Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

kenkaku

Elf blond-pipka je azbestová, že přežila pyroklastickou vlnu na stojáka nebo co? Ono vůbec že to kdokoliv přežil (i když kdekoliv zalezlý) je víc pohádka (hooooodně fantasy) než bych si přál. Vypadá to dobře, ale je to debilní. Ostatní linky jsem měl doposud raději. Doposud… linka se “Supermanem” zretardovatěla neskutečně (to jsou vážně to Hobiti tak debilní?). Proč mu lezou pod ruce, když dělá “super-věci”? Je naprosto jasné, že se něco může stát a pak čumí jak vemena. Nemluvě o tom co předvedou potom… Na co jsem čekal jak na milování je probuzení Balroga (které prostě muselo proběhnout, aby si “o něco později” mohl Gandalf říct památečné “You shall not pass!”). Sice jsem se dočkal, ale takhle debilně? Plusové body získala scéna “budiž Mordor”. ()

caramell

Kdyz se v zásadních scénách odvracíte od obrazovky, protoze se nevydrzite divat na jejich neuvěřitelnou trapnost, tak je něco asi hodne spatne. Kdyby byl cely serial jen o Elrondovi s Durinem, bylo by to hodne dobre, ostatni linky jsou bud trapne, obsazene zbytečnými a nesympatickými postavami nebo naprosto postradajici jakoukoliv elementarni logiku. Ta půlmiliarda neni videt vůbec nikde, zacinam si myslet, ze to je pro Amazon proste jen způsob, jak si zvysit naklady a neodvádět dane. ()

filmfanouch

Švédsko-francouzská režisérka Charlotte Brändström natočila šestou epizodu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci s názvem Udûn, která se rázem stala nejlepší epizodou celého seriálu, která nastavila laťku proklatě vysoko. Stačilo nyní jen doufat, že sedmá epizoda, která též vznikla pod režijním dohledem Brändström, si dokáže udržet minimálně část kvalit. Ve finále je ovšem bohužel smutný fakt ten, že ihned po zatím nejlepší epizodě přichází ta zatím nejhorší. Dle očekávání se navazuje na finále šesté epizody a následky zničení Jižních zemí. Vrací se trpaslíci i Chluponozí, hned start sedmé epizody přitom ještě má tu správnou atmosféru spojenou s následkem toho, co se minulý týden stalo. Spolu s Galadriel v podání Morfydd Clark ovšem rázem výrazně tráví čas mladý Theo v podání Tyroeho Muhadifina a celá jeho úloha v této epizodě je hodně na pováženou, kdy je rázem velmi těžké. Následky mají vliv i na poměry u Númenorejců, v tomto pohledu působí jako slepá ulička fakt, že divák díky událostem původní trilogie Pán prstenů ví, že se nemusí bát nejen o Galadriel. Částečně tu alespoň funguje nádech původních Tolkienových děl, kdy Tolkien do Pána prstenů vložil i své osobní zážitky z 1. světové války, kdy to zde celé krapet funguje. Někdo se tu sice snažil zachránit mnoha lidí před armádou skřetů, ve výsledku to ovšem bylo částečně marné. Absencí trpí prozatím nějaké to výraznější PSD, minimálně Lloyd Owen alespoň jako Elendil dostává konečně trochu víc prostoru a pomalu to vypadá, že si umetává cestičku ke svému vysokému postavení v událostech budoucích.  Cizinec z vesmíru v podání Daniela Weymana je pořád víceméně záhadou, linka s ním a jeho chluponohými kamarády ovšem prozatím dostává konečně nějaký výraznější progres. Chluponohé ovšem nejspíš ještě čeká dlouhá cesta, aby si získali větší uznání. Trpaslíci avšak nadále zůstávají solidně vykreslení, kdy dochází k vyhrocenější konfrontaci Durina III. v podání Petera Mullana a Durina IV. v podání Owaina Arthura. Tato linka má jednu velmi silnou scénu, potěšení z ní ovšem kazí dost pravděpodobný nástup jednoho starého známého z původní trilogie Pán prstenů. Tento známý protivník bude dost možná sloužit jako ideální protivník pro finále 1. série, jeho výstup je ovšem aktuálně přeci jen krapet tlačen na sílu. Na konci definitivně dochází k potvrzení jedné teorie, která je vysvětlena přepsáním názvu jedné lokace a to samotné vlastně působí tak trochu zbytečně, kdy by tentokrát bylo lepší nepoužít klasické Show, don't tell, ale naopak tell, don´t show. Sedmá epizoda i na status semifinále 1. série vlastně příběh a linky kdovíjak neposouvá a neprokresluje, po předchozí epizodě jde jednoduše o sešup. Především i v rámci dialogů, které rázem působí o poznání slabším dojmem a především snahou dolovat emoce z momentů, kde to v tomto případě skutečně krapet nefunguje díky plot armoru. Jak dokázala šestá epizoda výrazně namlsat na poslední dvě epizody 1. série, sedmá epizoda vlastně jen vyvolá naději, že to s osmou epizodou bude o poznání příjemnější a ta dostojí statusu finále série.  Tvůrci sice již nyní slibují, že 2. série bude o poznání lepší a velkolepější po všech stránkách, dost možná by to ovšem spíše chtělo zapracovat na tom, aby vše fungovalo už v 1. sérii. U osmé epizody musí i ten, kdo tento seriál předem neodsoudil a v jistých momentech (především po celou dobu předchozí epizody) si ho velmi užíval, uznat fakt, že osmá epizoda nastavenou laťku udržet nedokázala, samotně nastavená laťka to přitom sama obhájit nedokáže.... () (méně) (více)

Spacecore

Samozřejmě hrozný, logicky má ten scénář děr až je to absurdní. Moje hodnocení je ale shovívavé, protože jsem si docela zvyk a třeba u linky trpaslíků to fakt připomíná Tolkiena. Jinak celá anabáze s válkou o vesnici, kterou následně smetla sopka Hory osudu, která vlastně nikoho nezabila.. no hrůza. Nejhorší je, že na začátku seriálu jsme tu měli hromadu postav a člověk měl aspoň zvědavost, co jsou zač, teď naprosto přesně víme, že těch pár lidí, chluponohů, elfů a trpaslíků tu bude smrdět ještě x řad. No potěškoště. Nejotravnější postavy jsou Galadriel, Isildur a Teo. Na druhém konci spektra jsou ty celkem sympatické, jako trpaslík, Elrond, když člověk přmhouří oko, nebo černý elf. Nebo Isildurův fotřík. A zbytek je šedý průměr. A co jako maj bejt ty tři zlý sudičky? To si z loru nevybavuju. ()

Frajer42

Během tohoto dílu jsem měl několikrát pocit, že si ze mě tvůrci dělají vyloženě prdel a parodují sebe sama. Objevilo se zde několik scén sprostě vykradených z původního Jacksonova filmu. Nehledě na to, že vývoj chování mnoha postav absolutně nedává smysl. Respektive o vývoji asi nemůže být řeč. Postavy se chovají a jednají, jak se to zrovna hodí. Z čista jasna se mění jejich postoje a názory a zažívám stále dokola otočky o 180 stupňů. Spousta dialogů kolísá na hraně debility a místy máte pocit, že se zde testuje nějaká umělá inteligence, která dialogy generuje. 20 minut z tohoto dílu sledujeme jak někdo pochoduje zpustošenou krajinou a baví se o píčovinách. Dalších 20 minut sledujeme nekonečné dohadování Elronda s trpaslíky, které už nemůže nikoho bavit ani zajímat. Zbylých 20 minut pak sledujeme ty otravné hobity a jejich ultra retardovanou linku, která dává jen zblo smyslu. Tato epizoda se věru nepovedla sestříhat. Bezkonkurenčně nejhorší díl, kde je velmi těžké hledat pozitiva. Snad jen závěr byl vizuálně hezký. [20 %] ()

• Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)