soužití ve druhé části filmu jsem rovněž čekal, že to autoři víc vydojí, nebo že víc využijí toho Shakespeara a Zkrocení zlé ženy, ale vše se jen letmo naťuklo a jelo se dál, škoda. Ale jinak jde o skvělou komedii napěchovanou hláškami, ta chemie mezi Cooperem a Colbert fakt funguje, Niven je dokonalý ve své roli ťunťy a myslím, že ťunťa z Eva tropí hlouposti (film vznikl o rok později) je jím inspirovaný, no a samozřejmě - Československo! ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Chemie mezi Garym Cooperem a Claudette Colbert funguje skvěle a zábava a celý film na ní stojí. Povedená veselohra, některé gagy a slovní hříčky opravdu stály za to. Škoda že druhá půlka si nedrží tempo té první. Mimohcodem tohle je americký film, ve kterém snad nejvíckrát padlo slovo „Československo“. # příběh 7 | hudba 7 | humor 5 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8 ()

pm 

všechny recenze uživatele

Herci jsou všichni výborní, úvodní scény z riviéry podařené, ale jinak se mi film moc nelíbil, což je u Ernesta vážně překvapení. Ale je ohromně zajímavé sledovat, jak se Lubitchova tvorba vyvíjí v čase, tedy v zobrazování vztahů. Takhle anarchii z muzikálů nebo komedií typu "Láska mezi umělci", kde žena, která uvízne mezi dvěma milenci, řeší situaci sňatkem s třetím mužem, aby od něj utekla k původním dvěma, to se hned tak nevidí a už vůbec ne v amerických filmech z třicátých let. V luxusním "Andělovi" ale režisér dává šanci manželství a v "Osmé ženě Modrovousově" by už Michaelovu promiskuitu chtěl léčit na psychiatrii. Nu, Lubitsch, vztahy a morálka...to je každopádně fajn téma k drobné (nebo spíš delší) úvaze. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Z filmu byly v Protektorátě vystříhány všechny scény vážící se k Československu. V NFA se tato kopie později doplnila vystřiženými scénami, ovšem s jinojazyčnými titulky, a tak lze snadno dovodit, které scény protektorátní cenzuře vadily. (Přemek)
  • Úvodní scéna s vrchním dílem pyžama pochází z hlavy Billyho Wildera, který sám spal pouze v horním díle pyžama. (IQ Tiqe)

Reklama

Reklama