Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Maniik88

Nuž tak v polovici prvej sérii to žiaľ vyzerá presne tak ako som sa bál. Je to paškvil a hanba pre meno Pán Prsteňov, či Tolkien. Tento diel bol fakt nudný ba až príšerný. Nič, doslova nič sa tam nedialo. Jedna akože bitka Galadriel bola ako zo zlej komédie. Všetci mi tam už lezú na nervy a otvárajú sa úplne nezaujímavé linky. Jedine Durin je ako tak a potom Elendil je sympaťák, inak aj casting je hrozný. Až na pár preletov ponad Númenor, kde sú nejaké lepšie efekty je to ako študentský počin. Čoho sa chytí progresivistická korektná ruka, to skazí. ()

kenkaku

Polovina řady pryč a stále víme prd co je zač “Superman” (tomu náznaku fakt nevěřím). Naštěstí přišlo pár jiných odpovědí (abych nebyl úplně rozladěný). Co mě vyloženě nudí je cokoliv ohledně toho mladého námořníka a nějaké mladé pipky. Nezajímá mě to a nemá to žádný vliv na posun děje. To samé artové vsuvky (halekání v hoře, zpomalený útěk před Skřety, atd.). Naštěstí se ale něco děje, pokud by tohle byl nejhorší díl, bude to pecka seriál. ()

HellFire

Ok, může mi někdo vysvětlit, jak se elfům s pomocí trpaslíků podařilo postavit skoro celou výheň za pár dnů? Když to přeženu, tak za 14 dnů. Alespoň tolik času podle událostí vyobrazených v předchozích epizodách uběhlo. Ale to můžu jen hádat, protože tvůrci se neobtěžují to nijak vysvětlit. Už jen příprava materiálu a organizace práce by zabrala měsíc. Ve 4. epizodě sem si taky naplno uvědomil, že herečka, která hraje Galadriel, je opravdu strašné poleno a neumí ani pořádně prodat své repliky. Na to, kolik peněz Amazon utratil, si nedal moc práce s hledáním těch správných herců. A vůbec celý seriál má takové tempo, že je ideální ke sledování při vaření nebo praní. Stačí poslouchat a občas se podívat, když se děje něco extra zajímavého. Takových chvilek je poskrovnu. Tahle epizoda má jeden z dosud nejzajímavějších, ale zároveň nejpitomějších momentů, kdy Galadriel otočí o sto osmdesát stupňů a najednou se z ní a královny stanou BFF. ()

Epero

Galadriel žije celé storočia, ale stále sa chová ako decko, ktoré ešte nič nezažilo. Vyrastala v mieri medzi elfmi, kde musela s ostatnými komunikovať v mieri a diplomaticky. Tu to autori prezentujú, ako keby vyrastala len vo vojne a nič iné nepoznala. Keď sa sama rozhodla preplávať oceán, zrejme by nás jej arogancia nemala prekvapovať. Ale aj tak, je sama na ostrove plnom ľudí a dovolí si vyskakovať na kráľovnú regentku. Zrejme si verila, že by sama porazila celý národ. Samozrejme skončí za to vo väzení. Elfka, ktorá žije storočia v elfskom svete a potom v Stredozemi a vo väzení ju musí človek, žijúci zlomok jej života, poúčať o tom, ako rozumne uvažovať a ako komunikovať s tými, čo nie sú nepriatelia. Kto toto mohol napísať? A nie je cieľom, aby si diváci obľúbili hlavnú postavu?                                A konečne nám odhalia, prečo títo ľudia nemajú radi elfov. Lebo sa boja, že im budú kradnúť prácu. Aj tí, ktorým sa tento seriál páči, musia uznať, že toto je otras. Elfovia sa s ľuďmi príliš nebratajú a nemajú dôvod ísť pracovať miesto nich. Elfovia sú lepší remeselníci než ľudia a jedine trpaslíci ich v niektorých oblastiach prekonávajú. A aj to, že kráľovná je „slepá, alebo milovníčka elfov“ má byť uveriteľné? Keby prišla elfská armáda, ktorú uvíta. Ale je tam jedna stroskotankyňa, takže čo asi tak zmôže? Takže to je tak absurdný dôvod, že to až kričí že je to umelo vytvorený konflikt pre konflikt a nie prirodzený vývoj napísaný autorom, ktorému naozaj záleží na fiktívnom svete, ktorý tvorí. Ďalšie nelogickosti sú pri ľudských utečencoch. Stiahnu sa do elfskej veže z viacerých dedín a z nejakého dôvodu nechajú rozhodovať Bronwyn. Ako keby v toľkých dedinách nebol žiadny starosta, sudca, ochranca poriadku, či iný človek v pozícii moci. U trpaslíkov to nie je o nič lepšie. Durin sa vyhýba Elrondovi a jeho manželka mu klame o tom kde je. Ale následne sa stretnú na moste, aby ich všetci mohli vidieť. Elrond mu odčíta z pier na bradatej tvári, sleduje ho a zistí, že objavili mitril. Ktorý je pekne lesklý, ale nežiari, čiže hádanie „čo je v truhlici“ v druhom diely bolo zavádzaujúce, alebo len dôkaz neznalosti.                                A prečo nám aspoň trochu nepriblížia vedľajšie postavy? Elfský veliteľ, kamarát Bronwiningho syna, kamaráti Elendilovho syna, Durinov otec. Máme niečo cítiť, keď veliteľa zabijú? Keď Theo ohrozuje kamaráta a keď kvôli Isildurovi vyhodia z námorníctva jeho kamarátov? Alebo keď sa Durin ospravedlní otcovi, hoci sme nevideli žiadnu hádku medzi nimi? Tie postavy sa tam len mihnú, ale chcú ich podať do scén, ktoré majú mať nejaký dopad.                                 Stále toho veľa nepovedali, neukázali a neukazujú súvis medzi jednotlivými dejovými linkami. Keby to bola klasická dĺžka 22 častí, tak nič nenamietam. Ale keďže to má len 8 častí, tak to znamená že sme už v polovici. A niektoré veci nevysvetlia a človek ich má poznať z kníh a niektoré si má len domyslieť (ako ten zlomený meč, čo nosí Theo). S palantirmi tiež sa sekli. Sedem ich vzal Elendil do Streddozeme a štyri sa stratili až v treťom veku, hoci tu vravia, že je známy len tento jeden. Aj keby to človek bral ako bežné fatasy, ktoré omylom označili za Tolkienovský svet, tak aj v tomto prípade človek nemôže prehliadnuť nelogickosti deja, vlastnej mytológie seriálu, plytké zápletky a celkovú amatérskosť scenáristov. () (méně) (více)

KarelR

Uf, zdaleka nejhorší díl. Postavy marný all around (zase to relativně držej akorát Elrond s Durinem), alespoň že nastoupil docela charismatickej padouch. Nicméně fakt nechápu, proč se epickej fantasy seriál Pán prstenů zabývá třeba romancí dcery Elendila a syna rádce královny Númenoru. To jako fakt chce někdo vidět? :/ ()

• Adar (Joseph Mawle) tvrdí, že pochází ze zemí Beleriandu. Tuto oblast na mapě v prologu epizody Stín minulosti (2022) nenajdeme, protože se na konci Prvního věku propadla do moře jako důsledek Války hněvu. Jejím jediným pozůstatkem je Lindon. (spacemaster)
  • Halbrand (Charlie Vickers) ve vězení říká Galadriel (Morfydd Clark), aby zjistila, čeho se její protivník nejvíce obává, aby to mohla použít proti němu. To je přesně taktika, kterou Sauron použil proti Númenorcům, aby je zničil, a také taktika, kterou se řídil, když vykoval Prsteny moci a rozdělil je mezi lidi, trpaslíky a elfy, jen aby posléze vykoval Jeden prsten, který jim vládne. (spacemaster)
  • V královské věži můžeme za zády Galadriel (Morfydd Clark) vidět obraz muže a ženy. Jde o obraz Berena a Lúthien, kde smrtelný Beren klečí a podává Lúthien Silmaril, který sťal Morgothovi z koruny, jako dar pro svou elfskou nevěstu. Jejich manželství bylo prvním spojením člověka a elfa. (spacemaster)