Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Big Bear

Enšpígl to napsal výborně. Také jsem měl dojem, že ,,čumím na Indyho 21. století". Nicméně nevím zda to bylo mým rozpoložením a chutí nechat si zlepšit náladu, nebo něčím jiným, ale občas mi dialogy přišly vtipné. Milovníci různých světových destinací budou hýkat blahem, protože z měnění míst v tomto filmu by se zatočila hlava i Hanzelkovi se ZIkmundem. Ale mně to nevadilo. Co chybělo k  dokonalosti ve scénáři jsem já osobně měl vyváženo něčím jiným a tím byla Gal Gadot.  Všechny mé milované herečky devadesátých let už tak nějak jak jen to říci ...odkvetly. A i když má milovaná božská Charlize Theronová pořád vypadá super, přeci jen je to už spíše sexy babička.  Když jsem Gal viděl poprvé ve Fast and Furious, hned mne ten její obličejíček s tmavýma očima zaujal. Pak se ale po ní nějak v tom množství dílů slehla zem. Tady se mi líbila hned od prvního okamžiku a říkal jsem si sakra, kde já jí jen viděl! A pak jsem si vzpomněl na Rychle a zběsile. Její role v tomto filmu mi k ní seděla mnohem víc. Těžko by někdo řekl, že tato Miss Izrael má částečně české kořeny a tři vlastní děti k tomu! Prostě kus krásné ženské, pokud se dnes ještě může ženě vyseknou takováto poklona! Scénář filmu byl easy, ale o to víc měl člověk čas na hlášky a Reynolds byl docela dobře vybraný protipól Johnsonovi. A protože mi to včera prostě sedlo, dávám za 4 vejce! * * * * ()

Ruut

Tak zopakuji to stejné, co všichni kolem mě - je tu fajn špičkování Rocka s Reynoldsem a krásně perverzně zlá Gal Gadot. Jinak nic... ()

Foox

Jen neskutečně sterilní nuda před zeleným plátnem, aneb jak tři největší hvězdy současnosti dokáží natočit horší film než jsou Babovřesky. ()

HAL

How are we gonna find this egg?I don't know, look for a box that says "MacGuffin"Ale jo, ty Reynoldsovy hlášky mě pořád baví. A Rock taky. Oba hrají svou klasiku a funguje jim to spolu dost dobře, mám z toho filmu pocit že si ho celý vymysleli na place Hobbs & Shaw když jim bylo líto že mají málo společných scén.Ten Jonesovský úsek je vyloženě super. Obzvlášť když když Rock dostane do ruky MP-40... nutně potřebuju Rocka v nějakém remaku Tuctu Špinavců kde pokosí hromadu nácků. Jinak je to dost generická spotřebka co jen remixuje scény z jiných filmů, a jediný kdo na place měl nějaké originální nápady byl kameraman, aby mu je pak stejně dojebali ve střižně. Nejlepším letošním Netflix original filmem pro mě zůstává Kate. Ale na poměry Rawsona Marshall Thurbera pořád ještě dost dobré, mnohem lepší film než Skyscraper, takže mě vlastně příjemně překvapil. 7/10 ()

misterz

Oddychové, zábavné, srandovné a tak správne dobrodružné. Stále sa niečo dialo a dvojka The Rock a Ryan Reynolds celkom k sebe pasovala. Nenadchlo ale rozhodne to ani nie je strata času. Pokiaľ potrebujete vypnúť, tak toto je pre vás ako stvorené. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

Satan

Šíleně vágní a nudná podívaná, která byla od začátku odsouzená být hitem. Možná právě proto se před i za kamerou nikdo nesnažil a vylezla z toho "oddychovka". Což je ale ve výsledku strašně málo. V celé své kráse je tady vidět, že Gal Gadot opravdu NEUMÍ hrát... ()

liskam

Příjemné, koukatelné, ale bohužel nic co by bylo nějak extra zapamatovatelné. A v celku předvídavé. ZA mě 64% a 3* ()

Vančura

Byl to pouze herecký výskyt Gal Gadot, co mě nakonec přimělo překonat můj odpor ke zbytku obsazení (Dwayne Johnson mi přijde jako podobný herecký omyl, jako třeba Ron Perlman, a vidět je oba v jakémkoli filmu se pro mě rovná utrpení; stejně herecky nemožný je zde ale i Ryan Reynolds a v podstatě i zbytek castu) jakož i k tomu, že před zmínkami o tom filmu nešlo jednu dobu nikam uniknout. A hlavně díky ní to pro mě nakonec bylo snesitelné, protože ona je zde zcela úchvatná, a z takřka každého záběru na ni jsem šel do mdlob. Pokud jde ale o děj, jistou míru zábavnosti mu upřít nelze, byť osobně tímhle typem fimů, které jsou natočené tak strašně na efekt (děj se permanentně přesouvá z jedné země do druhé, postavy se prohání v superdrahých autech a pohybují se v luxusních interiérech atd.) a jsou tak zahlcené žánrovými klišé a mají dokonale předvídatelný děj (btw. závěrečný zvrat mi přišel zcela směšný a stupidní), osobně opovrhuji, ale jako hodně odpočinková výplň na jeden večer to asi čas od času posloužit může. ()

mzss1

[55%] Trailer se mi docela líbil, tak jsem čekal něco trochu víc. Je pravda, že tyhle dobrodružné filmy s Rockem a to zejména odehrávající se v džungli a podobné moc nemusím. Zde jsem viděl menší naději v obsazení Ryana Reynoldse. Reynolds mě baví jak kde. Deadpool šel absoutně mimo mě, Zabiják a bodyguard mě nadchl první díl, druhý už ne. Ale třeba takový Free Guy – tam zazářil. Zde asi tak napůl. Vyloženě jsem se jeho vtípky nesmál, ale neurazil. Rock je zde herecky taky tak na štýru. Nejvíc mě štve, že dostal párkrát na hubu. Gal Gadot se zde též moc nepředvedla, ale aspoň se na ní pěkně koukalo. ;) Sakra, nechci to moc kritizovat, nebyla to úplná sračka. Jen ty zvraty kdo je hodnej a kdo ne, to mě moc nebralo. Konečná pointa byla pro mě vskutku nečekaná …. Po technické stránce to můžu ale jedině chválit. AKCE je zdařilá; je jí tu docela dost. Úvod byl dobrý a finále už mě moc nebavilo, ale po téhle režijní stránce nemám výtek. Ještě za zmínku stojí útěk z vězení – docela solidní, akční sekvence. Hudba od Jablonskyho  - taková neutrální. Nevím, co bych měl ještě napsat. Humorem to bylo takové podivné, dějem zbytečné, ale víc bych to nekritizoval. Na 1 vidění to nebylo tak zlé. Víc jak průměr z toho ale nevidím. ()

Vavča

Je to tak strašné, jak píše Verbal a ostatní? Není. Nicméně chápu důvody, proč do toho ostatní šijí, účelem kinematografie skutečně není dělat recyklaci starých nápadů a vykrádání hrobek, navíc nechápu co na tom stálo 200 miliónů USD, zahraniční lokace, reklama, platy herců? Oddychový akčňák, který nabizí jen skeče postav, nikoliv charaktery. Celkem slušnou akci, pěkné lokace a hudbu, paradoxně nejvíce film funguje v komediální rovině, než v akční. A ano, je tam zoufale málo originality, i když jsou tam herecká dřeva (Reynolds z toho vychází nejlépe, od Rocka herectví nemůžete chtít, ten má charisma, a Gal Gadot se prostě umí otáčet), tak do svých rolí se hodí, není to tak, že by někdo z nich táhl film dolů. Scénář prostě doplácí na to, že načasování některých fórků nesedí a je divné, nemáte pocit, že tohle bylo maximum co šlo z námětu vymáčknout. Přesto pořád lehký nadprůměr. ()

kingik

Družba Dwaynea Johnsona, Ryana Reynoldse a Gal Gadot dala vyniknout svalstvu, kecům a vnadám. A na divákovi je, aby si vybral to, co je mu nejblíž. Jejich hrdinové plní svoji akčně dobrodružnou misi zdárně. Jsou patřičně sympatičtí, nezranitelní, a své protivníky také smrtelně nezraňují, jsou hraví a srší humorem. A scénář jim dopřál hodně předvídatelné manévry a přehlídku klišé, což ovšem nutně neznamená nudu a špatný film. Největší překvapení si nechávají na závěr svých eskapád, kdy je divák poměrně zaskočen vztahovým veletočem. Na filmu není extra znát jeho horentní rozpočet. Honoráře hvězdného tria schlamstly jeho podstatnou část, takže akční sekvence nejsou tolik spektakulární, jak by měly/mohly být. Oproti tomu je ve filmu nemalé množství potenciálně kvalitních scén, co mají až originální punc: namátkou třeba scéna z ruského vězení, kdy Reynolds nebezpečně a nepřátelsky vyhlížejícím muklům u jídla na celé kolo hlásí, že je s nimi ve vězení i strážce zákona. A osvědčený bitkař Daniel Bernhardt vyslyší jeho upozornění. CGI efekty nepředstavují vrchol na poli speciálních efektů. Mě jejich kvalita nepopudila a nikterak nerušila, byly vlastně poměrně obstojné. Námět není nikterak nezajímavý - vše se točí kolem vzácných relikvií, jedná se o tři zlatá vejce egyptské královny Kleopatry. A naši tři výtečníci trasují jejich výskyt a následně jejich pohyb. Zastávky jejich cesty jsou pestré a i místy exotické. V rychlém sledu procestujeme globus. Na režijní sesli usedl Rawson Marshal Thurber, který s Dwaynem Johnsonem natočil předtím dva akční filmy, přílišně průměrnou Centrální inteligenci a solidní Mrakodrap, které snesou vesměs pozitivní známky. Tahle jejich třetí spolupráce je nejrozmáchlejší, a jedna z nejlepších. Důležitým faktorem je, že je to film, co v tempu příliš nepolevuje, stále se něco humorného děje a je to zábavné dílko. Je možné, že se s hrdiny nevidíme takto pohromadě naposled, náběh na pokračování je zřejmý. James Bond a Indiana Jones mají své filmy, takže parodie už by příště nemusela být na pořadu dne. V pohodě záležitost pro dobrou náladu. Do červených čísel, kam tenhle film podle mě patří, by jej vyhnalo jedině odhozené přebytečné šatstvo hlavní ženské živočišné hvězdy, která po třech rodinných přírůstcích v soukromé sféře vypadá fantasticky. 8/10 ()

dr.horrible

Slabučké, ako moje mentálne procesy v nedeľu po ránu. Vstanem poobede pokrčený, sprcha, praženica, ciga (a to už nefajčím 4 roky!) a zase postel. Neni mi úplne zle, ale zajtra budem mať beztak okno. A sranda to tiež moc neni. 🥴 ()

InJo

Sterilní slátanina všeho možného (od Dannyho parťáků, přes Indiana Jonese až po overtwisted thrillery), zkonstruovaná jen a pouze na efekt. Hit z toho mohl být opravdu jen na VOD, v kinech by to kvůli té bezpohlavnosti a celkové umělohmotnosti tutově propadlo. Fake blockbuster. 50 % ()

Sobis87

absolutně předvídatelný a průměrný snad ve všech ohledech... i v těch finálních rádoby zvratech. 200 míčů za tohle...tyvole, fakt nuda ()

Sinecod

Po měsíci si nedokážu vybavit jedinou scénu. Myslím, že jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale takhle dávám dvě. A ne, netrpím žádnou nemocí, která by postihla moji paměť. A ano, tyhle filmy se točí, aby si člověk oddychl, ale měsíc není žádná dlouhá doba a hmmm, ne, fakt, opravdu, ani jedna scéna. ()

Jordan

Takmer dve hodiny navŕšených klišé. Akcia bez nápadu a energie. Na akčný film príliš generické a monotónne. Na komédiu jeden vtipný moment na 117 minút nestačí. Na buddy movie – príliš okukané, prvoplánové (policajt a zlodej, naozaj?). Na heist – strašne neinvenčné a naplnené deus ex machinami a zbytočnými technológiami. Bez zvratov a prekvapení. Bez charakterov. Scénografiou a výpravou – gýčové. Po hudobnej stránke: lacná reklamná elevator-music úroveň. ()

Anderton

Príjemná letná jednohubka, nič viac, nič menej. Problém teda tkvie v tom, že mnohí očakávali skrátka niečo oveľa viac. Po horúcom letnom dni táto vykrádačka všetkého možného poteší a potešila by asi aj v kine. Občas prekvapí výborná referenčná hláška, viď "hľadaj mcguffin", väčšina fórikov sa ale nesie vo vodách priemeru. Kritizovaná Gal mi vôbec neprekážala, rovnako ani Reynolds, ak mal v scenári dobrú repliku, Dwayne je tu ale tak trochu za slona v porceláne. ()

Dzeyna

Dwayna, Gal i Ryana zbožňuju, takže pro mě naprosto vynikající a zábavná podívaná. Navíc tam nechybí absolutně nic. Není to sice nic hlubokomyslného a naplňujícího, nicméně to se tady ani neočekává. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí