Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Recenze (98)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak poprvé hodnotím méně než 5* Myslím ze linka v Numenoru byla dosti slabá. Chyběl mi tady můj tajný tip Maia "Olórin" chcete-li mladý Gandalf. Na druhou stranu se povedla linie s Elrondem a trpaslíky. Tvůrci si nadále dělají z posloupnosti dějin druhého věku dle Tolkiena  "dobrý den" a ani už to nebudu komentovat:) Ale i tak se už těším na další díl. 75% ()

KarelR 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uf, zdaleka nejhorší díl. Postavy marný all around (zase to relativně držej akorát Elrond s Durinem), alespoň že nastoupil docela charismatickej padouch. Nicméně fakt nechápu, proč se epickej fantasy seriál Pán prstenů zabývá třeba romancí dcery Elendila a syna rádce královny Númenoru. To jako fakt chce někdo vidět? :/ ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prsteny moci plynou klidně a pomalu jak tiché vody Léthé a mně to kupodivu vůbec nevadí. Už od prvního dílu jsem si řekl, že zcela odhlédnu od Tolkienova světa, tudíž si jen užívám příjemnou fantasy s nádherným vizuálem. Nesnáším slovo fér, ale zde se hodí napsat, že dát seriál do odpadu, a tak shodit veškerou práci stovek lidí, je zkrátka nefér. A vždy mě drtí, jak někdo vytrvale seriál sleduje a od první kapitoly ho zasypává odpady. Proč? Nechápu. Přeci když mě něco nebaví, a sám jsem několik seriálů opustil, tak se na to nedívám. Ledaže by někdo měl potěšení odpady sázet, což bude asi jediné vysvětlení. Jinak možná by bylo lepší věnovat každou kapitolu jednomu světu, jedné dějové lince, ale budiž. Zatím jediný problém, o němž už jsem psal, mám s elfy. Sliční, mnohonásobně krásnější než lidé, jsou zde neskutečné držky. Vše ostatní OK, jsem zvědav na další díl. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1* za Adara. Nemám páru, co je zač, ale měl něco do sebe.  Linka s Galadriel a regentkou je mimořádně osvěžující intelektuální vyron tvůrců, kdy neví, jestli ji dát loď nebo ne. A ten vězeňský fight byl vtip? Nebo neustálá deux ex machina s Black elfem a tím degenem s černým nožíkem je taky vtip? Nebo Elrond sahající na skálu? Mám jednu výtku - na to, že to asi stalo ranec, působí to neskutečně levně. Podepisují komentář Eleanor05. Je to v barvě, tož tam aj někdo tlachá, vobcas se aj někdo hejbne, tož dáme 5*. Pouštěli jsme si zpomaleně ten fight ve vězení, je to tak blbě natočeny, že je zachyceno, jak stráže jdou do té cely samy!!!!!!!! Půl miliardy dolarů je kde???? Omg to neumí natočit ani jednu blbou scénu? Xena má lepší bitky!!! ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždycky je fajn být fér. A to i v přiznání, že J. R. R. Tolkien by ze seriálu Prsteny moci, který vychází z jím vytvořeného světa Středozemě nejspíš nebyl dvakrát nadšený. Jde ovšem díky tomuto samotnému faktu hned celý seriál označit za odpad? Tolkienovci mají právo mít vůči seriálu výhrady, zaujatost ovšem málokdy přinesla ovoce. I proto by si od nich nejspíš seriál Prsteny moci zasloužil jistý odstup. I proto, že si prozatím jde bez problému užít jako velmi fajn fantasy seriál s nadále výtečným vizuálem. I když je pravda, že čtvrtá epizoda v režii Waynea Cheho Yipa (vracejícího se z 3. epizody) se prozatím v kontextu seriálu víceméně zatím vleče nejvíc. Což neznamená, že v ní absentují pozoruhodné momenty.   Čtvrtá epizoda skutečně neskáče moc kupředu, moc nového toho vlastně o příběhu a samotném světě dvakrát neprozradí, přesto jsou postavy nadále poměrně zajímavé a vyplatí se sledovat jejich další počínání. Především jsou totiž zpátky trpaslíci a návrat do Khazad-dûm stojí za to. I díky návratu prince Durina IV. v podání Owaina Arthura. Více prostoru dostává i jeho žena Disa v podání Sophie Nomvete a prozatím se vykresluje poměrně zajímavě, větší hloubku poté dostává Elrond v podání Roberta Aramayi.   Prozatím prázdná nadále působí Eärien, sestra Isildura a dcera Elendila. Eärien v podání Emi Horvath byla vytvořena zcela originálně pro účely seriálu, kdy po ní v Tolkienové tvorbě nebylo vidu ani slechu a zatímco Isildur v podání Maxima Baldryho startuje svůj poměrně zajímavý dějový arch, který bude mít díky událostem Pána prstenů tragické následky, Eärien si ovšem svou existenci bude muset ještě odůvodnit, kdy se její bratr i otec v podání Lloyda Owena prozatím zvládli vykreslit jako o poznání zajímavější charaktery.   Galadriel v podání Morfydd Clark je nadále poměrně horká hlava a vůbec nepřipomíná tu starou známou Galadriel, do jisté míry to ovšem alespoň působí dojmem, že se charakter začíná mírně posouvat. Zajímavější je sledovat linku, kde se v plné formě představuj záporák Adar. A Joseph Mawle působí dojmem, že si vyloženě užívá být tajemným zlem, kdy se sice chová tak trochu pošetilé, zdá se ovšem, že pro to má jasné důvody. Ať už se příběh Adara v budoucnu vykreslí jakkoliv, slušný dojem dokázal zanechat už zde.   Absence hobitů (respektive jejich plemena Chluponohých) dvakrát ničemu nevadí, kdy se nemile prokazuje, že jejich linka by bez záhady o záhadném muži z oblak vůbec nevyvolává nutkání v jejich příběhu pokračovat. Jinak platí, že seriál nadále předvádí velmi půvabný vizuál, tučný rozpočet je vidět ve výpravě, kostýmech i make-upu. Závěrečné minuty poté vyvolají závan osudovosti, Bear McGreary pořád na pozici hudebního skladatele dělá, co se dá a jako fantasy seriál to pořád funguje. Že jde pořád přeci jen o dílo pod úrovní Tolkienových děl i adaptací Petera Jacksona je věc druhá, těžko ovšem vlastně kohokoliv dokázala překvapit.... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (7)

  • Halbrand (Charlie Vickers) ve vězení říká Galadriel (Morfydd Clark), aby zjistila, čeho se její protivník nejvíce obává, aby to mohla použít proti němu. To je přesně taktika, kterou Sauron použil proti Númenorcům, aby je zničil, a také taktika, kterou se řídil, když vykoval Prsteny moci a rozdělil je mezi lidi, trpaslíky a elfy, jen aby posléze vykoval Jeden prsten, který jim vládne. (spacemaster)
  • Bronwyn (Nazanin Boniadi) řekne, že do bývalé elfské citadely se stáhli lidé ze všech vesnic až po Orodruin. Orodruin je sindarské (elfské) jméno pro horu, která je ve Třetím věku známá jako Mount Doom, kam jde Frodo vhodit prsten. Orodruin znamená něco jako „hořící hora“. (spacemaster)

Reklama

Reklama