Trump: An American Dream (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2017, 3 h 42 min (Minutáž: 48–66 min)

Barnaby Peel

Donald J. Trump (a.z.), Geraldo Rivera, Howard Stern, Colin Tierney (vyp.), Ivana Trump (a.z.), Melania Trump (a.z.), Mike Tyson (a.z.), Muhammad Ali (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Bill Gates (a.z.), Don King (a.z.), Marla Maples (a.z.), John McEnroe (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), Liz Smith, Barbara Walters (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Hillary Clinton (a.z.), Larry King (a.z.), O.J. Simpson (a.z.), Donald Trump Jr. (a.z.), Jesse Ventura (a.z.), George W. Bush (a.z.), Rachel Maddow (a.z.), Barack Obama (a.z.), Ruby Wax (a.z.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Solidní čtyřdílný britský dokument rekapitulující Trumpovu kariéru do okamžiku, kdy se rozhodl kandidovat na prezidenta. K vidění na Netflixu.(7.4.2018)

Bravurně zinscenovaná čtyřdílná minisérie. Pečlivá, konstruktivní, chronologicky seřazená, nestranná a neskutečně obšírná. Mapuje byznysmana nejen v jeho úspěšných a neúspěšných transakcích a plánech, ale i jako občas kontroverzního manžela a otce dětí. Velmi zajímavý dokument o velmi zajímavé osobnosti, ať už si o kvalitách a hodnotách Trumpa myslí kdo chce co chce.(22.11.2018)

Celkem kvalitní série o Trumpově životě.(26.10.2019)

Trump je tu představen na pohled ze všech úhlů své osobnosti, tzn. naoko nezaujatě, ale stejně mi přijde že převažuje liberálně levičácká propaganda, speciálně když je to výtvor Netflixu. Trump je možná manipulátor, egoista, ale to je víceméně každý politik. Co je důležité je hlavně to že je rozený survivor a co je vůbec nejdůležitější - je to za poslední desítky let nejlepší prezident USA. To je pro českou mentalitu trochu oříšek pochopit, protože v CZ úspěšně funguje eurosocialistický brainwashing. Trump je prezident podporující tradiční hodnoty, které Amerika ztratila během minulých desetiletí. Ale to je na sáhodlouhou debatu. Budu ho volit a pevně doufám že 2020 bude rokem který potvrdí jeho další prezidentské období!(17.1.2020)

Zajímavý a celkem objektivní dokumentární pohled na kariéru Donalda J. Trumpa. Myslím, že nyní chápu, proč ho většina Američanů šla volit - není totiž do světa byznysu žádným nováčkem. Přes začátek podnikání s hotely v době krize, kdy se mu dostalo podpory, úspěch mladého podnikatele, kterému vidina úspěchu stoupne do hlavy přes aféry s partnerkami a poodkrytí jeho pravého "charakteru", až po bankrot a vstup do politiky. Trump je ztělesněním "úspěšného" Američana, žije v luxusu, má vše nač si vzpomene a chová se podle toho. To, že je ve skutečnosti zadlužen a peníze si napůjčoval už běžní lidé nevidí a nejspíš ani vidět nechtějí. Sám Trump je pak především výborný PR manažer (využití Fake news a skandálů ve vlastní publicitu a prospěch) a manipulátor. Celkem 4 díly tohoto životopisného seriálu odkrývají velkou část americké kultury a mindsetu tamních lidí. O důvod víc, proč mě Amerika začíná silně odpuzovat. Rozhodně bych v takovém povrchních prostředí nechtěla žít.(14.9.2018)