Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Kaka

Přehlídka dechberoucí výpravy, impozantních přírodních scenérií a solidní práce s hudbou, která se snaží opět navázat na úspěch filmů. Z hlediska postav, dramaturgie a vývoje děje je to stále horko těžko táhnoucí se průměr. ()

darkrobyk

Snové putování fantasy světem s nádherným vizuálem. Nejen scéna se stromem, pohled na město s odjíždějícími loděmi nebo temný hvozd jsou pastvou pro oči. Kromě toho se příběh pěkně rozjíždí na několika frontách. Ohnivý had dá vzpomenout na film Vikingové (1999). P.S. já vím, že se opakuji, ale byl bych velmi rád, kdyby si zde vybraní jedinci přestali vybíjet mindráky a skončili s odpady, které dávají od prvního dílu. Jsou jiné způsoby jak si ventilovat frustraci. Jsem přesvědčen, že mnozí z nich se ani nedívají, jen záměrně snižují zdejší hodnocení. Když se podíváte na jejich profily, zjistíte, že jsou to úmyslní škodiči, co se snaží snižovat hodnocení i jinde. Tedy - kostýmy, výprava, hudba, kamera...když už ne herci a příběh - fakt odpad? ()

filmfanouch

Režisér třetí a čtvrté epizody seriálu Pán prstenů: Prsteny moci Wayne Chep Yip se vrátil i k režii páté epizody před pauzou, kdy se k seriálu následně vrátí až v osmé a poslední epizodě 1. série. Právě on poté připravuje půdu pro spojení všech dosavadních linek, která by měla vyústit v definitivní válečnou konfrontaci dobra se zlem, největším problémem seriálu ovšem nadále zůstává tempo. I když není srovnávání úplně férové, stačí se například podívat, co stihnou odvyprávět tvůrci seriálu Rod Draka v rámci jedné epizody. Do popředí se vrací Hobiti (nebo spíše jejich plemeno Chluponozí), kdy jejich linka začíná být v detailech zajímavější a zajímavější, především se záhadným cizincem z meteoru v podání Daniela Weymana to začíná být komplikovanější a komplikovanější. Soundtrack Beara McCrearyho poté každým dalším dílem více lahodí uším. Dochází k jednomu zvratu, který ovšem není překvapivý, jak by tvůrci chtěl, alespoň v Jižních zemích (skutečně se z nich časem stane Mordor?) se ovšem začíná schylovat k nebezpečnému konfliktu a především poměrně sympatickým vývojům vztahů, které budou v nadcházející válce potřeba. Jestli se celé této lince dá něco vytknout, je to přeci jen lehká předvídatelnost, především v rámci onoho zvratu. Pořád se dá diskutovat nad tím, jak se má proboha Galadriel v podání Morfydd Clark stát známou Galadriel z trilogie Pána prstenů, v této epizodě je ovšem Galabriel nejsympatičtější. Především i díky momentu, kdy si s Hallbrandem v podání Charlieho Vickerse navzájem projeví svá traumata a bolest, kdy především Hallbrand se jeví jako sympatičtější a sympatičtější hrdina s potencionálně tragickým osudem, právě u této postavy by ovšem byla škoda, kdyby se z ní po čase skutečně stal Nazgûl. Stačí tak doufat, že v následujících sériích přijdou tvůrci s lepší linkou pro tuto postavu. Isildur v podání Maxima Baldryho poté v této epizodě udělá jeden poměrně potencionálně zásadní přešlap, kdy se začíná ukazovat, že Prsten moci možná neměl v budoucnu takový problém nahlodat Isildurovu mysl právě proto, že Isildur od počátku dělal chyby. Prsteny moci pochopitelně nejsou kánonem k dělům J. R. R. Tolkiena, minimálně v rámci kontinuity tohoto seriálu se ovšem začíná jevit, že Isildur bude možná dělat výrazné přešlapy ještě delší dobu před Posledním spojenectvím elfů a lidí. Paradoxní je poté to, že se seriál již pokusil nakousnout několik milostných linek, nejlépe vykreslený vztah je ovšem ve finále mezi Elrondem v podání Roberta Aramaya a Durinem IV. v podání Owaina Arthura. Trpaslíci a především právě Durin IV. si prostě nadále tento seriál kradou pro sebe, Elrond poté v tomto seriálu udělá pro svého trpasličího kamaráda tak krásné gesto, že člověk chce, aby spolu Elrond a Durin IV. v rámci seriálu trávili jen víc a víc času.  Tempo je poté sice nadále problémem, stejně tak nadále ovšem platí, že má seriál nejen skvělou hudbu, ale i nádherný vizuál a především nadále výrazné produkční hodnoty. Důkazem může být i poslední závěr, který jasně naznačuje, že by už příště mohlo jít do tuhého. Tak snad režisérka Charlotte Brändström režijní povinnosti u šestého a sedmého dílu zvládne.... () (méně) (více)

salahadin

Tak hobiti ušli dalších pár kilometrů. Elrond prvně mele o přísaze a pak beze všeho tasí mitril. Numenorejci po několika mučivých hodinách blekotáni konečně vypluli s neskutečně kýčovitou scénou nástupu Galadriel na loď (wow, sedl jsem si na zadek, Amazone). Elf s Bronwyn jedou slušný matroš a předvádějí obraty v chování bez zjevných nebo pochopitelných motivací. Herci nehrají, jen odříkají divné repliky tolienovštější než Tolkien. Nenávidím Galadriel! Takhle zničit jednu z top postav LOTRa chtělo opravdu pokoru k dílu Tolkiena! Pokud herečka jen mluví, je to ještě snesitelné, ale když se pokusí o grimasu, tož to nedávám. Každej dialog se snaží být hrozně filozofický a vždy, když se postava nadechuje sdělit nám zase nějaké to hlubokomyslné moudro nebo mocinky moc dojemnou historku, mám sto chutí jít čúrat naprázdno. Ale všechny scény jsou vlastně na jedno brdo - ublekotané dialogy a strašlivě toporní herci, co se tváří jen vážně bez náznaku nějakého herectví a hloubky motivací. Halbrand je postava z učebnice špatných charakterů, tyhle postavy miluju. Je to strašné unylý. Žádná postava mi není sympatická, s žádnou nedýchám, o žádnou se nebojím. Protože seriál naservíroval zatím všechny postavy protivné jak zálohy za plyn. Při sledování mám chuť probudit se mlácením hlavy o futra. Dialogy rvou uši, scéna s tím, jak Disa dostane do obýváku nový stůl z Ikey, pardon Elfey, je tak hloupý a triviální prvek, že máte sto chutí vyhodit monitor z okna. A z podobných nesmyslů je vlastně sestavený celý díl. Postavy si řeknou něco eaného, následně se uvědoměle omluví a udobří a tak dokola. Filmařský je to hodně špatné a já mám hodnotit pěti hvězdičkami proč? Že to bylo dráhý?? Že vidím přeostřený, přebarvený obrázky? Jenže hrozně neživotný obrázky! Jen bych chtěl reagovat na některý uživatele, ať laskavě přestanou urážet ty, kterým se tohle digitální lejno nelíbí. Jestli vám ke spokojenosti stačí jen to, že je to barevný a hejbe se to, je to váš problém. Nejsem hejtr z plezíru, původně jsem se na výlet do Tolkienova světa těšil. Dokoukám první sérii a pak šlus. Promarněný čas. 1* za Adara a za to, že jako u jediné postavy mě vcelku zajímá, co je zač. ()

liskam

Tak si pojďme zase trošku zhodnotit co jsme viděli. A jak to bylo v knihách dle Tolkiena... Mithrill/Pravostříbro samozřejmě takhle nikdy nevznikl. Balrog nikdy nebojoval v Mlžných horách (do doby než se utkal s Gandalfem) Tenhle Gandalfůf Balrog se hluboko do země pod Mlžné hory schoval před Elfy a Valar po porážce Morgotha na konci prvního věku. Bojovalo se ovšem daleko na severu v zemích které jsou ve druhém a třetím věku pod hladinou moře. A také žádný Balrog nikdy nesloužil Sauronovy.  Elfové samozřejmě nebyli nijak spojeni s Mithrillem, byli ale spojeni s prsteny moci zejména s třemi které byli vytvořeny bez účasti Saurona. Isidur samozřejmě nebyl takovýhle jelito a budižkničemu. A do Středozemě nevypluly tři lodě, ale celá armáda Nůmenoru. Která spolupracovala s Elfy a dohodla se s nimi že Sauronovy zatrhnou tipec. Také už v tu dobu byla armáda Nůmenoru mnohem větší než armáda elfů. Navíc Nůmenorejci byli velice dobří válečníci!  Přes mnoho nedostatků musím i tak dávat za 5*, protože je to celé nádherně vymazlené a já si tenhle fiktivní příběh Tolkienovy fikce moc užívám. Vůbec mi nevadí, že má opravdu pomalý spád. Bavíme se tu o pěti řadách, takže proč by jme si to neměli užívat na pohodičku. Za mě 85% ()

Anderton

Ten odchod z Númeronu sa naťahuje, tvorcovia asi nedokážu opustiť krásnu architektúru, ktorú vytvorili, ale nakoniec nastupujeme na lode a odchádzame v krásnej scéne ako od Jacksona. Okrem niekoľkých krásnych veľkých celkov, z ktorých je jedna je temná ako z Návratu kráľa, ma tentokrát netradične najviac zaujali rozhovory elfov s trpaslíkmi, respektíve elfov s elfami a ich dilemou, čo s tým nešťastným mithrilom. ()

Frajer42

Spoilery! Existuje-li oblast, ve které nejde seriálu naprosto nic vytknout, pak je to zcela určitě hudební složka, která je kouzelně krásná. Celkově tato epizoda rozhodně nebyla marná a úplně nechápu důvod, proč má doposud nejnižší hodnocení. Dokážu si to vyložit snad jen sílící zahořklostí kvůli tomu, že Galadriel stále neukázala světu své nulky. Nejslabší pasáz v mých očích bylo rozhodně nekončící númenorské kecání a za kulky mě nechytil ani metrosexuál Elrond, který mě prozatím mimořádně nebaví, neboť jeho linka teče nejvíc pomalu. Hobití linka konečně dostala trošku grády díky tomu, že se jejich mimozemšťan znovu potřeboval trošku předvádět. Nejvíce mě však baví syrová linka z jihu, která dává tušit, že v rámci příští epizody bychom konečně mohli být svědky pořádného masakru. [75 %] ()

predators

Opět jeden z těch slabších dílů...jinak vím, že se porovnávat nemá, ale jen tak jsem pustil LoTRa a i po těch 20 letech je někde jinde. ()

HellFire

Dialogy a scénky dostávají čím dál větší hloubku – sarkasmus. Očekávám, že na poli producentském dojde k velkým změnám, pokud mají další série uspět. Tohle je strašně pomalééééééééééééééééééééé a utahanééééééééééééééééé. Děj se plouží jako slimák na suchu. A k čemu byla celá ta fraška okolo Isildura, když se stejně vrátil na palubu lodi? A jaký význam mělo vyhazování lodí do povětří, když borci stejně vypluli na jiných lodích? Takhle se prosím natahuje děj. Neschopnost scénáristů je udivující. ()

Necrotongue

No, všechna čest tvůrcům, protože se jim podařilo něco nečekaného. Bídným příběhem, chabými dialogy a hlavně blbě napsanými a obsazenými postavami se jim povedlo proměnit mě v Adarova / Sauronova fanouška. Adar je pro mě totiž zatím jedinou zajímavější figurou. Koho tu mám dál? Divně humorné duo v podání elfa a trpaslíka, krajně nesympatickou elfku (a její ztuhlou představitelku), kováře, o němž jsem nikdy neslyšel (rozuměj- nečetl), téměř slintajícího Maiu a tu nesympatickou tlupu z jihu. Ale abych jen nefrflal, musím uznat, že se mi tvůrci postarali o pořádnou dávku humoru, po níž jsem se chechtal tak, až jsem slzel. Parádní scéna: vojáci se stavějí do pozoru, hudba se vzedme do mohutné vlny a na palubu lodi zpomaleně vstupuje........nesympatická blondýna. Málem jsem si zvlhčil textil. No, jak už jsem napsal, pátou epizodu pro mě držel Adar. / Poučení: Kdyby chtěl Adar nahnat nějaké body, mohl by založit hnutí OLM. ()

Chermy

Máme za sebou pátý díl a já začínám být nefalšovaně naštvaný! Jak mohla tahle scénáristická břečka projít? Galadriel je definitivně ta největší megera filmového plátna! Protivná arogantní kráva, která snad ani není schopná vlídného slova... Númenorijci mají být urození silní bojovníci, kteří porazili vojsko největšího zla ve středozemi. Zkušení válečníci, kterým má nyní jedna elfka ukazovat jak se bojuje? A Bronwyn je najednou vůdce všech vesnic, které se schovaly za hradby? Proč bychom tomu měli věřit? A co tam pořád pobíhá ta dcera Elendila? Co chce? Koho to zajímá? A jejich "romance" s tím chcípákem od Ar-Pharazôna... kdy se to stalo? Proč? O co komu jde? A proč by nás to mělo zajímat? Proč jsou chluponozi takové arogantní svině a klidně by nechali jednu rodinu chcípnout na chvostu? Proč mě má zajímat protivný spratek od Bronwyn?! A co teprve bramborák Gil Galad?! Největší z elfů, legendární král králů... stále s charismatem nahnilé dýně... Moje nenávist k celému tomuhle dílu roste s každým dílem. Tak odfláklá scénáristika a casting se opravdu nevidí... je to jako by autoři byli pubertální děcka a plácali dohromady scény, které mají být cool při promítání ve školní družině a už vůbec nikdo to nezvládá propojit v nějaký smysluplný tvar.. Je mi úplně líto všech těch dalších talentovaných lidí, co se podíleli na produkci... od překrásné hudby, která je jak z jiného filmu, masek, setu... tolik práce a přitom taková blbost... ()

PauloZ

Vleče se to, ale hrozně! 5tý díl a o prstenech moci ani zmíňka a akce od druhého dílu žádná. Navíc je tam úplně zbytečně moc dějových linek, takže se to fakt neskutečně vleče. Polovina postav je nezajímavých a hlavní protagonistka je postupem času velice protivná! Nádherné záběry to má a dívá se na to hezky, ale jinak polec dole! ()

Pirkaf odpad!

No, je to smutný, jak to dopadlo, ale já definitivně končím. Nevím, proč jsem vydržel až do 5. dílu, asi jsem čekal, že to přece nemůže bejt pořád tak blbý. A ono je to naopak čímdál horší... ()

Colby Sawyer

Je neuvěřitelný, že díl má hodinu a čtvrt a stejně se tam stane úplný kulový. Hobiti se neposunuli fakt ani o píď. Elrond se sice snaží někam dostat, ale v těch deseti minutách toho moc nezmůže. Na začátku epizody se orkové chystali zaútočit na věž a na konci epizody se furt chystají. Linka “generic badass” Galadriel a “Aragorn z Wishe” Halbranda je vizuálně sice nejhezčí, ale těch nesmyslných keců tam je ohavně moc. Reálně by šla epizoda sestříhat na 20 minutový díl a bylo by to super, ale v téhle formě to je fakt nuda k posrání. ()