ricci.s

Vianočne ladená antológia, ktorá podľa mňa zapadne prachom behom pár sekúnd po pozretí, ako 99% "noviniek", ktoré hororových fanúšikov ničia každým dňom. Ja ani neviem, ktorý z tých príbehov bol najlepší, lebo tri z nich boli u mňa približne na rovnako priemernej úrovni (prvý, druhý a štvrtý), zatiaľ čo tie dve zvyšné nestáli vôbec za nič. Pri tom poslednom som už vyložene trpel. Keďže ma vlastne nezaujalo vôbec nič, slohové práce s podrobnými obsahmi prenechám deťom. ()

Marceloo

Dvaja samotári vyrazia počas Vianočného večera do divadla, kde prebieha vystúpenie s názvom All the Creatures Were Stirring. To sa skladá z viacerých príbehov, ktoré zobrazujú, ako zle sa pre niekoho Vianoce môžu skončiť. V prvom príbehu sa partia zamestnancov chystá otvoriť darčeky, ale namiesto radosti z darov zostanú uväznení v budove a sú prinútení hrať hru na život a na smrť. V druhom príbehu sa mužovi, ktorý si nechával nákupy na posledný moment, pokazí auto a v blízkosti sa okrem podivne vyzerajúcej dodávky nenachádza nikto, kto by mu mohol pomôcť. Tretia poviedka sa zameriava na muža, ktorý si neváži atmosféru Vianoc a bude za to patrične potrestaný. V štvrtej poviedke zrazí muž jedného zo sobov Santa Clausa a musí sa postaviť jeho oživenému telu. V záverečnej poviedke sa musia predstavitelia postaviť mimozemšťanom, ktorí nechápu, prečo majú Vianoce pre pozemšťanov silný význam. - Na tento horor som bol zvedavý kvôli prítomnosti viacerých oblúbených tvárí z nízkorozpočtovej hororovej scény v USA, ale okrem tohto som o tomto projekte nič nevedel. Preto ma velmi potešilo, že ide o antológiu, a to dosť kreatívnu. Prvý príbeh poteší hrou na štýl Saw, a aj keď mi už po minúte bolo jasné, kto je vrahom, poviedka ma velmi bavila. Druhý príbeh je úplne klasickým old schoolovým počinom a velmi dobre sa naň pozerá. Tretia poviedka je najslabšia, pretože sú tu velmi slabé digitálne efekty, ale aspoň má pekné posolstvo. Štvrtý príbeh považujem vďaka originálnemu námetu za najsilnejší a výborne som sa pri ňom pobavil. Piaty príbeh sa zameriava na dosť opozeranú tému, ale napriek tomu sa dal pozerať a dokázal v niektorých momentoch rozosmiať. Príbehy sú prepojené divadelným vystúpením, čo mi dosť vadilo, lebo divadlo neznášam, ale aspoň tu bol Graham Skipper (aj keď značne pribratý) s príjemnou dámou a prestrihy boli úplne kratučké. Celkovo ma toto dielo potešilo. Čakal som, že sa mi to bude páčiť, pretože spojenie vášne indie hororových tvorcov s kúzlom Vianoc proste nemôže dopadnúť zle. Vianočných hororov na úrovni nie je nikdy dosť, takže som rád za každý jeden príspevok. + Jocelin Donahue + Graham Skipper + Morgan Peter Brown + Brea Grant + Matt Mercer + Maria Olsen + Chase Williamson + herec z 2 Lava 2 Lantula!, Fear the Walking Dead a Dismissed + herečka z Starry Eyes + herečka z Fear, Inc. + herec z Dementia, Contracted: Phase II a The Endless + herečka z Fun Size Horror: Volume Two a Holidays + herečka z Fun Size Horror: Volume One and Two + herec z Ghosted, Pandemic a Dead Night + herec z Helen Keller vs. Nightwolves, Range 15 a Beyond the Gates + herec z Burying the Ex ()

Shanen29

Hodně mé zmátl název hororu,ale čest tomuto názvu určitě nedělá.Od druhé rádoby povídky jsem nevěřil,jak rychle tato antologie šla dole.Zcela dopadla svou blbostí a nudností na pr-del. ()