Condemned

Horor

USA, 2015, 83 min

• Marceloo

V uzatvorenej bytovke žije napriek zákazu niekolko ludí. Každý z nich má nejakú zvláštnu úchylku a patria k okraju spoločnosti. Dostane sa sem aj dievča z bohatej rodiny, ktoré opustilo rodičov kvôli ich neustálym hádkam. Jedného dňa však v bytovke vypukne neznáma nákaza, ktorá začne obyvatelov meniť v agresívne beštie. Tí, ktorí sa ešte nenakazili, sa pokúsia utiecť, ale zisťujú, že budova je zamknutá, a tak ich čaká tvrdý boj proti nakazeným. - Celý týždeň som sa tešil, že v piatok konečne vyjde nejaký horor, pretože v posledných týždňoch to na hororovej scéne akosi stagnuje, a ono to celé dopadne katastrofálne. Na celý priebeh sa pozeralo velmi ťažko, pretože herecké obsadenie bolo úplne amatérske, čo je pre mňa nepochopitelné, pretože dvaja z nich už v horore hrali a ich výkony neboli také zlé. Najhoršou časťou bol však pre mňa dej. Ten proste nedával žiadny zmysel a celé to vyzeralo ako keby postavy behali len sem a tam. Tvorcovia sa snažili tlačiť to do splatterovej roviny, ale vôbec sa im to nedarilo. Na tento horor radšej čo najskôr zabudnem a idem si pozrieť niečo v 3D. + herec z Some Kind of Hate + herec zo Scary Movie, House of Wax a Come Back to Me(13.11.2015)

K tomuto hororu som prišiel absolútne náhodne bez toho, aby som o ňom čokoľvek vedel. Prvých 20 minút bolo naozaj príjemne nepríjemných preplnených pocitom neznáma, izolácie a obklopenia špinou, hrôzou a spodinou. Fungovalo to skvele i napriek tomu, že dej nebol ničím novým a ani vylepšeným. Dvaja zamilovaní idú bývať do opusteného baráku s čudákmi vo vnútri. Štýl spracovania sa mi páčil, dokonale vyzdvihol neznámo a absurditu. Po 25-30 minútach nastal zvrat a čudne nepríjemný horor začal chytať farby komédie, čo ma trochu vykoľajilo a asi 10 minút som mal pocit, že sa pozerám na odpad a nemohol som uveriť tomu, ako to mohol niekto takto zvrzať. Avšak keď som sa upokojil, nechal som sa unášať na vlnách absurdnej komédie a zombie flicku. Postavičky sú tu naozaj krásne, čudné, odporné, akoby nie z tohto sveta a to filmu naozaj pomáha. Keď sa paranoidný shemale začne prechádzať po polorozpadnutých schodoch s ostrím v ruke, je to príjemne na dušu, Rovnako netradičná BDSM gay dvojica, ktorá naozaj nie je psychicky v poriadku ani len pred vypuknutím "choroby." Bohužiaľ, autor sa snažil príliš hrať na absurdnú nôtu a niekedy to pôsobí až trápne a amatérsky. Len preto, že z toho chce spraviť absurditu neznamená, že tým zapchá diery v deji. Rovnako celý ten metaforický význam hnitia v špine spoločnosti a v zrúcaninách veľkého moderného mesta mi prišiel ako prvoplánový nápad 16 ročného hipsterského decka. Keby sa z tejto prčoidnej jednohubky nesnažil takto trápne na záver vytvoriť niečo hlboké, mohol som dať hviezdu pre začiatočníka navyše. Sorry.(3.1.2016)

• kaylin

„Condemned“ je snímek, který vás ani nedostane svou atmosférou, protože vlastně nemá co nabídnout. Hraje se zde jen na hnus, který navíc není všudypřítomný, ale sem tam se objevuje v docela dobrém provedení. Hlavně pokud vám vadí boláky na lidském těle, tak těch se vám zde nabídne dostatek. Děj však nijak zajímavý, postavy nakonec nudné a průběh očekávaný. Jednoduše špatný horor.(23.6.2017)

• Asia_Power

Tak tuhle bídu nezachránil ani Johnny. Těšila jsem se na brutální vybíjenou a víte co? Správně...hovno. Na první vraždu se čeká hodinu a patnáct minut na to film končí. Takže tu máme čtvrt hodiny akce, která je tupá asi jako svěřenci Jedličkova ústavu. Co člověk v tom baráku, to těžkej magor ještě před nakažením. No po nakažení jsou vylízaný jak pekáč po huse. Furt se tam řve, skřehotá, hejká a mě to tak neskutečně sralo, že jsem chtěla osobně vlézt do filmu a pozabíjet je všechny hned. Johnny, Johnny do čeho ses to upsal...jednu hvězdu z milosti, ale ODPAD by tomu slušel mnohem víc.(16.10.2016)

• ricci.s

Dvaja blbečkovia pobehujú po jednej barabizni a kanáloch po tom, čo tam vypukne epidémia, všetci sa zmenia na zmutovaných zabijakov a začnú sa masakrovať. Trochu mi to pripadalo ako horor Ryana Nicholsona. Takže - totálne tupý dej, vrcholne nesympatické postavy (feťáci), ktoré polovicu filmu škriekajú ako divé, a "shit" a "fuck" v každej druhej vete. Ale Nicholson sa aspoň vie rozparádiť v gore, čo ho vcelku zachraňuje (teda aspoň v mojich očiach). Tu bolo gore ledva priemerné, a nebolo ho až tak veľa, ako by sa žiadalo. Infikovaní však vyzerali prekvapivo dobre, aspoň tam som vycítil snahu. Dve dám, ale bol som rád, keď to skončilo, a pre mnohých to asi bude dosť ťažko sledovateľné.(13.11.2015)