Reklama

Reklama

Trump: An American Dream

(seriál)
Velká Británie, 2017, 3 h 42 min (Minutáž: 48–66 min)

Hrají:

Donald Trump (a.z.), Geraldo Rivera, Howard Stern, Colin Tierney (vypravěč), Ivana Trump (a.z.), Melania Trump (a.z.), Mike Tyson (a.z.), Muhammad Ali (a.z.) (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Přátelé, spolupracovníci a kritici odhalují skutečně americký příběh Donalda Trumpa, suverénního obchodníka, který se i přes všechnu nepřízeň stal americkým prezidentem. (Netflix)

Recenze (11)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Solidní čtyřdílný britský dokument rekapitulující Trumpovu kariéru do okamžiku, kdy se rozhodl kandidovat na prezidenta. K vidění na Netflixu. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Bravurně zinscenovaná čtyřdílná minisérie. Pečlivá, konstruktivní, chronologicky seřazená, nestranná a neskutečně obšírná. Mapuje byznysmana nejen v jeho úspěšných a neúspěšných transakcích a plánech, ale i jako občas kontroverzního manžela a otce dětí. Velmi zajímavý dokument o velmi zajímavé osobnosti, ať už si o kvalitách a hodnotách Trumpa myslí kdo chce co chce. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Dokument o Trumpovi na Netflixu má sice na první pohled nezaujatý název, ale samozřejmě je těžce protitrumpovský. Aby tam byla nějaká ta vyváženost, tak dostanou prostor i pár jeho kamarádů, kteří se opravdu snaží o Donaldovi mluvit hezky... Trump: An American Dream se v několika dílech snaží chronologicky shrnout Trumpův život přibližně od jeho dospělosti po kandidaturu na amerického prezidenta. Z tohoto období se tvůrcům podařilo vyhrabat mnoho obrazového materiálu a to následně komentují lidi, kteří ho osobně poznali. Trump se tu ukazuje jako někdo, kdo je velice schopný v okecávání, až vykecávání děr do hlavy. Má promakanou image a dokáže zapůsobit. Na druhou stranou je hrozně hloupý, má primitivní názory a podle všeho ani není dobrým obchodníkem. Z tohoto ohlédnutí za jeho životem mi vychází, že ho taky doprovází ohromné štěstí. Narodil se do bohaté rodiny, táta ho zasvětil do potřebného know-how a ještě se mu podařilo vyváznout z mnoha obchodních průserů... Ke zvolení do pozice prezidenta mu pak pomohlo především image budovaná v televizi, takže mnoho lidí mělo pocit, že ho znají a že je mimořádně úspěšný byznysmen. Jeho reality show Apprentice byla například v USA ohromně úspěšná. Celkově je Trump: An American Dream velmi slušným životopisem, který se soustředí na důležité věci, nevytahuje různé bulvární ujetosti (kterým se často intenzivně věnují i "seriózní média"). O objektivitě ale nemůže být řeč, protože například do různých záběrů na Trumpa přidává hrozivou hudbu, což není úplně fér. (8/10) ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Tohle si žádá záveřečný díl. Doufám,že se k tomu vrátí a ten kolotoč v prezidentském křesle nám dotoči. Začátek dokumentu je o něco silnější než závěr, kde už to nebylo tolik "wow" momentů a nebylo to příliš detajlní. Mimochodem by mě zajímalo, jestli Trum prišel na film Občas Kane sám, anebo mu ho někdo poradil :). Pochopitelně se k němu řádně přirovnal. Závěrem to byl velmi dobrý dokument z pohledu médií. ()

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Dokumenty britskej produkcie majú jednu veľkú výhodu, vždy na vec hľadia z "pozitívnej strany". Miniséria je bravúrne štrukturovaná, pútavou formou mapuje životné etapy idolu amerického sna z prelomu milénií. Aj keď jeho éra je už za nami, séria výstižne podchytila jeho kvality, biznis strátégiu ale aj neresti - všetko vďaka čomu sa stal tak úspešným. V srdciach mnohých američanov ostáva symbolom stelesnenia amerických tracičných ideológií o blahobyte a prospetire. ()

Majkak 

všechny recenze uživatele

Dokument umožňující pochopit, proč se Trump chová, jak se chová. Velká huba, která dokázala vyválcovat, co chtěla. Šaramantní vzhled a za tím sociopat, který nerozeznává dobré od zlého. Není jediný důvod brát ho vážně, není důležité, co povídá, ale jak to povídá. Zná je vítězství nebo prohru. V obchodních kruzích nebyl považován za byznysmena, ale za baviče. Zajímavá svědectví osob, které ho osobně znali a spolupracovali s ním v průběhu jeho kariéry. ()

PoprockCZ 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a celkem objektivní dokumentární pohled na kariéru Donalda J. Trumpa. Myslím, že nyní chápu, proč ho většina Američanů šla volit - není totiž do světa byznysu žádným nováčkem. Přes začátek podnikání s hotely v době krize, kdy se mu dostalo podpory, úspěch mladého podnikatele, kterému vidina úspěchu stoupne do hlavy přes aféry s partnerkami a poodkrytí jeho pravého "charakteru", až po bankrot a vstup do politiky. Trump je ztělesněním "úspěšného" Američana, žije v luxusu, má vše nač si vzpomene a chová se podle toho. To, že je ve skutečnosti zadlužen a peníze si napůjčoval už běžní lidé nevidí a nejspíš ani vidět nechtějí. Sám Trump je pak především výborný PR manažer (využití Fake news a skandálů ve vlastní publicitu a prospěch) a manipulátor. Celkem 4 díly tohoto životopisného seriálu odkrývají velkou část americké kultury a mindsetu tamních lidí. O důvod víc, proč mě Amerika začíná silně odpuzovat. Rozhodně bych v takovém povrchních prostředí nechtěla žít. ()

kotrlak 

všechny recenze uživatele

Trump je tu představen na pohled ze všech úhlů své osobnosti, tzn. naoko nezaujatě, ale samozřejmě se jedná o levičácko liberální propagandu.. Trump je možná manipulátor, egoista, ale to je víceméně každý politik. Co je důležité je hlavně to že je rozený survivor a co je vůbec nejdůležitější - je to za poslední desítky let nejlepší prezident USA. To je pro českou mentalitu trochu oříšek pochopit, protože v CZ úspěšně funguje eurosocialistický brainwashing. Trump je prezident podporující tradiční hodnoty, které Amerika ztratila během minulých desetiletí. Ale to je na sáhodlouhou debatu. Budu ho volit a pevně doufám že 2020 bude rokem který potvrdí jeho další prezidentské období! ()

barny120 

všechny recenze uživatele

Dokument podľa mňa vyvážene ukazuje Trumpov život, jeho charakter a aj osobný život. Táto kontroverzná osobnosť vystihuje dnešnú ameriku - túžbu po moci, krutosť, schopnosť ľahko zradiť, snahu využiť každú príležitosť vo svoj prospech, ponížiť nepriateľa keď sa dá.. a popri tom všetkom si zachovať dobrý image vďaka médiám. Aj preto je tam prezidentom. Dokument je spravený veľmi dobre, chronologicky, bez zbytočných prídavkov. ()

Reklama

Reklama