Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Anderton

Ako človek a divák, ktorý tento seriál neprežíva a nie je preňho zmyslom života dostať od neho presne to, čo očakáva, tak som si užil aj túto asi najpomalšiu epizódu celého seriálu. Prechádzky po spustošenej krajine po výbuchu sopky a zrod Mordoru ma bavil. Samozrejme chápem, že niektoré dialógy a preslovy sú dosť mimo chápania, Elrond napríklad tvrdí, že vždy dodrží slovo, čím popiera svoje chovanie z predchádzajúceho deja. Ale zábery z Morie a spomínaného Mordoru ma dokázali zabaviť po celú stopáž. ()

Kaka

Vše co se týče trpaslíků je dobré, u hobitů tradiční nuda a pobíhání po place, zatímco v poklidu díky jednomu hospodskému povaleči vzniká nové území zla a pokud by to někomu náhodou nedošlo, tak to tam tvůrci na konci i obligátně napíší. ()

darkrobyk

Temnější díl, kde se prochází smrt, vznikl Mordor, skřeti se připravují, trpaslíci jsou v rozkolu a v podzemí se chystá...balrog! Na rozdíl od odpaďáků jsem si užil i další díl. Mezi námi, četba Tolkiena, a nemluvím o Hobitovi, není také po většinu času procházka růžovou zahradou. A i první dva díly (ze šesti) Pána prstenů jsou dosti popisné. A nakonec - celý seriál se přeci Tolkienovým dílem pouze inspiroval, což ale zasvěcení dávno vědí. ()

filmfanouch

Švédsko-francouzská režisérka Charlotte Brändström natočila šestou epizodu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci s názvem Udûn, která se rázem stala nejlepší epizodou celého seriálu, která nastavila laťku proklatě vysoko. Stačilo nyní jen doufat, že sedmá epizoda, která též vznikla pod režijním dohledem Brändström, si dokáže udržet minimálně část kvalit. Ve finále je ovšem bohužel smutný fakt ten, že ihned po zatím nejlepší epizodě přichází ta zatím nejhorší. Dle očekávání se navazuje na finále šesté epizody a následky zničení Jižních zemí. Vrací se trpaslíci i Chluponozí, hned start sedmé epizody přitom ještě má tu správnou atmosféru spojenou s následkem toho, co se minulý týden stalo. Spolu s Galadriel v podání Morfydd Clark ovšem rázem výrazně tráví čas mladý Theo v podání Tyroeho Muhadifina a celá jeho úloha v této epizodě je hodně na pováženou, kdy je rázem velmi těžké. Následky mají vliv i na poměry u Númenorejců, v tomto pohledu působí jako slepá ulička fakt, že divák díky událostem původní trilogie Pán prstenů ví, že se nemusí bát nejen o Galadriel. Částečně tu alespoň funguje nádech původních Tolkienových děl, kdy Tolkien do Pána prstenů vložil i své osobní zážitky z 1. světové války, kdy to zde celé krapet funguje. Někdo se tu sice snažil zachránit mnoha lidí před armádou skřetů, ve výsledku to ovšem bylo částečně marné. Absencí trpí prozatím nějaké to výraznější PSD, minimálně Lloyd Owen alespoň jako Elendil dostává konečně trochu víc prostoru a pomalu to vypadá, že si umetává cestičku ke svému vysokému postavení v událostech budoucích.  Cizinec z vesmíru v podání Daniela Weymana je pořád víceméně záhadou, linka s ním a jeho chluponohými kamarády ovšem prozatím dostává konečně nějaký výraznější progres. Chluponohé ovšem nejspíš ještě čeká dlouhá cesta, aby si získali větší uznání. Trpaslíci avšak nadále zůstávají solidně vykreslení, kdy dochází k vyhrocenější konfrontaci Durina III. v podání Petera Mullana a Durina IV. v podání Owaina Arthura. Tato linka má jednu velmi silnou scénu, potěšení z ní ovšem kazí dost pravděpodobný nástup jednoho starého známého z původní trilogie Pán prstenů. Tento známý protivník bude dost možná sloužit jako ideální protivník pro finále 1. série, jeho výstup je ovšem aktuálně přeci jen krapet tlačen na sílu. Na konci definitivně dochází k potvrzení jedné teorie, která je vysvětlena přepsáním názvu jedné lokace a to samotné vlastně působí tak trochu zbytečně, kdy by tentokrát bylo lepší nepoužít klasické Show, don't tell, ale naopak tell, don´t show. Sedmá epizoda i na status semifinále 1. série vlastně příběh a linky kdovíjak neposouvá a neprokresluje, po předchozí epizodě jde jednoduše o sešup. Především i v rámci dialogů, které rázem působí o poznání slabším dojmem a především snahou dolovat emoce z momentů, kde to v tomto případě skutečně krapet nefunguje díky plot armoru. Jak dokázala šestá epizoda výrazně namlsat na poslední dvě epizody 1. série, sedmá epizoda vlastně jen vyvolá naději, že to s osmou epizodou bude o poznání příjemnější a ta dostojí statusu finále série.  Tvůrci sice již nyní slibují, že 2. série bude o poznání lepší a velkolepější po všech stránkách, dost možná by to ovšem spíše chtělo zapracovat na tom, aby vše fungovalo už v 1. sérii. U osmé epizody musí i ten, kdo tento seriál předem neodsoudil a v jistých momentech (především po celou dobu předchozí epizody) si ho velmi užíval, uznat fakt, že osmá epizoda nastavenou laťku udržet nedokázala, samotně nastavená laťka to přitom sama obhájit nedokáže.... () (méně) (více)

salahadin odpad!

Neee! To je taková hovadina, že jsme se při sledování nasmáli jako u komedie! Každá postava v tomto díle brečela, ooooh to bylo dojemňoučké! K tomu ty dementní motivační a radobymoudré kecy! Postavy chovající se jako bezmozci (Nori a spol.). Lístek probudí Balroga wtf wtf!?! To je originální. A mlynář Adar (pane-otče) no comment. Takže v předposledním dílu nevíme, o co jde, co se děje, kde přesně jsme (až na Mordor), jaký smysl má dej a končíme tím, že Númenorejci táhnou zpátečku, jen kvůli tomu, že mají špatný počasí - a to se pět dílů rozhodovali, jestli jet nebo nejet. Wow! V druhé sérii se budou pět dílů zase rozhodovat, jestli teda zase pojedou nebo ne. Všechny postavy mě nesnesitelně štvou, jsou protivný, chovají se jako nevycvalani fakani. Nakonec jediná postava, ktera mě neleze na nervy, je asi Pan otec. Jakej musíš být debil, tasit meč, když jde kolem tlupa skřetů a pak se málem posrat strachy. A oklika Gábiny s tím ňoumou byla natočená proč? A pochod Chlupohnátů za typkem, co umí dělat jablíčka, to je jako co!?!? Doporučuji komentáře uživatelů Anet21 a Chermy. ()

liskam

S výbuchem Oroduiny vybuchla veškerá soudnost a snaha o logičnost seriálu. Jak tohle budou chtít zachránit, to by mě teda zajímalo. Chudáci herci, že si tímhle chaosem musí procházet. Někde jsem četl, že se Amazon uvolil k tomu, že Tolkienovcům, kteří mu prodali práva nechá kreativní dohled. Tak to se teda asi posrali úplně všichni. 30% a 1* ()

Frajer42

Během tohoto dílu jsem měl několikrát pocit, že si ze mě tvůrci dělají vyloženě prdel a parodují sebe sama. Objevilo se zde několik scén sprostě vykradených z původního Jacksonova filmu. Nehledě na to, že vývoj chování mnoha postav absolutně nedává smysl. Respektive o vývoji asi nemůže být řeč. Postavy se chovají a jednají, jak se to zrovna hodí. Z čista jasna se mění jejich postoje a názory a zažívám stále dokola otočky o 180 stupňů. Spousta dialogů kolísá na hraně debility a místy máte pocit, že se zde testuje nějaká umělá inteligence, která dialogy generuje. 20 minut z tohoto dílu sledujeme jak někdo pochoduje zpustošenou krajinou a baví se o píčovinách. Dalších 20 minut sledujeme nekonečné dohadování Elronda s trpaslíky, které už nemůže nikoho bavit ani zajímat. Zbylých 20 minut pak sledujeme ty otravné hobity a jejich ultra retardovanou linku, která dává jen zblo smyslu. Tato epizoda se věru nepovedla sestříhat. Bezkonkurenčně nejhorší díl, kde je velmi těžké hledat pozitiva. Snad jen závěr byl vizuálně hezký. [20 %] ()

Necrotongue

V jednom z předchozích komentářů / recenzí k průběhu první sezóny jsem napsal, že se oprostím od geniální knižní předlohy, ale nezvládl jsem to. Z Galadrielina monologu jsem totiž pochopil, že tvůrci zabili Celeborna, parchanti! I člověku, který v životě nečetl žádnou z Tolkienových knih věnovaných Středozemi, ale viděl zfilmovanou trilogii Pán prstenů, přece musí tak nějak vrtat hlavou, jak je možné, že v ní Celeborn vystupoval živý a zdravý. WTF?! Je mi už definitivně jasné, že jsou chluponozi (chluponohové?) těmi nejcyničtějšími, nejsobečtějšími a nejpokrytečtějšími bytostmi ve Středozemi, o čemž mě přesvědčil proslov pana Brandonožky, ve kterém zazněla věta: "Jsme si navzájem věrni". Jsem si málem poprskal fiží. V závěru jsem pak ještě zjistil, že tvůrcům asi nefunguje kompas, když se Jižní kraje změnily ve východní hrozbu. No dobře, jsem ochoten uznat, že Mordor ležel na východojihovýchodě. Celé bych to shrnul tak, že epizodu vnímám jako důkaz toho, že tvůrci neví z které do které a že jsem se musel hodně držet, abych neodpadoval. / Poučení: Nevstupuj do hořící hospody. 1*- ()

Chermy

Mám sto chutí snížit veškeré hodnocení předchozích dílů minimálně o jednu hvězdu dolu. Už je jasné, že tohle skončí jako jeden z nejhůře napsaných seriálů... amatérismus cáká na všechny strany.. tak zjednodušené a dětské vnímání světa se často nevidí... Galadriel se najednou z militantní afektované megery proměnila v chápavou ženu, protože ji asi probral pyroklastický proud, který by reálně samozřejmě všechny zavraždil.... Všechno je tu postavené na hlavu - Balroga dle Tolkiena probudila chamtivost trpaslíků - proto se jmenuje "durin's bane" tedy prokletí... měl to být trest za nenasytnost... a ne, že balroga probudí lístek, když Durin otevře své srdce s touhou pomoci příteli... Jaké je poselství v tom? Tvůrci strávili tolik času aby ze skřetů udělali nešťastné bytosti, které prošly utrpením a jen touží po místě, kterému by mohli říkat domov, že vedle nich fanatická Galadriel nutně působí jako dozorce z Dachau.. A opět, mám věřit, že otočila jen proto, že ji trefila žhavá a smrtící mračna? A jak se s tím chtějí poprat v budoucnu? Podají si ruku s Adarem? Nebo je dál bude vraždit, ale cítit žal? A za co se sakra Númenorijcům omlouvá? Vždyť celá tato událost jen potvrzuje její slova a vážnost situace... nikdo se tu nechová jako dospělý člověk... Elendil pláče jako v představení na školní besídce... a smrtelně zraněný Halbrand si klusem odjíždí pro meducínu.. zatímco mu celý "southland", chci říct jedna vesnička kdo ví proč skanduje "sláva králi"... je to jako by to napsalo 12 leté dítě, vše je zkratkovité, černobílé, hloupé a naivní... Táta Nori má dojemný proslov k sebrance budižkničemů, kteří je celé putování chtěli obětovat kvůli jednomu zvrknutému kotníku, dokonce jim chtěli rozbít vůz :-D A tahle nesnášenlivá ženská má být najednou "ta co má vždy pravdu"? :-D Chvíli po tom co vyhnali Gandalfa s jedním jablkem na cestu? :-D Je to k smíchu, je to opravdu černobílé, jak jen vidí svět děti předškolního věku... Jen ten Durin s tátou mají kliku na zajímavější linku a jsou asi nejlepší herci seriálu. Ale s Tolkienem nemá ta jejich zápletka vůbec nic společného, zejména pak nesmysl, že nějaká mithril jim má prodloužit život... to je naprosté nepochopení/ignorace toho, proč Tolkien napsal elfy nesmrtelné. Každý díl popírá předchozí... ()

Martrix

Přestože není tato epizoda o moc horší než ty předchozí, nejspíš divákům došla trpělivost. Spousta výhrad a jen málo chvály, přestože linie s trpaslíky ušla a slušný moment se našel i u Chlupohnátů. Ale já se nedivím, protože to celé kazí dění kolem Galadriel. Béčkový scénář, kterému bych se i posmíval, kdyby to nebylo tak smutné. Přitom z hlediska děje, to má být nejvýznamnější linka. Po šesti pofidérních epizodách jsem žádný zázrak nečekal, takže překvapený nejsem, ale pro mnoho fandů-optimistů to musí být zklamání. Je evidentní, že tvůrci sice mají super rozpočet, ale schopností jen málo ()

Sharlay

Ty pičo cóóóó? Ty pičo vole kurva CÓÓÓÓ? Jakože teda jako......... CÓÓÓÓ? ______ Co je to za sračku? Vždyť je to sladké jak hovno z nutrie [still better story then Rings of Power]. ()

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do povýbuchových Južných krajov, ktoré sa pomaly ale isto menia na Mordor. Dej našich hrdinov pomaly odsýpa. Armáda Numenoru sa vracia domov s prísľubom skorého návratu. Galadriel musí zohrať Halbranda k svojím ľuďom aby mu vyliečili smrteľné zranenia. Elrond bojuje so svojím presvedčením. Prevedenie: Po vynikajúcej predchádzajúcej časti je táto pomalá, vysvetľujúca takou povinnou jazdou. Ale mne to až tak nevadilo aspoň sa osudy hrdinov posúvajú tam kam majú a nestagnujú na jednom mieste. 78% ()

Anet21

⚪Prisahám pánubohu, že z tohto sa stala komédia, každý piatok sa smejem úprimne a od srdca. Akurát, že to nebol zámer tvorcov.A keďže je to komédia, aj ja na to pôjdem komicky.⚪Prvý gól - tlaková vlna zo sopky, obsahujúca lávu a popol, dosahujúca okolo 1000 stupňov celzia nezabila skoro nikoho - Gajka sa pozviechala zo zeme bez škrabanca, následne začali z neidentifikovateľných úkrytov vyliezať aj iní ľudia, pričom by už všetci boli dávno spálení na uhoľ, nehovoriac o tom, že niektoré drevené domy tlaková vlna ani nezhodila a iba trošku „efektne" obhoreli. Každý, kto sa tešil, že všetky tie otrasne napísané postavy konečne do jednej pokapali zostal sklamaný. Tvorcovia totiž nepochopili, že ak bol zámer, aby sa v danej oblasti vytvorila tma, aby škreti mohli ísť von aj za svetla, stačilo, aby sopka vychrlila popol a všetko by stmavlo, alebo, aby aspoň nebola tá sopka tak blízko danej dediny a všetko sa to stalo v obrovskej diaľke, pretože to by bolo aspoň o 1 % logickejšie, ako tento hnoj. Alebo, čo ja viem, neurobiť zo škretov upírov páliacich sa na slnku. To by bola tiež možnosť.⚪Hobiti sú späť, na dve z nich spadol omylom uschnutý konár, pričom tieto sa tvárili, akoby ich zasiahla spomínaná vlna zo sopky a nie len haluz. Inak je očividné, že tu sa tvorcovia snažili o to, aby postupnou sadou malých nechcených nedorozumení začali hobiti AsiGandalfa aka Pierra Richarda nenávidieť a neoprávnene sa ho báť, no je to celé urobené hlúpo a začiatočnícky, akoby nevypísanou osobou - všetky náhody, ktoré sa stali sa stali vyslovenou vinou hobitou, nie jeho, takže vôbec nedáva zmysel, prečo by ho mal niekto obviňovať. Rovnako kvitujem, že AsiGandalf sa za 7 dielov naučil anglicky a hobiti na neho rozprávajú anglicky, pričom on plne rozumie. Rodený polyglot.⚪Konštantnú kvalitu dialógov sám za seba zodpovie tento prepis: „Prečo by sme mali veriť elfom?" ,,Nemali. Ale ja nie som obyčajný elf, som Elrond Poloelf. A v elfoch vidím, čo oni sami nevidia." Nutno dodať, že to nielenže nebola odpoveď na otázku, ale v kontexte situácie nemala žiadny vyznam predtým ani potom. Výrazný posun však nastal v tvare Elrondovho účesu, čiže ďakujeme.⚪Ono to v niektorých momentoch naozaj pôsobí, akoby nielen každý diel nakrúcal vždy niekto iný, ale aj písal, resp. akoby každú druhú scénu písal iný scenárista a potom sa tie scény nejak postrihali do celku. Lebo ľavá ruka nevie, čo robí pravá.⚪Sme radi, že si Gajka spomenula na svojho manžela, aj keď táto spomienka bola tak náhodná aj príhodná, ako len scéna v zle napísanom scenári môže byť. Namiesto toho, aby sa táto spomienka zobrazila pomocou aj keď trápne nadužívaného flashbacku, zobrazí sa pomocou činoherného dialógu, v ktorom Gajka popíše, ako svojho muža milovala natoľko, že si na jeho existenciu spomenula úplnou náhodou, pričom celý tento príbeh je ešte zarámcovaný myšlienkou, že zlý chlap nevedel zniesť kritiku a posmešok silnej nezávislej ženy.⚪Keby ešte niekto vedel, o čom vlastne doteraz celý seriál bol, bola by som mu vďačná, keby mi to vysvetlil - Numenorská armáda sa tri diely niekam chystala, prežila jednu bitku a okamžite, aj keď nepriateľ nebol porazený a zhromaždil sa niekde za kopcom sa vrátila späť domov, dobití dedinčania sa rozhodli odísť niekam ,,na lepšie miesto," kam mohli odísť už dávno, a teda nemuseli vôbec bojovať, hobiti najprv neznášali AsiGandalfa, poslali ho preč, aby následne ako najväčší konfidenti ,,napráskali" rádoby Eminemovi jeho polohu, no za pár minút sa rozhodli pomôcť mu a ísť ho hľadať, jeden dopadnutý elfský list prebudil satanské monštrum z hlbín, a hlavne, výbuch sopky ponoril ,,do tmy" asi okruh 1 km, čo v preklade znamená, že v doline je tma a za kopcom už úplne normálny nedotknutý život. Aj by som si poplakala, aj sa mi radšej nechce. Najdrahšia paródia všetkých dôb, pri ktorej škoda, že Nielsen už zomrel, ako taký Elrond by sa vynímal krásne.⚪ () (méně) (více)

kenkaku

Elf blond-pipka je azbestová, že přežila pyroklastickou vlnu na stojáka nebo co? Ono vůbec že to kdokoliv přežil (i když kdekoliv zalezlý) je víc pohádka (hooooodně fantasy) než bych si přál. Vypadá to dobře, ale je to debilní. Ostatní linky jsem měl doposud raději. Doposud… linka se “Supermanem” zretardovatěla neskutečně (to jsou vážně to Hobiti tak debilní?). Proč mu lezou pod ruce, když dělá “super-věci”? Je naprosto jasné, že se něco může stát a pak čumí jak vemena. Nemluvě o tom co předvedou potom… Na co jsem čekal jak na milování je probuzení Balroga (které prostě muselo proběhnout, aby si “o něco později” mohl Gandalf říct památečné “You shall not pass!”). Sice jsem se dočkal, ale takhle debilně? Plusové body získala scéna “budiž Mordor”. ()

SpaceOdyseus

Uz vim, proc se mi predesly dil docela libil. Vubec tam nebyli hobiti. Jejich dejova linka je jeden velky facepalm. Ne, ze by to bylo u ostatnich lepsi. Treba zapletku s mithrilem jsem stale nepochopil a placani numenorskych je take na povazenou. ()