poster

Alex Strangelove

Komedie

USA, 2018, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ***

  "Alex Strangelove" je nakoniec podľa mňa celkom okey komédia. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že je to veľmi všedné, staré a miestami dosť obohrané a samozrejme sa človek nevyhne nejakým klišé, no úprimne neviem, či od toho niekto čakal niečo iné. Ja som tie klišé očakával a samozrejme sa tu objavili. Ostáva to teda potom na iných veciach, aby boli potiahnuté vyššie. Ako napríklad postavy. Tie, na ktoré sa sústredíme sú podľa mňa celkom okey. Alex je dobrým hlavným hrdinom a Claire je tiež celkom schopná hrdinka. Osobne si myslím, že najlepšou postavou filmu je Eliott. A dáva tomu tú charizmu, ktorú to potrebuje. Okrem toho si myslím, že je super, že Netflix robí aj filmy s takouto témou a napriek tým klišé ho vedia nechať nejako predsa len vyznieť. Ide o silný počin? Určite nie. Myslím si, že ak chcete vidieť film, ktorý podáva podobnú tému a oveľa lepšie, tak odporúčam pozrieť si film "Love Simon". Aj postavy, aj príbeh aj vzťahy sú vykreslené lepšie. Toto by som zaradil do kategórie okey. Ak máte náladu na ľahkú Netflix komédiu, tak si to čeknite. Ale nečakajte od toho nič výnimočné. Plus čo by som ešte pridal, že niekedy som si nebol istý, či sú scénky vtipné, alebo viac trápne divné. To už nechám na vaše posúdenie. Každopádne nikdy nezabudnem na spievajúci záhradný domček. Hodnotenie: C+(22.6.2018)

 • Zíza
  **

  Tak nějak mi byli nesympatičtí herci (ale možná to bylo jen tím, že jejich postavy byly napsané, tak jak byly napsané), a tak jsem jim v jejich trablech nemohla fandit a tudíž jsem si to vůbec neužila. Vlastně mi to přišlo poměrně nudné. A konec nebyl vůbec pro mě. Milionkrát viděné a je úplně jedno, jestli doktor Divnoláska miluje ženský, chlapi nebo stromy. Pokud chcete film, kde dojde ke coming outu, zkuste sáhnout po něčem jiném, podle mě hledat nebudete muset dlouho, když omrknete, co tu ostatní doporučují.(17.9.2018)

 • tomeš
  ***

  Netflix má za mě palec nahoru, šíře záběru jejich tvorby na poli LGBT je obdivuhodná. Craig Johnson dostává taky palec nahoru za to, jak si po svém zpracovává témata, která ho baví (byť Skeleton Twins byly větší terno). A do třetice fajnovej soundtrack. Čili tři hvězdy - za to, že tu máme další (!) feel-good queer teen rom-com, za kterou se nemusíme stydět.(10.6.2018)

 • Akinaz
  *****

  Film, který je dost s rovnáván se snímkem Já, Simon si dle mého názoru zaslouží větší hodnocení, než se mu dostává. Chápu, že konec se zdá být klišé a podobných negativ by se dalo napsat, ale celkově je film zábavná podívaná, bez nudných scén a Antonio Marziale jako Elliot je okouzlující, kamera ho prostě miluje a spolu s Danielem si myslím velmi sedli a jako potencionální pár působili věrohodně. Plus mě moc bavil scénář, který byl odlehčený notnou dávkou humoru. Za mě rozhodně 5*(28.2.2019)

 • Eleasari
  *

  Tak jo, po "Love Simon" tu přichází další LGBT sračka, kterou se nás Hollywood 21. století snaží přesvědčit, že je vlastně už ve století 22. Ve skutečnosti se jedná o standardní záležitost každodenního života, obvykle dohledatelnou v TV programu pod označením "americká romantická komedie" na každém druhém programu v televizi. Co se vybraného tématu a motivů týče, nic se nezměnilo: ústřední postavou je i nadále přecitlivělý/á/é středoškolské outsiderovský kdosi, řešící svůj první sex, první lásku atd. Alex Strangelove, stejně jako Love Simon, zobrazuje zcela prvoplánovou jednovrstevnou povrchnost a nepřináší naprosto žádné poselství či prožitek. Osobně jsem se zvládla nasírat asi 20 minut, ovšem první scéna s oním "gaykid" Eliottem už mě vážně odrovnala. Všem kdo mají zájem ochudit se o pár mozkových buněk vřele doporučuji si film pustit. Všem kdo mají zájem sledovat něco, co vlastně skrytě neuráží LGBT komunitu, doporučuji pustit si jakýkoliv jiný film na světě, klidně třeba něco s Nicem Cagem. Hodnotím jednou hvězdou místo odpad jen abych nebyla předem zaškatulkována jako homofob!(20.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace